mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 05:09:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: težave z lulanjem v stanovanju
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: težave z lulanjem v stanovanju  (Prebrano 61732 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #120 : petek, 19.09.2008 : 18:34:40 »

Citat
Tudi mi naredimo tako - je pa fino če tale ukaz Lulaj poveže s točno določenim mestom - da jo daš vedno na isto mesto, kadar se ti mudi.

No ja. Pred blokom, kamor hodimo mi lulat, že skoraj več ni trave. So grdi rjavi fleki, ker gospa gre vedno na isto mesto takoj, ko stopi skozi vrata. Zdaj jo poizkušam vedno zvlečt vstran, da se ne bo kak sosed spomnil, da ga to moti.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #121 : sobota, 20.09.2008 : 09:00:17 »

u to pa zna biti problem... mi po enem mesecu mal zamenjamo, da ni trava okrog hiše samo na enem koncu rajava amapk povsod
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #122 : sobota, 20.09.2008 : 17:27:29 »

Aha, da ne izstopa eno mesto tak močno, ne?  Grin
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #123 : sobota, 20.09.2008 : 18:05:17 »

ma ja.... zdej, ko je pa bolj hladno, da gremo lahko na mini sprehod večkrat na dan pa kar to prakticiramo  Grin pa še zbistvu ma na vsake 3 ure od 15-30 min dolg sprehod, pa enega daljšega. Super je, ker so straši od fanta doma in smo to fino uredil in zelo hitro.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #124 : sreda, 19.11.2008 : 19:02:09 »

jaz mam tud probleme glede lulanja...na balkonu imamo ogromen ''tepih'', ki je namenjen lulanju nasih dveh kuzkov. zdaj pa, ta nova mladicka se popolnoma upira lulanju tam...po pol ure jo cakam, jo dajem na tepih,pa rine dol. In kakor hitro poride nazaj v stanovanje se ponovno polula na parket. Kaksni predlogi? Tudi veni na travi ne lula, razen ce je ze fuuul sila.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #125 : sreda, 19.11.2008 : 19:44:30 »

Takoj, ko jo vidiš da misli lulat, jo odnesi na kraj kjer naj bi lulala. Wink
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #126 : sreda, 19.11.2008 : 20:50:17 »

joooj, prav vsakic to storim...pa me gleda debelo in nesrecno na tistem tepihu,nato pa se vleze nanj...ampak kakor hitro sma not,evo ti jo Smiley ampak, jaz nisem izgubila upanja Cheesy
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #127 : sreda, 19.11.2008 : 22:32:47 »

Kaj pa če bi povprašala vzreditelje, kako je projekt "lulanje-kakanje" potekal pri njih?
Logiran
oktalz
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #128 : nedelja, 23.11.2008 : 20:09:11 »

Pozdravljeni. Imam 11 tednov staro kavkaško ovčarko. Pri nas je sedaj 1 teden odkar je odšla od vzrediteljev. Na vse pretege se trudima s vzpostavitijo sobne čistoče, pa vendarle. Npr: zunaj lula, pa prideva v stanovanje, pa bo v roku 10 min. lulala še najmanj 2 krat, kjer pač pride. Brez, da bi mogoče samo malo kaj nakazala že teče lužica. Prej ni bila navajena stanovanja, saj je bila  s sestricami in bratci  zunaj v boksu in pa seveda tudi izven njega, tako ,da so lahko potrebo opravljali kadar so hoteli.   Zdaj ko se zunaj polula, jo hvalim, pobožam, ji dam priboljšek-  sva na dobri poti? Ali pa bi še nama kdo kaj svetoval? Roll Eyes
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #129 : nedelja, 23.11.2008 : 20:38:40 »

Veliko potrpljenja, ste na pravi poti, drugega nimaš kaj. Smiley
Logiran
oktalz
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #130 : nedelja, 23.11.2008 : 22:00:06 »

Hvala. Potem bova kar tako nadaljevale. Cheesy
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #131 : torek, 16.12.2008 : 19:14:57 »

Definitivo si na dobri poti. Jaz sem imela isti problem, tudi moja ni bila navajena sobne čistoče. Je trajalo okoli tri mesece, da je postala 100% čista. In to kar čez noč. Po dolgem trudu kar naenkrat ni bilo več lužic in mi je začela kazati, ko jo je pritisnilo.
Logiran
senejika
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #132 : sreda, 17.12.2008 : 15:32:28 »

mene pa nekaj zanima..imam mladicka, v stanovanju, zdaj ze skoraj en mesec. cez dan (po potrebi, po nekaj ur) je zaprt vedno v isti sobi - tisti cas v tej sobi je sam od sebe nehal lulat in kakat notri, samo vcasih se kaksna luzica. problem je v tem, da ponoci, ko je tudi zaprt tam kjer jaz spim, se vedno pokaka in najmanj dvakrat polula..pa tudi podnevi normalno lula po stanovanju (razen v sobi kjer prezivlja cas ko je sam doma)

zdaj pa me zanima, a se bo sobne cistoce do konca sam navadu (v leglu so bli zunaj in nic nauceni), ker neko izboljsanje je ze (ga nosimo ven kolikor je mogoce - za kakanje sva ze ujela nek ritem tako da se to znotraj zgodi zelo redko).

- bi ga bilo potrebno KAZNOVAT kadar lula notri, ali ne? ker namrec jaz ga nikoli ne kaznujem, samo pac prestavim ga (ima nek dolocen kot, kjer je bolj zazeljeno da opravlja potrebo, ampak nocemo niti da se tam navadi, ker bi rada da to pocne samo zunaj) oziroma odnesem ven.

je potrebno se kaj vec od nosenja ven po vsakem obroku in tudi kdaj vmes?!
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #133 : sreda, 17.12.2008 : 15:40:45 »

Senejika tudi o tem je bilo že veliko napisanega.

Kužka nikar ne kaznjuj zato ker se je pololal ali pokakal v stanovanju. Nekateri psički potrebujejo več časa, da postanjejo čisti drugi manj. In če ga boste redno vozili ven lulat (vsakič, ko se zbudi, po vsakem igranju z njim, takoj po hranjenju, vsakič ko pride do kakšne razburljive situacije zanj, ...), bo slej kot prej čist.

Veliko lepih trenutko in čim manj lulanja v stanovanju vama želim.
Logiran
senejika
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #134 : sreda, 17.12.2008 : 15:48:39 »

hvala, samo to me je zanimalo, ker je tudi veliko ljudi tu napisalo da psa kregajo.
tudi meni se zdi najbolj prav da ga sploh ne kregam (se pravi dejanje ignoriram, pobrisem pac...)

se je sploh kdaj ze zgodilo da kaksen kuza ni postal cist (odrasel pes v stanovanju se vedno kaka in lula?! Cheesy )

se mi zdi da smo se ze tako navadili brisat luzice, da ne vem vec kako je brez...oooh nebesa Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: težave z lulanjem v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines