mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:39:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: težave z lulanjem v stanovanju
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: težave z lulanjem v stanovanju  (Prebrano 60996 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
joco
novinec
*
Sporočil: 4


« : sobota, 20.05.2006 : 17:57:46 »

Najprej bi vas vse lepo pozdravil!

Imam 18 mesecev starega psa pasme shih-tzu, kateri živi v hiši, kjer nima nobenih omejitev kar se tiče dostopov do prostorov. Prav tako je celotna okolica hiše ograjena, kjer ima ogromno svobodo. Prav tako je zelo ubogljiv skratka pravi cuker.
Glede njegove čistoče pa tako. Veliko potrebo opravlja zunaj in to seveda zna tudi nakazati, kadar je v hiši. Lula prav tako zunaj. Če je kdo od družine doma lahko pes brez vsakega problema vzdrži tudi 10 ur v hiši in se nikoli ne polula.
SEDAJ PA PROBLEM: 
Ko mora pes ostati sam doma v hiši, pa če je to tudi samo dvajset minut me ob vrnitvi domov čaka lužica in to seveda ravno ne izbira mesta kjer se bo polulal, skratka polula se vsakokrat v drugem prostoru. Polula se prav tako tudi če sem pred odhodom od hiše z njim bil zunaj na sprehodu.
Zanimivo pa je to da v primeru da se ne polula in ko pridem domov me veselo čaka pred vhodnimi vrati. Če pa se polula me ne čaka pred vrati, temveč v kopalnici in se obnaša tako, kot da ve kaj je naredil.
Da bi rešil ta problem sem poskušal že marsikaj in sicer da sem veselo pobrisal in se obnašal kot da se njega to ne tiče do tega da sem ga okregal....
Če ima kdo kakšno rešitev mi jo naj sporoči, saj jih je meni zmajnkalo. Najbolj me ob tem jezi to, da ko sem doma tega ne dela, ampak samo takrat ko ni nikogar doma.

Joco
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 21.05.2006 : 07:37:38 »

Zapri ga v manjši prostor, ko te ni. Psi ponavadi ne lulajo tam, kjer vejo da bodo morali ležati Wink
Zgleda, da ima ločitveno tesnobo ali kaj podobnega.
V bistvu bi bilo verjetno dobro, da ga posebej začnete navajat na to, da je sam. A tudi kaj laja in cvili?
To je smotano...
Bodo pa sigurno napisali še kaj tudi ostali, ki imajo s tem več izkušenj.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #2 : nedelja, 21.05.2006 : 08:52:18 »

Tudi jaz se strinjam s tem, da vaš kuža protestira, ko je sam doma.  Wink Mogoče bi bilo dobro opisati kako ste ga navajali na odsotnost družinskih članov. Jaz z lulanjem nisem imela problemov, je pa moja prejšnja psička zelo rada kaj pogrizla v stanovanju. Vse skupaj se je sicer nehalo okoli enega leta.
Predlagam, da si kupite ograjico, ki jo ponavadi uporabljamo za mladičke in ga zaenkrat zapirate notri (seveda poskrbite, da ima zraven vodo in ležišče). Zadeva zgleda takole:
http://christina.moj-album.com/slike/116429/22kVIXsbKTZlwgkA.jpg

lp
Logiran
sann
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #3 : nedelja, 21.05.2006 : 18:18:13 »

zivjo!
san je pozimi v hisi, ampak se to samo takrat ko je zelo mrzlo in zadnjih nekaj let, pa tezav z lulanjem notri ni imel nikoli. mogoce se nam je enkrat zgodilo to.
imeli smo pa psa, ki se ga jaz ne spomnim vec. ta pa zmeraj ko se je notri polulal je prinesel krpo in ji dal na luzico sam pa se skril pod mizo. Grin Smiley je bil zeloooooo pameten pes.
lp vesna
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 22.05.2006 : 07:06:50 »

Aja... sem pozabla... Pa fizološki rzlog ste izključili ne?
Ni mogoče prehlajena?
Logiran
joco
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #5 : ponedeljek, 22.05.2006 : 18:28:30 »

ko gremo od doma pes občasno laja, vendar ponavadi po 5 minutah preneha - sem preverjal in poslušal ko smo odšli, vendar se mi to ne zdi pretirano.
Najprej bi vas vse lepo pozdravil!

Imam 18 mesecev starega psa pasme shih-tzu, kateri živi v hiši, kjer nima nobenih omejitev kar se tiče dostopov do prostorov. Prav tako je celotna okolica hiše ograjena, kjer ima ogromno svobodo. Prav tako je zelo ubogljiv skratka pravi cuker.
Glede njegove čistoče pa tako. Veliko potrebo opravlja zunaj in to seveda zna tudi nakazati, kadar je v hiši. Lula prav tako zunaj. Če je kdo od družine doma lahko pes brez vsakega problema vzdrži tudi 10 ur v hiši in se nikoli ne polula.
SEDAJ PA PROBLEM: 
Ko mora pes ostati sam doma v hiši, pa če je to tudi samo dvajset minut me ob vrnitvi domov čaka lužica in to seveda ravno ne izbira mesta kjer se bo polulal, skratka polula se vsakokrat v drugem prostoru. Polula se prav tako tudi če sem pred odhodom od hiše z njim bil zunaj na sprehodu.
Zanimivo pa je to da v primeru da se ne polula in ko pridem domov me veselo čaka pred vhodnimi vrati. Če pa se polula me ne čaka pred vrati, temveč v kopalnici in se obnaša tako, kot da ve kaj je naredil.
Da bi rešil ta problem sem poskušal že marsikaj in sicer da sem veselo pobrisal in se obnašal kot da se njega to ne tiče do tega da sem ga okregal....
Če ima kdo kakšno rešitev mi jo naj sporoči, saj jih je meni zmajnkalo. Najbolj me ob tem jezi to, da ko sem doma tega ne dela, ampak samo takrat ko ni nikogar doma.

Joco
Zapri ga v manjši prostor, ko te ni. Psi ponavadi ne lulajo tam, kjer vejo da bodo morali ležati Wink
Zgleda, da ima ločitveno tesnobo ali kaj podobnega.
V bistvu bi bilo verjetno dobro, da ga posebej začnete navajat na to, da je sam. A tudi kaj laja in cvili?
To je smotano...
Bodo pa sigurno napisali še kaj tudi ostali, ki imajo s tem več izkušenj.
Logiran
joco
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #6 : ponedeljek, 22.05.2006 : 18:46:33 »

Ko je sam doma nikoli nič ne grize in dosedaj še ni nič uničil.Prehlajen verjetno ni, saj če bi bil potem bi lulal tudi takrat ko smo doma, vendar takrat ne lula po stanovanju. Na odstotnost družinskih članov sem ga navajal postopoma, najprej po nekaj minut potem pa sem podaljševal. Zanimivo še to ko gremo na morje je tudi sam v apartmanu, vendar se tam ne polula pa tudi laja ne. 
Tudi jaz se strinjam s tem, da vaš kuža protestira, ko je sam doma.  Wink Mogoče bi bilo dobro opisati kako ste ga navajali na odsotnost družinskih članov. Jaz z lulanjem nisem imela problemov, je pa moja prejšnja psička zelo rada kaj pogrizla v stanovanju. Vse skupaj se je sicer nehalo okoli enega leta.
Predlagam, da si kupite ograjico, ki jo ponavadi uporabljamo za mladičke in ga zaenkrat zapirate notri (seveda poskrbite, da ima zraven vodo in ležišče). Zadeva zgleda takole:
http://christina.moj-album.com/slike/116429/22kVIXsbKTZlwgkA.jpg

lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #7 : torek, 23.05.2006 : 06:37:00 »

Po moje bo polj res najlažje, da ji zmanjšate na minimum prostor gibanja. Sej ne bo nič kaj preveč trpela zaradi pomanjkanja gibanja, če jo boste prej odpeljlali na sprehod.
Pa njeno ležišče in vodo, po možnosti še kaj za švečenje da se zamoti.
Super so tudi kakšni kongi, ki jih nafilaš s čim okusnim, pol se pa kuža trudi, da bi to ven dobil  Wink
Logiran
janka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #8 : torek, 30.05.2006 : 13:57:35 »

Pes protestira ker ostane sam doma kupi dovolj veliko kletko in ga daj notri seveda ne pozabi na vodo in hrano ne bo mu hudega lulal pa več nebo ker bo mogel tam ležati,takoj ko prideš domov pa ga pelji lulat ven in zato zelo pohvali.
Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #9 : torek, 30.05.2006 : 19:49:23 »

Ja verjetno res protestira. Naša je tud to delala. Sam sem mela srečo, da sem bila takrat čez poletje doma, in sem jo počasi navajala na to, da bo sama doma. Vsakič sem odšla za malo dlje časa in jo potem pohvalila, če ni bilo lužice. Pa tudi zunaj sem jo vedno prehvalila, ko je opravljala potrebo, tako da je še danes (po 5 letih) vsa vesela in nori okoli ko opravi potrebo. Seveda še vedno pričakuje pohvalo in jo tudi dobi.

Sam se je pri men pojavil pol drug problem - lulat je res nehala, si je pa našla drugo zabavo - razna uničevanja Smiley hudiček mali. Ugotovila sem, da to ponavadi naredi v roku 5 min od mojega odhoda, potem pa nič več. To smo pač odpravili tako, da smo pred njo skrili vse stvari, ki bi jih lahko uničila ali s katerimi bi se lahko poškodovala. Počasi je dojela, da nima smisla in zdaj je vse bp.
Logiran
joco
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #10 : sreda, 31.05.2006 : 09:39:39 »

Po moje bo polj res najlažje, da ji zmanjšate na minimum prostor gibanja. Sej ne bo nič kaj preveč trpela zaradi pomanjkanja gibanja, če jo boste prej odpeljlali na sprehod.
Pa njeno ležišče in vodo, po možnosti še kaj za švečenje da se zamoti.
Super so tudi kakšni kongi, ki jih nafilaš s čim okusnim, pol se pa kuža trudi, da bi to ven dobil Wink
Vsem hvala za nasvete, omejil sem mu gibanje in ko gremo od doma ga zapiram v majnši prostor - 5 m2. Sedaj to delam že skoraj 10 dni pa še se niti enkrat ni polulal. Dobil pa je seveda popolno udobje in sicer ležišče, voda, hrana, igrače in seveda ob prihodu domov tudi nagrada. Pritožuje se pa tudi ne - mislim na lajanje, saj ga ob odhodu ni slišat.

Upam da bo delovalo. 
   
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #11 : sreda, 31.05.2006 : 10:10:16 »

Super!
Čestitam!  Cheesy
Logiran
janka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #12 : četrtek, 01.06.2006 : 15:21:37 »

BRAVO
ČESTITAM.
Logiran
myphone
otrok do 14 let
**
Sporočil: 79


« Odgovor #13 : četrtek, 10.08.2006 : 16:39:27 »

kmalu bomo kupili tibetanskega terierja in zanima me kako bi psa navadila, da bi hkrati zunaj opravljal potrebe in v moji dsotnosti na papir.....

zanima me če je to sploh mogoče?Huh

kako navaditi psa da zunaj opravi potrebo vem in mi tudi ne bi delalo težav, če bi mladič lahko zdržal dokler se ne vrnem domov................ne bi rada da bi prišla domov in bi me tam čakal čist časopis, povsod drugod pa vse mokro.....


vsi nasveti so dobrodošli


joco tebi pa čestitam
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 10.08.2006 : 22:23:16 »

Če veš kako navaditi zunaj, v bistvu veš tudi kako na papir. Namesto, da malega neseš ven, ga neseš na papir. In najlažje je, da bo v tvoji odsotnosti v manjšem prostoru, po možnosti s ploščicami, kjer maš na začetku vse prekrito s časopisnim, ko pa opaziš, da kuža lula na določeno mesto, ostali papir navadno ni več potreben, razen če malo sfali, kar se sicer lahko zgodi.
Tudi tiste plenične podloge, ki jih dobiš v lekarnah so super, ko imaš že določeno mesto.

Dobro je psa naučiti lulat in kakat na povelje. Vsakič ko se polula rečeš npr. lulat in jo pohvališ pa kako nagradico daš, za kakat prav tako. Ne smeš pa teh besedic več uporabljat, ko se z njo samo pogovarjaš, seveda Wink  Tongue

V dveh tednih majo navadno kar pogruntano, če redno in pravilno uporabljaš ti dve besedici.

Nesrečice se pa vedno lahko zgodijo, kar pa itak že veš verjetno Smiley
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: težave z lulanjem v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines