mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 08:50:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: težave z lulanjem v stanovanju
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: težave z lulanjem v stanovanju  (Prebrano 61275 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #30 : sobota, 03.02.2007 : 11:40:51 »

Poskusi mu dati na mesto, kamor ti misliš, da naj bi zunaj šel lulat tisto pleničko na tla .   Cheesy 
Pa mogoče bo pogruntal, kaj hočeš od njega. Kiss
Jaz vedno, ko gre moja psička lulat, ko počepne rečem pridna pipi. In sedaj že ve , ko ji zunaj rečem pipi da mora it lulat.
Veliko uspeha. Če pa kdo ve še kako drugo foro, naj napiše.
Logiran
SLoris
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #31 : sobota, 03.02.2007 : 13:40:49 »

aja ja...to sem pozabila napisat. Vedno imamo tudi pleničko zunaj. Zelo blizu vhodnih vrat, da ja ne traja predolgo da ga prinesem do nje, ko vidim da ga lulat..pa nič. samo povoha jo, pa dalje šetka  Undecided

Zato res nevem več kaj naj...pol ga nesem notr na pleničko, pa se takoj polula. Je mogoče razlog to, da je mraz zunaj ali kaj?Huh
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #32 : sobota, 03.02.2007 : 14:46:54 »

Ma kaj je res tako trežko ostati dlje časa zunaj in bit bolj trmast od psa?

Sej je že vse napisano.

Temo bi se moralo prebrat od začetka.
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #33 : sobota, 03.02.2007 : 14:48:39 »

Mislim, da ni težava v tem, da je zunaj mraz. Samo tako se je navadil. Kako pa je bil navajen pri vzrediteljih? Ko je kužek navajen na nekaj in za to tudi pohvaljen, v tvojem primeru je to lulati na pleničko, mu je verjetno težko dopovedati , da je to ok storiti tudi drugje. No pa saj se bo verjetno navadil tudi tega da se lula lahko zunaj. Ostani malo dlje zunaj z njim pa bo moral it.
Pri nas takih težav, da zunaj ne bi hotela it lulat ni bilo, bila je druga težava in to da ni hotela iti nikjer drugje lulat in kakat kot doma na vrtu.  Shocked Shocked
Pa naj sva bile na sprehodu, v mestu ali v pasji šoli, vedno je čakala, da sva prišle domov in na galop na vrt na svoj kotiček lulat in kakat. Cheesy Cheesy Cheesy
No to je trajalo 5 mesecev, potem pa je pogruntala, da se olajšati ni problem tudi kje drugje. Grin Grin
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #34 : sobota, 03.02.2007 : 15:40:26 »

Sloris, umakni plenicko!!! Pri nas je bil isti problem. S tem da je blo se hujse, ker je ponavadi s prednjima tackama stal na plenicki z zadnjima pa na parketu in je lulal vedno mimo. Tak da ga se kregat nisem mogla. V bistvu smo zaradi tega bili primorani odstranit plenicko. No in takrat se je v trenutku stvar spremenila. Je pa dobro da gres z njim cimveckrat na dan ven in bo sam skuzil da se spodobi zunaj opravljat potrebo. Pa fajn je tudi da gres priblozno ob isti uri. Jaz ne bi nikoli vec navajala na plenicke, ker so samo slaba potuha.
Se pa ne rabis cist nic sekirat, ker pri 3 mescih se nic nisi zamudila. Jaz sem tudi mislila da je nas pes edini, ki se ne bo naucil zunaj lulat, pa se je. Zdaj je star 8 mesecev in je 100% cist.
Glih danes sva se z fantom pogovarjala, da v bistvu ne moreva verjet da je tak iznenada nehal, ko sva umaknila plenico:-)
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #35 : sobota, 03.02.2007 : 15:42:40 »

Aja pa se to sem pozabila. Tam ko si mela plenico fajn scisti. Baje pomaga kis(ceprav pri nas nebi mogla rect da je pomagal), se pa dobi nekaj v trgovini Gali kar baje cist odstrani vonj.
Logiran
SLoris
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #36 : nedelja, 04.02.2007 : 10:21:44 »

Ma kaj je res tako trežko ostati dlje časa zunaj in bit bolj trmast od psa?

Sej je že vse napisano.

Temo bi se moralo prebrat od začetka.

Kaj pa ti pametujes? Pa da ti odgovorim, kar ti meni nisi (mislim pa da je to namen foruma!)...
Ja je tezko biti bolj trmast od psa in zdrzat zunaj dlje kot on. In če bi prebral moj post bi vedel :  Ker če od 7h zjutraj pa do 21h zvečer ni dovolj, da bi se psiček zunaj polulal pa tud nevem! Ali pač? Misliš da bi mogla vztrajat še dlje? Glede na to, da je zimski čas? Pa da je bila tisti dan že skoraj ob 5h tema? Nevem no...
In ja, temo sem prebrala celo! Ne pomeni, da če sem imela do sedaj samo en post, da ne znam uporabljat foruma in upoštevat njegovih pravil! In ne...ni vse že napisano! Če še ne veš...si niso vsi psi enaki in ima vsak svoj problemček in težave tudi pri lulanju! Matr smo nastrojeni...pa taki ljubitelji psov? Đizs?!:)

alessa06 in ulpi hvala! Smiley bom verjetno res pleničko odmaknila...ker da sva cel dan zunaj, pa revež zadržuje se mi tudi ne zdi ok. Upam da bo tako šlo. Ja je pa tudi pri nas tako, da s spradnjimi tackami stoji na plenički, ritko ima pa nad parketom Smiley smesko Smiley
Lep pozdravcek
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #37 : nedelja, 04.02.2007 : 18:44:09 »

SLoris ... mene pa samo nekaj zanima ... nisem zasledila (upam, da nisem spregledala) ... ali si dala ven polulano ali svezo plenicko? Jaz bi dala namrec polulano! Ali pa vsaj en delcek polulane, da bo ta svoj vonj zavohal tudi zunaj.

Lp, Ursa
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #38 : nedelja, 04.02.2007 : 20:22:24 »

A pol boš reku, da pes zadržuje od jutra do večera, če ne vidi pleničke?
Si bil kdaj zunaj od jutra do večera?

Jaz sem bila enkrat 6 ur skupaj zaradi "tvojega" problema.

Si prebral celotno temo?
Logiran
SLoris
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #39 : nedelja, 04.02.2007 : 22:32:31 »

A pol boš reku, da pes zadržuje od jutra do veèera, èe ne vidi plenièke?
Si bil kdaj zunaj od jutra do veèera?

Jaz sem bila enkrat 6 ur skupaj zaradi "tvojega" problema.

Si prebral celotno temo?

Ja dobesedno cel dan smo bli zunaj...zato ne štekam...kar zadržuje. Pa vidim, da je nemiren, če ga dvignem v naročje, ker ga tišči. Pa tudi če smo zunaj kjer je plenička (polulana ja), ne bo nič.
Rekordno smo bili zunaj 14 ur!!! NIČ!
Tako da bom zdaj probala s tem, da ko bo doma lulal, da mu bom "pipi" zraven govorila Smiley in ko bomo šli ven, pa še pleničko ven nesla mu bom "pipi" govorila Smiley mam kej šans da mi uspe? Smiley

Aja...ja sem prebrala celo temo ja...ne sam to, tudi druge o lulanju.


Logiran
SLoris
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #40 : nedelja, 04.02.2007 : 22:38:34 »


SLoris ... mene pa samo nekaj zanima ... nisem zasledila (upam, da nisem spregledala) ... ali si dala ven polulano ali svezo plenicko? Jaz bi dala namrec polulano! Ali pa vsaj en delcek polulane, da bo ta svoj vonj zavohal tudi zunaj.

Lp, Ursa


Ja...polulano dam ven...z najmanj tremi luzicami Smiley pol pa ga dam nanjo in gre dol, pa hodi okoli in nekaj voha in ko se pribliza plenički, sem že čist vesela, ker mislim da tokrat pa bo, potem pa ko pride do nje, jo samo na hitro povoha in mirno dalje, men pa nič jasen Smiley smotko je ja...


zgoraj se opravičujem, sem zgleda cel tekst zajela in je tudi mkoj odgovor pod citatom AngSeter-ja.

Lep pozdravcek
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #41 : ponedeljek, 05.02.2007 : 09:41:59 »

SLoris, jaz sem tudi probala z pipi itd. pa ni zaleglo. Po mojih iskusnjah bo edino zaleglo ce odstranis plenicko.
Po mojem bos psa samo zmedla ce bo lahko lulal in na plenicki in zunaj. Vec bos ekperimentirala, dlje bo trajalo vse skupaj.















Logiran
scottie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #42 : ponedeljek, 05.02.2007 : 09:59:23 »

Pri nas polulana plenička zunaj tudi ni delovala. Ko je bila enkrat polulana sploh ni hotel več nanjo. Brez skrbi, bo ugotovil kaj mora zunaj narediti.Ko se je navadil lulat doma na vrtu, je dolgo trajalo, da je začel lulat še na drugi travi ne samo na našem vrtu, potem je bil pa tudi pesek ali beton dober za lulat. Čim večkrat ga spusti ven.
Logiran
SLoris
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #43 : ponedeljek, 05.02.2007 : 13:51:47 »

Aha...ok...torej danes gre plenička ven....joj sam to bo pol vse polulano, ko me ne bo doma....pa nej ga kregam zdej, če se notri polula?
Sej mogoce res izpadem, kot najvecja budala, ampak sem res veliko knjig prebrala predno sem kupila nasega lumpa. Povsod je pisalo naj se ga cimveckrat nese ven in ko se zunaj polula, naj se ga zelooo pohvali...sam kaj ko se niti ne polula. Smiley
Torej brez pleničke, pa bo....a naj mu raje takrat ko je sam jo postim, da ne bo res vse polulano? Pa da jo potem ko pridem domov, vzamem stran? Al je to tud prevec kompliciraja?

Res hvala za pomoč, SUPER ste!:)

Lep pozdravcek
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #44 : torek, 06.02.2007 : 14:26:55 »

SLoris, kak dolgo te pa ni doma? Kregas ga lahko samo ko ga dobis pri dejanju. Ce se polula ko te ni in ga bos kregala ko prides, on ne bo vedel zakaj je kegan. Torej ga ne kegaj. Jaz bi na tvojem mestu odstranila plenicko. Mi smo nasemu pri 4 mescih. 8 ur ti sigurno ne bo zdrzal brez lulanja, dve tri urce bi pa ze moral. Sicer pa tu naj dodajo se ostali kaj..
V glavnem, jaz sem prepricana da prej bos umaknila plenicko, prej bo on zacel zunaj lulat. Se mi zdi bistveno da se odlocis kaj hoces. Ce hoces da ti lula na plenicko mej plenicko, ce hoces da lula zunaj jo umakni za vedno.
Ne ponavljaj mojih napak. Jaz tudi nisem vedla kaj bi rada, ker se mi je zdelo nemogoce da bi se naucil zunaj lulat. Pa sem ga navajala na ven, ko sem vidla da ne gre po nacrtu in da lula 5 krat na uro, sem rekla, ok pa naj bo plenicka pa vmes sem kupila wc in ga prestavljala sem pa tja. No na koncu se itak pokaze da je najboljse lulat zunaj. Tak je clovek najbolj mobilen. Pa na obiske lahko hodi itd.
Samo odlocit se moras in ko to naredis si zmagala. Verjami mi, ker ti govorim iz izkusenj. In glede na to da je nas frajer se zelo mlad, so moje izkusnje sveze:-)
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: težave z lulanjem v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines