mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 15:46:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: težave z lulanjem v stanovanju
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: težave z lulanjem v stanovanju  (Prebrano 61214 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #210 : ponedeljek, 19.03.2012 : 22:21:44 »

koliko je bil pa star, ko si ga dobila??? ni navajen na pleničko??? si vprašala vzreditelja za nasvet??
Logiran
LoisLane
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #211 : četrtek, 23.08.2012 : 11:43:58 »

Pozdravljeni,

imam dva meseca staro Cavalierko, ki je pri nama s fantom že skoraj en teden.

Je simpatična in nagajiva, edini problem so lužice.

Kaka normalno zunaj, samo prva dva dneva je kakala v stanovanju, sedaj so po vsakem obroku peljemo ven.

Kar se pa lulanja tiče - ko smo zunaj, se mi zdi, da malce zafintira da lula, da bi dobila priboljšek (enkrat se je lepo polulala zunaj in ve, da ga bo dobila), saj je njeno lulanje kratko in se na travi/listku komaj pozna, ali pa še to ne.

Poskušava jo navaditi na pleničko, vendar neuspešno. Že nekajkrat se je polulala 5 cm stran, na pleničko nikoli. Poskušava jo opazovati, ampak ne se zelo neočitno odmakne, počepne in polula.

Kaj mi lahko svetujete? Malce sva tudi zmedena, ker ne veva, ali naj jo okregava ali ne.

Hvala.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #212 : četrtek, 23.08.2012 : 11:58:16 »

Kaj dosti kregati tako mladega psa ni ne smiselno ne humano - nekje na stopnji 1-letnega otroka.
Jaz res ne vidim nobene težave v tem, da moja hodi lulat po kapljicah, samo da dobi priboljšek - lahko zelo uspešno uporabiš kot navajanje na čistočo. Jaz sem svoji vsakič, ko je doma počepnila na plenico ali zunaj na travo s pretiranim navdušenjem zaklicala: Priiidna, lula.  Takoj je sledil priboljšek. Malo sem blefirala veliko veselje in psica je v nekaj tednih postala sobno popolnoma čista, čeprav pogosto počepa samo zaradi posladka.
Lahko jo vzgajaš tako, da papirček, s katerim pobrišeš lužo, položiš na plenico, jo pelješ tja in ji mirno poveš, da se lula tukaj. Pri naši je pomagal vojn po lastnem urinu - morda poskusi tako, da lužo pobrišeš s plenico in jo pustiš tam, kjer se je polulala.
Sicer pa je težko od 2-mesečnega psa pričakovati, da bo sobno čist. Nekako tako, kot bi kdo od nas zahteval, da doktoriramo pri 20.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #213 : četrtek, 23.08.2012 : 12:12:06 »

LoisLane, je nesmiselno pričakovat, da bo kužek sobno čist le v pičlih parih dneh. Kot vsako učenje, je tudi to proces. Mislim, da je sančotova dala zelo dober nasvet, da daš papirček, s katerim si brisala na pleničko, saj se psi res po navadi polulajo tam, kjer že diši po urinu.

Pa srečno!
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #214 : četrtek, 23.08.2012 : 12:17:08 »

Sploh pa sodi brisanje luž in kakcev k  pasjemu mladiču tako kot plenice k dojenčku  predaja
Logiran
LoisLane
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #215 : četrtek, 23.08.2012 : 19:50:01 »

Hvala vsem za informacije. Lulamo in brišemo, brišemo in lulamo. Smiley

Vesela sem, da ne lula na postelji in da kaka zunaj. Smiley
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #216 : četrtek, 23.08.2012 : 20:48:05 »

da je ne bi slučajno kregali, če ne "zadane" plenice, če fali kakšen cm ...

dejstvo je, da četudi je s prvimi tacami na plenici in z zadnjimi ne, je to še vedno "na plenici" po njenem.  Wink

pomaga res striktno nagrajevanje, tako kot ti je napisala sančotova iz trenutnih izkušenj s še ne 5 mesečno bejbo  Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #217 : četrtek, 23.08.2012 : 20:57:39 »

Naša bejba je plenico doma popolnoma osvojila v enem mesecu Kiss, v "vrtcu", kjer bo od jutri dalje, pa še ne čisto - pa tišči kot trapasta Sad, varuška gre pa težko z dvema ven, mala pa še vedno ne gre niti lulat brez Sančota. Cele ceremonije.  Roll Eyes
Logiran
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #218 : nedelja, 26.08.2012 : 21:22:07 »

naša nola 9 tednov..pa je takšna zgodba..sicer jo nosim vsako dobro uro ven na lulanje..in ob besedi "lulaj" lula..dobi nagrado al cartanje ali priboljšek, po jedi pa pustim 1h da se umiri in da se prebavi kar je pojedla in gremo kakat..uspešno zunaj..ponoči vrjamem da še ne zdrži zato ji ponoči uide..ampak trenutno najboljši rezultat samo 1x! Smiley prvi izhod ima ob 5h zjutraj..zadnjega ob 22h
Logiran
AnjaB
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #219 : torek, 04.09.2012 : 18:51:07 »

Lep pozdrav, zdajle sem malce iskala po forumu kak nasvet za naše težave, pa nisem našla ničesar uporabnega. Naša psička bo oktobra napolnila 2 leti. Je mopsika, drugače zdrava, imamo jo od njenega 10 tedna, kupili smo jo pri vzrejniku, vse po reglcih in to in na lulanje/kakanje zunaj se je navadila pri 4 mesecih brez večjih težav. 2 meseca nazaj pa je začela iz čistega mira puščat lužice po stanovanju. in to ne par kapljic, to so konkretne luže. Naše sprehajalne navade se kaj bistveno tekom poletja niso spremenile. Daljša dva sprehoda ima zdaj pač zgodaj zjutraj in proti večeru, vmes gre enkrat en kratek krog pa še enega pred spanjem. pred tem je normalno zdržala do sprehoda. in to ne lula ko nas ni. lula ko smo mi doma, samo da se izmuzne naskrivaj na hodnik ali pa v mojo sobo. probal smo s tem da smo jo okregali, da smo jo nagradili, ko je lulala zunaj, da smo jo večkrat peljali ven, ampak ravno pol ure nazaj se je spet polulala, pa sva s sprehoda prišli ob petih, se pravi da sta minili dobre dve uri.
ko je na sprehodu vedno lepo lula. s kakanjem ni težav. mislite, da ma mogoče vnet mehur? meni lulanje ne smrdi nič bolj kot takrat ko je bila mala. pije normalno. res ne razumem kaj se dogaja.

hvala za kakršen koli nasvet
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #220 : torek, 04.09.2012 : 19:49:52 »

Bo kar treba iti do veterinarje, da se pregleda urin in postavi pravo diagnozo.
Pri vnetjih sečil ni nujno, da urin smrdi, ni pa normalno, da se psička dve uri po sprehodu polula v stanovanju.
Sicer je pri vnetjih tudi na sprehodu opaziti pogostejše uriniranje, ki je kratkotrajno, včasih le po kapljicah, pa
vendar.
Lahko pa gre tudi za kak psihični stres, ampak najprej je potrebno izključiti zdravstvene težave sečil.
Logiran
AnjaB
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #221 : četrtek, 06.09.2012 : 09:04:10 »

no hvala, sporočam samo, da sva bili pri veterinarju in se je izkazalo, da ima usedline kristalov v mehurju, ki so povzročile vnetje mehurja. tako da sva dobili brikete za topljenje kristalov in antibiotik.
bučka mala niti enkrat ni nakazala na to, da jo kaj boli. ker je bila tako živahna in igriva sem sklepala, da je to njeno lulanje eno nagajanje, da si pač malo zmišljuje. zdaj se pa slabo počutim, ker sem jo okregala za lužico.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #222 : četrtek, 06.09.2012 : 09:06:12 »

V bistvu pričakovan rezultat sram Upam, da ostane samo pri tem in da boste po terapiji spet OK!
Logiran
moni que
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #223 : torek, 09.10.2012 : 17:29:33 »

Pozdravljeni,

doma imamo 3 leta staro labradorko. Je super psička, imamo jo ful radi,... se je pa v zadnjem času pojavil en problem - včasih se zgodi, da se polula in pokaka kar v hiši.
Naj razložim natančneje. Imeli smo je veliko v hiši, ko je bila majhna je kdaj naredila lužico in še kaj, ampak ni bilo problema, ker je pač to normalno. Nekako se je sama navadila, da opravi potrebo zunaj in je bila res pridna, tudi če je bila dolgo v hiši je zdržala. Zvečer smo jo vedno peljali spat v kurilnico (ni del hiše) in tam je spala skoraj tri leta. Junija smo jo pa pogosteje pustili čez noč kar v hiši in po parih ponovitvah je to postala navada, tako da je vedno spala notri. Poleti smo ji zaradi prekomerne teže tudi zamenjali brikete (neko light varjanto) in jo začeli hraniti 1x na dan (prej smo jo hranili 2x na dan po malo, ker pa je zjutraj bila dosti krat izbirčna in ni želela jesti, smo začeli z odmerkom 1x dnevno). Poleti ko so bila odprta vrata na balkon (pred spremenjenim režimom hranjenja), se nam je 2x pokakala in polulala na balkonu. OK, smo preživeli. Še naprej je lahko spala noter. Sedaj (obdobje, ko ima light hrano in je 1x na dan), cca 14 dni nazaj, se je ponoči okoli 6h zjutraj pokakala pred kopalnico in čez en teden spet - kar dvakrat. Mami se je malo "utrgalo" in sedaj spet psička preživa noči v kurilnici.
Zanima me, kaj bi lahko bil vzrok te spremembe pri navadah odvajanja? Moram povedati, da jo večkrat peljemo čez dan ven, da opravi svoje, zjutraj ko se starši zbudijo jo peljejo ven in tudi vsak večer po večerji (npr hrano dobi med 18h in 20h, ven jo peljejo ob cca 21h-22h). Ona svoje vedno opravi in nikoli nismo imeli teh težav z njo. Res je bila vedno pridna. Sedaj se pa dogajajo stvari, ki jih ne znam razbrat najbolj... Ima kdo podobne izkušnje? Smiley
Logiran
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #224 : torek, 09.10.2012 : 21:57:38 »

Mogoče ima res vpliv spremenjen način hranjenja..kako je pa s aktivnostjo? Ne samo sprehodi..igranje, učenje? Moja ponavadi po igranju takoj gre lulat..ne vedno ampak ko je čas za lulanje, ponavadi nastopi po igranju..in pa seveda ko se prebudi..
ampak če je spustila 2x v roku 1 meseca..mislim da nebi smel bit takšen problem
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: težave z lulanjem v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines