mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:37:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Silver
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 65   Dol
Natisni
Avtor Tema: Silver  (Prebrano 179567 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #45 : nedelja, 22.08.2010 : 19:04:10 »

No evo, ena čist frišna nalašč za Frošo, na sprehodu se grebejo za priboljške:



So dovolj različne, da se jih da lepo ločiti med seboj, tudi po gibanju, tako da ni problema, čeprav na daleč slabo vidim. Imamo pa samojede približno 20 let, prej pa goldne, še prej pa nemce. Dela niti ni toliko, ker se znajo zabavati same med seboj, se znajo tudi same razgibati v izpustu - vedno se najde partner za igro in divjanje, skrtačit se jih da pa spotoma med kakšnim dnevnikom.
Če so psi povezani med seboj in se držijo skupaj so čisto lepo vodljivi, če imaš pa 5 ali 6 posameznih psov, ki se ne drže skupaj pa no way. Se ti v hipu razlezejo vsak po svoje, tako da bi moral imeti oči spredaj in zadaj pa še bi kaj spregledal.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #46 : nedelja, 22.08.2010 : 19:15:11 »

Lepe so (Štrumf vem, da je tudi, samo ga tu ne vidim, pa pišem v ž. obliki).
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #47 : nedelja, 22.08.2010 : 19:17:36 »

No evo, ena čist frišna nalašč za Frošo, na sprehodu se grebejo za priboljške:



Sem čist navdušena, čiste princeske so, Silver je pa odličen kontrast vsej tej belini Cheesy Kiss
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #48 : nedelja, 22.08.2010 : 19:55:21 »

Samo za fotoaparat so pa čista muka, če je Silver prav osvetlena so samojedi presvetljeni in obratno.
Štrumf gre na sprehod posebej, da se kaj nauči. Zdaj trenirava tek ob kolesu, na ta način celo srečanja z drugimi psi niso več taka groza.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #49 : nedelja, 22.08.2010 : 19:58:27 »

Lanabela, a si 1993 vzrejala zlate prinašalce?
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #50 : nedelja, 22.08.2010 : 20:24:20 »

Lepe punce so, prav osvetljene ali ne. Kako imaš pa notri vse na očeh da ne delajo p*?
Me prav zanima, če se bo uspelo Silver zrinit še kam više po hierarhiji čez čas Tongue
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #51 : ponedeljek, 23.08.2010 : 09:51:01 »

Helena, leta 93 nisem imela nobenega legla,  če se prav spomnim, je imela tega leta leglo moja mama.
Če so dovolj zmatrane, notri ne delajo p*. Načeloma. Vsaj takih ne, da bi se videle posledice potem, ko pridem domov. Ko smo enkrat nastavili skrito kamero, se je videlo marsikaj, spale so bolj malo... A smo se samo reželi, ker ni bilo nobene škode.  Silver pa  dela škodo samo da uč odmakneš, zato mora takrat, ko ni nobenega doma čepeti v kletki. Saj se trudi. Ugotovila je že, da se stolov ne sme glodati in jih pusti pri miru, da se ne sme vleči prta z mize.... ampak kaj ko je še toliko stvari za poskusit. Trenutno je njen hit polivanje vode in packanje po njej - ne glede na to, kako težka je posoda in kako težko jo je izvleči ven in obrniti okrog.
Sploh so podobne otročičkom, ki si na skrivaj izmenjujejo kletvice in druge lumparije, potem pa preizkušajo njihov učinek na odraslih. Silver se je od tastarih zelo hitro naučila, kako se odpira vrtna vrata in predale. One so pa od nje pobrale tuljenje in zavijanje - včeraj zvečer so družno tulile kot kakšen volčji trop. Silver je svoj naravni talent za premikanje in prenašanje težkih predmetov s pomočjo Laki nadgradila v spuščanje predmetov po štengah. Stara, že skoraj pozabljena zabava, ki si jo je pogosto privoščila pokojna Lana. Zvlečeš nekaj težkega po štengah in spustiš dol. Bolj ko ropota, bolj je zabavno. Enkrat ko so gor zvlekle celo železen kotliček za kuhanje golaža so morale sodelovati, ena ga ni mogla nikakor. Potem, ko Lane, ki je bila vedno iniciator tovrstne zabave ni bilo več, so druge na to zabavo pozabile, ker se jim očitno ni dalo garati po štengah. No, skoraj pozabile.

Drugače pa ja, Silver bo zanesljivo zlezla visoko, saj je mlada močna in fejst dominantna.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #52 : ponedeljek, 23.08.2010 : 09:59:02 »

Ampak a ni zanimivo, da se en od drugega nalezejo/naučijo samo traparij, pametnega pa nič kaj dosti  Roll Eyes Tongue
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #53 : ponedeljek, 23.08.2010 : 10:03:54 »

Kako da ne, saj se uči teči ob kolesu  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #54 : ponedeljek, 23.08.2010 : 10:05:55 »

Oja, tudi pametne stvari se naučijo: Laki je naučila Silver tek ob kolesu čez mesto v 20 minutah, tudi vedenje na sprehodih prav lepo kopira od njih - samo z opazovanjem drugih je ugotovila pomen večine povelij, tudi odpoklic, pa lulat in kakat hodi tja kamor hodijo druge in takrat, ko hodijo druge ...

Je pa zelo zanimivo, da podobne izmenjave s Štrumfom ni bilo nobene.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #55 : ponedeljek, 23.08.2010 : 10:08:56 »

Lanabela, mene zanima, do katere mere pustiš, da hierarhijo vzpostavljajo same. Ni provokacija, ampak se s tem ubadam, ker imam 2 babi doma, ena odrašča in se občasno "zapneta"  Roll Eyes
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #56 : ponedeljek, 23.08.2010 : 10:32:38 »

Hierarhijo vedno vzpostavijo same, vendar je grizenje, ščipanje in lasanje strogo prepovedano. Lahko pa se rangirajo v igri kolikor jih je volja, pa tekmujejo v renčanju in buljenju in podobnih športih. Če skočijo skupaj in ne odnehajo na prvo povelje, so kaznovani vsi udeleženci enako, ne glede na to kdo je začel in kdo je bil tepen. Laki malo držim nazaj, in ne sme nadlegovati starejših, čeprav se je zelo prebrisano spravila na drugo mesto, tudi Silver bom malo držala nazaj - lahko leze gor, a se mora držat pravil.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #57 : ponedeljek, 23.08.2010 : 10:36:00 »

Aha, hvala za odgovor. Potem nisem sfalila. Jaz tudi dovolim vse, dokler ne pride do fizičnega stika v smislu kakega ogrožanja.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #58 : ponedeljek, 23.08.2010 : 10:37:03 »

Aja, tudi jaz vedno kaznujem obe, neglede na to, katera je začela.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #59 : torek, 24.08.2010 : 20:21:11 »

Silver premore še en talent: tauhanje. Tam pri vadbišču je mlakica, ravno dovolj velika, da stopi notri en pes do trebuha. Laki tega užitka nikoli ne zamudi. Ven pride črna do trebuha. Silver je bila sprva zelo previdna, v vodo je pomočila samo prste ene noge in se z gnusom obrnila stran. Potem pa sta se z Laki tam okrog lovili in Silver je čofnila v vodo. Ogorčenje se je v hipu spremenilo v navdušenje, najprej je skakala po tisti majhni luži, potem pa je začela kopati po dnu, se potapljat in vleči ven korenine. Skoraj bi mi ušlo, tako sem se režala. Ko je prišla ven je bila črna od znosa do konca repa. Za crknt. In iz tistega kupa črnega smrdljivega blata so gledale plave učke.
Žal smo jo lahko slikali šele doma, ko se je že precej osušila in očedila:

Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 65   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Silver
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines