mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 06:40:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: težave z lulanjem v stanovanju
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: težave z lulanjem v stanovanju  (Prebrano 61117 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
myphone
otrok do 14 let
**
Sporočil: 79


« Odgovor #15 : petek, 11.08.2006 : 18:15:59 »

hvala za nasvet vendar me vseeno skrbi, saj imam s tem že izkušnje in naredila sem tako kot si napisala....majhen prostor, obložen s časopisi.....vendar je bil problem v tem da se je kuža vsakič polulal na drugo mesto....zanima me kako naj potem ukrepam???

še enkrat hvala
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #16 : sobota, 12.08.2006 : 17:55:15 »

Če je prostor dovojlj majhen maš lahko tudi povsod časopis. Sej je meter krat meter čisto dovolj. Okrog lahko postaviš ograjco.

Sicer pa so tisti mladički s katerim sem mela pa jaz opravka luliali približno na istem mestu, če jim je le ratalo do tja priti. Med igro se bodo pa seveda polulali na kraju samem Wink Tongue
Logiran
myphone
otrok do 14 let
**
Sporočil: 79


« Odgovor #17 : nedelja, 13.08.2006 : 09:06:03 »

no hvala za nasvete bom še malo razmislila.....??
Logiran
*Stella*
otrok do 14 let
*
Sporočil: 12


« Odgovor #18 : torek, 22.08.2006 : 16:11:14 »

Tudi jaz imam problem povezan z lulanjem v stanovanju.
Imam psičko staro 4 mesece. Ko prideva s sprehoda ali ko pride z vrta v hišo se polula v hiši.
Zdaj je malo bolše, ker je prej to naredila vedno ko je prišla v hišo. Pri nas je en mesec in pol in je zelo pridna samo tega je ne moremo odvaditi.  Undecided
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #19 : ponedeljek, 28.08.2006 : 13:37:04 »

Mladiček lula (malo manj kaka):
- po hranjenju
- po spanju
- po igranju
- vsaj na tri ure
- ko se razburi (prihod domov članov) - ne vsi

Torej, če ste šli ven in se je polulal, bili tam recimo eno uro, se na koncu z njim še poigrali in ga odnesli not, se je komot lahko polulal zaradi igre.
Če pa se sploh nipolulal zunaj, bi morali tam ostati malo dlje, oz. bolje spremljati obnašanje mladička.
Ker čisto vsak kuža vsaj malo pokaže, da se bo v roku nekaj sekund polulal ali pokakal.
Malo povohljajo okrog, naredijo krog ali dva in šššššššš Wink

Če majo možnost, že enomesečni mladički lulajo na točno določeno mesto! Vidla na lastne oči.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #20 : petek, 22.09.2006 : 00:43:52 »

Ker čisto vsak kuža vsaj malo pokaže, da se bo v roku nekaj sekund polulal ali pokakal.
Malo povohljajo okrog, naredijo krog ali dva in šššššššš Wink

Ne to pa ne bo drzalo. Jaz pri mojem niti enkrat nisem opazila, da bi nakazal, da se bo polulal - pa sem ga budno spremljala Wink
Enostavno je pocepnil in se polulal in tudi ce sem ga dvignila in nesla ven, ni nehalo tec Smiley Obcasno je divjal za zogo, se ustavil za 2 sekundi, se polulal in divjal naprej.
Tudi nekaj znancev je reklo, da njihovi kuzati niso nakazovali.

Jaz sem preventivno vozila psa ven vsako uro in ga hvalila. Ful hitro je potem zacel cvilit, ko je moral it lulat.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #21 : petek, 22.09.2006 : 09:16:11 »

he he... tega pa še nisem vidla...

Tu mora biti pa še posebej zabavno, sploh če si v bloku v višjem nadstropju  Grin
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #22 : petek, 22.09.2006 : 09:44:16 »

nekateri nimajo niti toliko casa, da se ustavili za tisti dve sekundi, ampak lulajo kar spotoma ... Grin Grin
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #23 : petek, 22.09.2006 : 10:20:58 »

Jaz problemov s t.i. lulanjem zaradi potrebe, v stanovanju nikoli (razen prve dneve, ko je bila še majhna) nisem imela.
Se mi je pa dogajalo to, da sem jo (tako kot je bilo opisano v prvem postu že kar nekaj časa nazaj) peljala ven na potrebo, se z njo vrnila v stanovanje, nesla dol smeti za dve minutki, pa mi je v tem času naredila lužico. Po pogovoru z nekaterimi strokovnjaki so mi rekli, da je to strah ped tem, da bi ostala sama (je namreč iz zavetišča, preteklosti ni imela najlepše in je včasih že prav "zoprno" (saj veste, kaj sem mislila s tem izrazom) vezana name.
Rešila sem (ne vem če je najboljši način, ampak pomaga) tako, da jo vsakokrat potolažim, da pridem takoj nazaj. Zaenkrat lužic v stanovanju ni več.
Lep dan!
Logiran
myphone
otrok do 14 let
**
Sporočil: 79


« Odgovor #24 : sobota, 23.09.2006 : 10:13:11 »

jaz sedaj pri moji psički ki sem jo dobila pred kratkim nisem imela problemov....že prvo noč sem jo ponoči nesla na časopis in zjutraj je sama tja odkorakala napotrebo.....moram rečt da to sploh ni težko, če se o tem malo pozanimaš
Logiran
*Stella*
otrok do 14 let
*
Sporočil: 12


« Odgovor #25 : nedelja, 01.10.2006 : 19:32:09 »

Hvala za nasvete.
Mislim, da so psi, tako kot ljudje različni in vseh ne moremo učiti na isti način. Huh
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 02.10.2006 : 14:40:59 »

Čisto vse je treba dovolj pogosto nositi ven in zelo pohvalit...
Logiran
ena
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


« Odgovor #27 : torek, 24.10.2006 : 12:20:00 »

Kje pa se dobi tista ograjica, če mogoče kdo ve, naj mi prosim sporoči, pa da probamo še to.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #28 : torek, 24.10.2006 : 18:59:04 »

V trgovini za živali jih navadno imajo. Lahko pa se verjetno skombinira tudi s čim podobnim iz tehničnih trgovin.

Sicer pa je treba vedet, da če je bil mladiček pri prejšnjem lastniku ves čas v svojih iztrebkih, ga bo težje naučiti, kot takega, ki je imel že prej možnost, da se iztreblja drugje.
Zanimivost: že enomesečni mladič, če ma možnost, lula na določen prostor, ki ni njegovo ležišče.
Logiran
SLoris
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #29 : sobota, 03.02.2007 : 10:45:53 »

Lepo bi vas prosila za pomoč, ker nevem več, kaj lahko še naredim...

doma imam 3 mesece starega višavčka in je oh in sploj priden. Problem je samo v tem, ker mu ne znam dopovedat, da je treba lulat zunaj! Ko smo v stanovanju vedno ve, da je treba it na pleničko. Tudi zadrži če smo v drugem prostoru. Težava je, ker tudi zunaj zadržuje. Lahko smo zunaj cel dan, pa ne bo nič, ko pa pridemo domov šiba na pleničko lulat. Tudi ko ga po obroku ali pa zgodaj zjutraj peljem ven, me prav debelo gleda kaj mi je Smiley

Ali ima kdo kako idejo kaj naj naredim? Prosim!

Lep pozdrav
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: težave z lulanjem v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines