mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:12:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Driska
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Driska  (Prebrano 15655 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #30 : četrtek, 17.11.2011 : 15:28:24 »

border-collie, nisem te mislila napasti in se opravičujem, če se me je bralo na ta način. Sem pač prebrala o mladičkih in mi je malo teme padlo na oči, ker sem avtomatsko pomislila, da so od vaše muce, sorry  sram
Z drisko je pa tako: seveda je možno, da gre za posledico stresa, je pa možno tudi, da gre za kaj drugega, veliko večja šansa je - in pri zunanjih ali notranjezunanjih mucah je na žalost tako - da lahko "nabašejo" ali na kako pokvarjeno hrano ali na razpadajočega (po možnosti zastrupljenega ali bolnega) glodalca, ali še kaj tretjega, tako da je težko karkoli reči.  Če se driska pojavlja kot posledica stresa, bo po vsej verjetnosti sama od sebe minila - medtem pa pazi, da muc dobi vase več tekočine, kot jo sicer izloči, pa kake anti-driska tablete ne bi škodile (ta moment se ne morem spomniti imena tistih, ki jih je moj dobival - če najdem nocoj, ti sporočim).
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #31 : četrtek, 17.11.2011 : 15:35:53 »

Moksa - že v redu. Vodo imajo res vedno na razpolago. Smiley Če se boš spomnila ime tablet, bi pa prosila zanj. Medicinsko oglje se lahko uporablja pri živalih ali ne?

SunnyDay - lahko probamo tudi z menjavo hrane, samo ali mu to ne bo še bolj zmešalo prebave? V tem primeru, katero hrano bi bilo priročili?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #32 : četrtek, 17.11.2011 : 16:06:43 »

RC za muce sploh ni cenovno ugoden in tudi ne najbolj zdrav, se pa rade prenažirajo z njim.  So še druge, cenejše in primernejše vrste hrane, npr. Schessir, ki ga imajo rade. Daj, poglej malo v temi Mačja prehrana, je kar nekaj mnenj.
Menjava hrane ne bo povzročila motenj, če jo boš med sedanjo uvajala postopno in zamenjala v roku 1 tedna do 10 dni.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #33 : četrtek, 17.11.2011 : 16:28:43 »

Sanabelle je tudi dobra opcija, ima pa tudi verzijo za občutljive želodce (sensitive).
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #34 : četrtek, 17.11.2011 : 16:30:35 »

Pa zelo ok cena.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #35 : četrtek, 17.11.2011 : 16:42:07 »

Pa zelo ok cena.

jst sem za ene zavržene zunanje muce, ki jih futram, do sedaj kupovala Sanabele (10 kg po cca 37 evrov).
zdaj z njimi šaltam na Animondo (15 kil za odrasle za 32 evrov, mešala pa bom s kitten varianto 10kg po 40 evrov).
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #36 : četrtek, 17.11.2011 : 20:19:38 »

Ce je macek tudi zunanji, ne bi skodilo nesti blata na analizo na veterinarsko fakulteto (preiskava na endoparazite stane okorg 18 eur).

Mozen vzrok je seveda tudi stres, hrana pa, kot je bilo ze napisano, ni ravno primerna.
Ampak najprej dajte blato pregledat.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Driska
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines