mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 15:45:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: težave z lulanjem v stanovanju
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: težave z lulanjem v stanovanju  (Prebrano 61135 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #180 : sreda, 24.03.2010 : 09:02:34 »

Posvojitveni stres  Wink ?
V bistvu je komaj prišla v popolnoma novo okolje in bo potrebovala najbrž kar nekaj časa (pri vas je šele nekaj dni, če sem prav razumela), da pride tudi psihično k sebi, pa čeprav tega ne kaže direktno. Nasveti v prejšnjih postih se mi zdijo popolnoma smiselni in ti jim kar sledi pa pripravi se, da bo mogoče malo dlje trajalo, kot pri mlajšemu mladičku, ampak z vztrajnostjo se bo prav gotovo vse porihtalo  Smiley
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #181 : sreda, 24.03.2010 : 20:00:39 »

Očitno sem prehitro delala paniko, danes je že dvakrat uspela zunaj lulat (moje navdušenje ob tem si verjetno lahko predstavljate  Cheesy). Nisem si mislila, da lahko brez strahu zunaj kaka, lula pa ne. Ampak izgleda da bo, pač 10 x dnevno ven. Hvala še enkrat za nasvete.  Smiley
Logiran
SmileyDog
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #182 : četrtek, 19.08.2010 : 14:40:19 »

Pri naši familiji imamo drugega kužka pasme čivava. Prvi je po 2 letih umrl, iz neznanega razloga, zdravnik je domneval da je šlo za boreliozo ali pa kakšen okoliški virus, sumili smo tudi raka, ker je psička šele zadnje 3 dni pred smrtjo pokazala znake.  Kupili smo novega psička, pri istem vzreditelju. Sedaj je star 10 mesecev. Ven ga vozimo 5-10× na dan, tudi na daljše sprehode, čeprav je kar len in ker je majhen se tudi kmalu utrudi. Kljub vsem sprehodom pa se vedno v cca. 10 minutah po sprehodu, polula na hodnik na vedno isto mesto. Včasih se mi zdi kot da se zunaj niti noče polulati do konca in se raje notri. Zdi se mi tudi, da še ko je bil mlajši je zunaj raje uriniral več in ni potreboval toliko sprehodov. Prosim za čimprejša mnenja/pomoč, ker je oče že resnično na koncu z živci in bi ga najraje oddal.  Cry Kaj je problem ?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #183 : četrtek, 19.08.2010 : 14:54:09 »

Hja, a se polula čisto malo...torej bolj markira ali dejansko "normalno" lula? Predvidevam, da bi za vas veljal enak nasvet kot je nekoliko višje zgoraj, postopajte kot da imate doma čisto malega mladička in začnite znova. Nisem pa prav dobro razumela ali ste kupili 10 mesecev starega ali ga imate že 8 mesece doma? Tudi na podlagi tega podatka, so lahko vzroki za početje različni. Če je prvo, še enkrat velja nasvet, da ga začnite učit kot mladička. Če pa je drugo pa poiščite razlog, torej kdaj se je to začelo, so v tem času bile kakšne spremembe znotraj družine, ima vseeno mogoče kakšne zdravstvene težave.

Glede sprehodov, jasno da mladiček ne potrebuje toliko sprehoda kot pubertetnik, kar 10 mesecev star psiček je, to ni problem. Kaj pa so za vas daljši sprehodi? Ne razumem pa tistega, ko je bil mlajši je zunaj raje uriniral več...tega res ne razumem, kaj si želela s tem povedat?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #184 : četrtek, 19.08.2010 : 15:55:48 »

Mene pa zanima, od kje ti psi so, ker čivav pri nas ni ravno toliko, da bi kar takoj nekje dobil novega...
Logiran
Maja1605
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #185 : nedelja, 12.09.2010 : 18:12:55 »

Živjo,
ja mi imamo (še vedno) problem s tem lulanjem. Psička je sedaj stara že 9 mesecev. Ven jo vozimo 3-4x na dan (vedno ob istih urah). Ampak, včasih se polula ali pokaka tudi doma. Zanimivo mi je to, ker vsi pravite, da pes tam kjer spi ne opravlja svojih potreb. Očitno je moja nekaj posebnega, saj se polula ali pokaka večinoma ali v svojo košaro ali na mojo posteljo (ponoči spi pri meni, čez dan v košari). Zanimivo mi je pa to, da je bila zdaj že kar nekaj časa full pridna in ni opravljala potreb v stanovanju (cca. 2 meseca), zdaj zadnji teden pa vsak dan to počne. Mislim da mi bo zmanjkalo posteljnine :S
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #186 : nedelja, 12.09.2010 : 19:07:22 »

Kaj se vam posebnega v življenju dogaja zadnje čase? Sprememba rutine, manj ukvarjanja z njo, karkoli drugega? Meni se zdi, kot da gre za ene vrste protest.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #187 : nedelja, 12.09.2010 : 20:44:34 »

Maja1605  si bila med počitnicami ti z njo, pa se ti je sedaj pouk začel?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #188 : nedelja, 12.09.2010 : 20:54:12 »

Pozabila prejle dodat ...

Ko praviš, da se polula v svojo košaro. Ampak potem ne spi na tem gor a ne? Gre nekam drugam ležat. Če je pa v kletki ne more it drugam...

Logiran
Maja1605
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #189 : ponedeljek, 13.09.2010 : 06:29:09 »

Ne, nobenega dopusta ni bilo, niti sprememba rutine. Ne hodim več v šolo ampak v službo. In tudi polula/pokaka se ob različnih sitacijah. Npr. učiraj se je kar tako - sredi igre. Potem, sva šle z mami zadnjič v trgovino, in se je polulala in pokakala, spet je enkrat to naredila ko smo bili vsi doma. Kar tako. Vem pa, da lahko zdrži tudi več kot 8 ur. Navajena je, da gremo v službo (sama je maksimalno 6 ur), trgovino, .... to ve in vedno ko gremo od doma ji povemo kam gremo in da naj bomo kmalu doma - potem pa včasih dobimo presenečenje včasih ne... Jaz si še vedno mislim, da je majhna in da če jo pač zelo tišči naredi svoje. Sicer me pa najbolj moti, zakaj na posteljo.
Nikoli pa ne daje nikakršnih znakov da bi želela it
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #190 : ponedeljek, 13.09.2010 : 06:51:14 »

Jaz bi ti predlagala, da ji nič več ne "poveste", kam odhajate, ampak naj bodo vaši odhodi skozi vrata nekaj popolnoma vsakdanjega in nepomembnega, brez odvečnega pompa. Lahko je ravno tu problem.
Logiran
Maja1605
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #191 : ponedeljek, 13.09.2010 : 16:43:08 »

Kaj pa vem... nekaj časa je imela to sceno, da kadar je bil moj fant pri meni in če sva šla skupaj ven brez nje - se je takoj polulala na posteljo (verjetno protest). Potem sva začela hodit ven iz stanovanja v razmakih par minut - najprej je šel on ven, pol še jaz in lulanja ni blo več Cheesy.
No, ampak danes je bilo vse ok. V glavnem - bomo prenehali ji govoriti kam gremo, bomo videli kako bo odreagirala. Drugače pa se to dogaja kar tako brez posebnih razlogov.
Logiran
SmileyDog
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #192 : ponedeljek, 22.11.2010 : 23:03:37 »

McKruster ... mišljeno je da, ko je bil mlajši si ga peljal na sprehod in je večkrat uriniral. sedaj pa se mi zdi kot, da vedno "zanalaž" še malo prišpara, da potem markira še na sredini hodnika



* odgovor kje smo dobili čivavo tako hitro; pri vzreditelju kjer je bila prejšna psička kupljena smo mimogrede po izgubi poklicali in izvedeli, da je bila ravno kotitev. mladički so bili stari 6 tednov, počakali smo do 9 meseca in psa odpeljali domov. (:
Logiran
fr1234
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #193 : četrtek, 16.12.2010 : 23:40:41 »

Psica Border C stara 3 mesece naceloma ponoci od 22-6 ne lula in kaka, bom jo pa za vsak slucaj zagradil z ograjo..ko vstanem 6.15 jo pelam ven, da opravi obe zadevi. nato jo nahranim in ali jo moram po 20 minutah ponovno peljati ven ali jo naj raje 6.15 nahranim in samo 1x pelam ven zjutraj?oprosite da komliciram, ampak ni mi cisto jasno, ko se zbudi wc, ter sklepam da po hranjenju in pitju, ko pretece 20 minut ven, kr ima hitro prebavo?!?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #194 : petek, 17.12.2010 : 00:13:53 »

To se bo sčasoma spreminjalo in podaljševalo. Tako mladi psi lulajo lahko v vsakem primeru na cca 2 - 3 ure in se to smatra za popolnoma nomalno. Večja ko bo, dalj bo zdržala in tudi hrana ne bo več "padala" čeznjo.

Po svojih izkušnjah bi rekl, da če je zjutraj dokler je tako majhna ne boš peljal ven ko se zbudi ampak čakal da poje, je možnost "nezgode" precej povečana. Na začetku je pač nekaj dela z vsem tem, se je treba kar sprijaznit, da ste za nekaj časa "dobri". Najprej bodo mladičkaste zdeve, potem otroške zadeve in menjava zobkov, ki je svojevrstna izkušnja in ko bo že kazalo, da je vsega hudega konec, se bo začela puberteta ... se je dobro vnaprej pripravit na to Wink

Glede tega da ponoči ne lula. Tudi ljudje pononči zdržimo po 8 ali 10 ur, potem takoj zjutraj moramo pa it kajne, pa čez dan tudi kar nekajkrat. Zakaj bi bilo pri psu to kakorkoli drugače, saj tudi oni ponoči večinoma spijo ...
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: težave z lulanjem v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines