mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 23:36:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Silver
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 65   Dol
Natisni
Avtor Tema: Silver  (Prebrano 179348 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #60 : torek, 24.08.2010 : 21:34:33 »

In še vedno preprosto prekrasna!  Wink
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #61 : sreda, 25.08.2010 : 12:00:12 »

In še vedno preprosto prekrasna! Wink
Podpis! Smiley Uživajte vsi skupaj še naprej. Kiss in čohec vsakemu kosmatemu. Wink
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #62 : sreda, 25.08.2010 : 12:14:25 »

O ti pujsa! Super ste! Si mislim, kako je uživala!  Kiss
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #63 : četrtek, 26.08.2010 : 00:34:27 »

Jao bože! Panirani psi!    butnglavc  Že doživeli: najprej se namočit, potem se pa povaljat ali v prahu, ali v zdrobljenem listju... No tvoje imajo pa instant zmes za paniranje. Napredne punce.  Grin Imaš pa pestro, res.

A veš kaj razmišljam... ne se smejat, no, bom vse razložila. Namreč, da se Štrumf ne vklopi tako dobro zato, ker je druge sorte. O psih imam sicer bolj malo pojma, ampak je zanimivo, da mačke, ki so prisiljene živeti skupaj na omejnem prostoru, funkcionirajo zelo podobno, kot ti opisuješ za pse. In mi je prišel na misel naš Garfield, bratov maček, ki je imel v ozadju neke siamske gene. Sicer navaden domači maček, ampak modrook, z značilno barvo in predvsem z značilnim oglašanjem. Da ne razlagam podrobnosti, ene parkrat je bil v varstvu pri moji mami, ki ima domače pohorske mačke, mešano pobrane po cesti. In kakor se vsi ostali nekako zmenijo, so Garfielda vedno gledali postrani. Predstavljaj si približno tako, kot da bi neki vzvišen mestjanar, mladi turbo podjetnik v obleki in kravati, prišel nekam na deželo. Še sploh, ko se je oglasil, so padali taki začudeni pogledi...  Shocked Huh On se pa tudi ni znal prav vklopiti v "kmetavzarsko" razmišljanje in obnašanje ostalih.

Pri tebi se mi zdi sicer točno obratna situacija, ker se gospoda polarci pač višje nosijo glede na pastirčke, ampak ravno tako pa gre za neki "tujek" v ekipi.

Je možno, da so živali rasisti, ksenofobi ali kar že pač?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #64 : četrtek, 26.08.2010 : 07:42:48 »

Ja, je mozno. Je kar nekaj pasem psov, ki se "skupckajo" po barvah/vzorcih oz. nekih drugih vizualnih lastnostih. Podobno je pri pticah, z macki jaz nimam izkusenj, ker so vsi "navadni", oz. imajo hierarhijo vzpostavljeno na drug nacin (za moje mislim), povsem verjamem pa, da je mozno.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #65 : četrtek, 26.08.2010 : 08:02:47 »

Ja polarci res takoj padejo skupaj in se bolje razumejo med seboj kot z drugimi. Ne tako izrazito kot hrti, ampak dovolj da se opazi. Se pa poklopijo čisto lepo tudi z drugimi. Pri Štrumfu gre verjetno bolj zato, da je bil ta fant tako štorast in neotesan, da jim drugega kot to, da ga zatirajo in držijo dol niti ni ostalo. Naučiti se od njega niso mogle nič. Sicer pa ga imajo čisto rade, dokler se lepo vede. Še prav posebej priljubljen je takrat, ko se gonijo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #66 : četrtek, 26.08.2010 : 08:46:33 »

panirani psi...
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #67 : četrtek, 26.08.2010 : 08:51:59 »

Helena, leta 93 nisem imela nobenega legla, če se prav spomnim, je imela tega leta leglo moja mama.

15 let smo imeli ZP iz domžalskega legla vzreje "stobovski", ni jih bilo ravno veliko takrat, tako, da je mogoče celo res od tvoje mame. Dobri dve leti ga ni več, pa ga še vedno zelo pgrešamo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #68 : četrtek, 26.08.2010 : 09:41:31 »

Ja Stobovski so od moje mame, moji so Lana-Bela. Ali je bil od Iče ali od Miss?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #69 : četrtek, 26.08.2010 : 11:27:19 »

Moj ZP ima zdaj 13 let, pa se nikoli ni "zapel" s katerimkoli psom, vse ima rad. Ampak je pa očitno (še) bolj zaljubljen v zlatkote, takoj za njimi so labiji. Če ga poznaš in opazuješ, je zadeva popolnoma očitna, tako da JA - psi imajo rasistična nagnenja. Tongue
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #70 : četrtek, 26.08.2010 : 11:48:17 »

Jaz temu ne bi rekla ravno "rasizem", a so si nekatere pasme po značajih in medsebojnem sporazumevanju bližje kot druge.
Je pa zanimivo, da imajo moje psice takoj za polarci najraje vse, kar je tipa bul. Vendar imajo do teh psov čisto drugačen pristop kor do drugih. Ko se srečajo z drugim polarcem je cel obred, tak ful spoštljiv, še posebej če je oni drugi kakšen malamut. Pri bulih pa skoraj celo proceduro spustijo in gredo direkt v igro.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #71 : četrtek, 26.08.2010 : 11:50:42 »

Hehe, isto je z dalmatinci. Moja pade v nezavest (tako maha z repom), ko vidi kakšnega sebi enakega. Potem šele vklopi kakšna varnostna opozorila, če si slučajno ne bi bili všeč. AMpak so si skoraj vedno. Se mi zdi, da se spoznajo že na daleč po silhueti (to vem, ker naša že zelo slabo vidi).
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #72 : četrtek, 26.08.2010 : 12:11:26 »

Jaz temu ne bi rekla ravno "rasizem", a so si nekatere pasme po značajih in medsebojnem sporazumevanju bližje kot druge.

Značaj gor ali dol, moj je (dokler je videl) bil neskončno navdušen nad ZP-ji in labiji na drugi strani štiripasovnice, ki ga še opazili niso. Torej jih je očitno uočil po videzu. Wink
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #73 : četrtek, 26.08.2010 : 12:12:11 »

No, pri mešancih očitno ni kaj dosti drugače... Smiley
Pred leti je bil v Horjulu posvojena psička, zelo zelo podobna moji Xeni. Skrbnica je z njo hodila k nam na agility in sta se pesjanki nekajkrat videli - in vsakič znova skoraj "zdrznili" v smislu, ja saj ti si pa taka kot jaz!! Cool. In se tudi takoj zaštekali.

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #74 : četrtek, 26.08.2010 : 12:14:01 »

A se vaši psi veliko ogledujejo v ogledalih, da vedo kako izgledajo in potem identificirajo pripadnike iste vrste Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 65   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Silver
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines