mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 23:28:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Silver
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 65   Dol
Natisni
Avtor Tema: Silver  (Prebrano 179411 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #75 : četrtek, 26.08.2010 : 12:14:10 »

No, pri mešancih očitno ni kaj dosti drugače... Smiley
Pred leti je bil v Horjulu posvojena psička, zelo zelo podobna moji Xeni. Skrbnica je z njo hodila k nam na agility in sta se pesjanki nekajkrat videli - in vsakič znova skoraj "zdrznili" v smislu, ja saj ti si pa taka kot jaz!! Cool. In se tudi takoj zaštekali.



Ali pa je to posledica tega, da smo lastniki podzavestno bolj naklonjeni tistim psom, ki so podobni našim, pa psi pač začutijo lastnikovo razpoloženje?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #76 : četrtek, 26.08.2010 : 12:14:55 »

Naša namreč do višine ogledala sploh ne seže  Lips Sealed
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #77 : četrtek, 26.08.2010 : 12:15:48 »

Od kod pa pes ve, kako on sam zgleda? To pa meni nikakor ni jasno - se pravi, da razume koncept odseva, zrcala?

Ker pri Mili vidim, da šteka, da je tisto, kar vidi v zrcalu, moj odsev (vidim jo, da vohuni za mano in kar v zrcalo kuka), ampak ne vem, od kod ve, da je tisto kosmato bitje, kar jo od tam gleda, ona?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #78 : četrtek, 26.08.2010 : 12:17:21 »

Od kod pa pes ve, kako on sam zgleda? To pa meni nikakor ni jasno - se pravi, da razume koncept odseva, zrcala?

Kako bi to šlo pri mešancih, nimam pojma - ampak moj po mojem išče take, ki zgledajo kot mami. Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #79 : četrtek, 26.08.2010 : 12:18:26 »

Kako bi to šlo pri mešancih, nimam pojma - ampak moj po mojem išče take, ki zgledajo kot mami. Wink
A da se toliko za nazaj spomni?
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #80 : četrtek, 26.08.2010 : 12:20:27 »

No, jaz tudi nimam neke znanstvene razlage, tudi si nisem kake litarutere na to temo ogledala, je bila pa Xenina reakcija očitno precej drugačna pri tej njeni "dvojnici", kot je pri ostalih.
Ima pa moja mama doma čez celo steno ogledalo in Xena je bila pred leti nekajkrat pri njej v varstvu.... Roll Eyes Tongue
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #81 : četrtek, 26.08.2010 : 12:26:57 »

Jaz imam tudi ogledalo čez celo steno, ampak to ni odgovor  Tongue ker mene lahko vidi v originalu in v zrcalu, Melija tudi, in iz tega lahko sklepa. kdo je kdo. Ampak kako ve, da je tista tretja oseba, ki jo vidi, ona?

Pa še to, ko je imela stranišče pri ogledalu zaradi del v kopalnici, je s težavo hodila lulat, ker ji je vedno neka mačka zasedla wc ravno takrat, ko je bila ona tam namenjena  Angry
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #82 : četrtek, 26.08.2010 : 12:28:20 »

Jaz sem Zaro dostikrat dobila, da se ogleduje v ogledalu. Prav glavo je premikala in hotla lupčke dajat odsevu Smiley
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #83 : četrtek, 26.08.2010 : 12:30:10 »

O, debata o ogledalu Smiley

Mi imamo eno ogledalo na vratih kopalnice. Jaz sem stala v kopalnici, vrata pa so bila ravno toliko odprta, da me je Sisi, ki je sedela pred ogledalom, videla v ogledalu, 'v živo' pa ne. Sem bila tiho in sem samo očesni stik 'prek ogledala' vzpostavila z njo. Pa se je prebrisanka vstala in prišla direkt do mene v kopalnici.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #84 : četrtek, 26.08.2010 : 12:39:01 »

Pa se je prebrisanka vstala in prišla direkt do mene v kopalnici.
Te sliši in voha. Svojega odseva v ogledalu pa ne more vohati, sliši ga pa le, če sam da glas od sebe...
Tudi mene zanima kako se pokupčkajo in prepoznajo Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #85 : četrtek, 26.08.2010 : 12:46:47 »

Večine tistega, kar se dogaja v leglu si pes ne zapomni, se mu pa vtisne v spomin - in tisto, kar se mu vtisne je neizbrisno in je praktično nemogoče ločiti od podedovanega. Saj je znano, da si recimo ptiči prvo stvar ki jo zagledajo, ko se izležejo vtisnejo v spomin in tisto je potem ne samo mama, ampak splošen vzorec, kako izgleda pripadnik iste vrste. Tako da ima Vixen verjetno kar prav.

Pri opicah so preizkušali ali se spoznajo v ogledalu ali ne tako, da so jo neopazno  popackali po obrazu recimo medtem ko je spala. Ko se je pogledala v ogledalo je postala pozorna na packo. Nekaj podobnega so naredili pri delfinih. Psi zelo malo dajo na vid, zato ta način ne bi deloval.
So pa odzivi na ogledalo zanimivi. Ko smo iskali v Bellevueju je bilo ogledalo čez celo steno od tal do stropa. Psi, ki ogledal niso bili vajeni, so reagirali zelo različno. En se je hotel s odsevom stepsti - torej ga prav zagotovo ni prepoznal. Moja psica se pa za svoj odsev ni prav nič zmenila, se je pa na moč trudila, da bi šla skozi odsev vrat v ogledalu...
So pa pred kratkim ugotovili, da si lahko prašiči, ki so bili od malega navajeni na ogledalo z odsevom v ogledalu pomagali, da so prišli do hrane.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #86 : četrtek, 26.08.2010 : 20:06:55 »

Moj Timi zna "sedi" poleg verbalnega ukaza tudi na gib z roko in če opazuje moj odsev v ogledalu, se na ta gib usede. Svoj odsev pa bolj ali manj ignorira.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #87 : četrtek, 26.08.2010 : 20:19:21 »

Moj je, ko se je prvič videl v ogromnem ogledalu čez celo steno, kot obseden šibal v sobo, na steni katere je bilo pritrjeno, in iskal psa "od zadaj" ter vohal kot pri norcih.  V nekem trenutku pa je  pogruntal finto in mu odsev v ogledalu ni bil več zanimiv. Vsekakor pa najprej ni prepoznal sebe. 
Se pa maček zdaj  vsak dan vsaj nekajkrat povzpne na skrinjo pred stenskim ogledalom in se dodobra ogleda. Jest pravim, da sproti preverja, če je še vedno tako lep, kot je bil.  Roll Eyes
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #88 : četrtek, 26.08.2010 : 23:04:03 »

Glede sklepanja prijateljstev po videzu se mi zdi kar smiselna teorija mame oziroma bratov / sester. Pa jate pri ptičih in ribah verjetno tudi temeljijo na nečem takem. Silva* pa ni podobna samojedkam po videzu, ampak po načinu razmišljanja; in to je to, kar mi dela celo situacijo zanimivo.  Cool

Z ogledali je pa pri nas tako, da jih psi nikoli niso niti prav porajtali. V bistvu niti ni bilo možnosti, ker nimamo ogledal na takih mestih, da bi se pes videl.

No ja, se je pa Črt na smrt ustrašil nalepke zlatkota (v naravni velikosti) na vratih trgovine z opremo za živali.  Je bilo treba potem kar nekaj časa, da je prevohal vse skupaj in ugotovil, da psa NI. Isti problem je imel enkrat Pingvinsky z mačko na vreči briketov.  butnglavc Ostalim je jasno, kaj je slika in kje je hrana.  Wink Ogledala so mačkam sicer zanimiva, ampak edina Čočo jih razume - da je tisto, kar vidi v ogledalu, v resnici za njenim hrbtom (tako kot opisuje frigga). Ostalim je to pretežka matematika.  Tongue Pingvinsky (ja, spet on) je pa edini, ki lahko ure in ure sedi pred pečico in opazuje "mačka v kletki". Eh...

Štrumfa pa nikar šimfat, no!  Wink Je pač en taki Gozdni Joža, kot moj Črtko Črt. Saj niso sami krivi, če jih živ bog ni nič naučil. 


(* Se opravičujem, ker sem jo prekrstila. Ampak cela ekipa ima taka lepa, domača imena...)
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #89 : petek, 27.08.2010 : 00:18:38 »

Hja, moji dve trapi se v ogledalo ne vidita, sta premajhni  Roll Eyes
Je pa Aja čisto na začetku hodila lubčkat pse na hobuku  Roll Eyes Shocked Roll Eyes Tongue
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 65   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Silver
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines