mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 07:36:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: težave z lulanjem v stanovanju
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: težave z lulanjem v stanovanju  (Prebrano 61274 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SLoris
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #45 : torek, 06.02.2007 : 15:29:31 »

Ok Smiley

super Smiley hvala za pomoč.
včeraj sem mu potem pleničko samo premaknila bližje izhodnim vratom, ker baje je to tudi en način...da pleničko počasi premikaš prosti vratom. ampak ker se mi zdi, da bo to predolgo trajalo, mu bom za vedno umaknila, čakala sem samo še na en tak nasvet, kot si mi ga ti napisala Smiley
jah mene ni po 7 ur...kar je kar veliko ane.

upam da bo uspešno no Smiley

kakšnega kužija pa imaš ti?

lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #46 : torek, 06.02.2007 : 15:45:06 »

12 ur!
Konkretno!  Shocked Undecided
To je pa res že taborjenje.
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #47 : torek, 06.02.2007 : 19:04:52 »

Ja sej jaz mislim da je namen plenick ta da jo premikas vedno bolj proti izhodu. Se vedno pa mislim da niso dobra ideja.
Jaz zdaj se vedno hodim z Rayem 4 krat na dan ven. Ceprav vem da bi lahko ze zmanjsala na 3. Tak da moj ne zadrzuje 7 ur. Ampak ce je tvoj pred dnevi zdrzal 12, pol zgleda da lahko.
Sigurno bo uspelo. Mislim, da je do zdaj se vsem ki so se malo potrudili. Sicer pa tocno vem kako se pocutis, ker sem jaz bila podobno obupana!
Moj kuza je kavalircek!
lp, Katja
Logiran
SLoris
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #48 : torek, 06.02.2007 : 19:06:56 »

Ja Smiley imeli smo pač dolg izlet Smiley pa sem mislila da se je mogoče polulal, pa nisem vidla, ampak ko smo prišli domov je na planičko naredu veeeeeelikooo lužico, kar pomeni, da je res zadrževal.
Logiran
SLoris
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #49 : torek, 06.02.2007 : 19:17:04 »

Ulpi...men ni na pamet padlo, da bi jo pomikala proti izhodu...Smiley
sam je problem, ker so vmes stopnice...ga pa še ne pustim, da bi sam po njih tekal.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #50 : torek, 06.02.2007 : 20:02:41 »

Jaz se pridružujem tistim, ki pravijo, da je pleničko treba umaknit, če se hoče da pes lula samo zunaj.
Kaj ti pomaga plenička na eni strani vrat, če noče lulat na drugi ali pa celo če si v bloku Wink
Bi bili sosedje v sedmih nebesih hi hi

Je pa veliko malih psov, ki imajo vece noter. Ali kaka plenička ali prav posebna plastična zadevica (da se ne maže tla) - pasji WC, kjer menjaš papir ali krpe.

Logiran
SLoris
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #51 : torek, 06.02.2007 : 21:02:18 »

ja to sem že vidla, te pasje wc-je, sam...ko naš mali lupm poje tuno (tisto od almo nature) in ko naredi kakec, takooooooooooo  smrdi, da se ne znebiš kmalu tega smradu! Smiley Smiley
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #52 : četrtek, 22.02.2007 : 11:42:09 »

SLoris, kaj je novega? Ste uspeli?
Logiran
2008
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #53 : četrtek, 22.02.2007 : 14:01:28 »

Bravo, vidš da se da
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #54 : petek, 23.02.2007 : 12:18:39 »

SLoris sem prebrala celotno temo in imam sama visavce doma, to kar si napisala, da si bila cel dan z njim zunaj in ni lulal pri tako majhnem psicku enostavno ni mogoce. Bolj verjetno je, da enostavno nisi opazila, kdaj je vmes lulal. Glede plenick pa takole, tudi jaz uporabljam plenicke za svoje leglo, ki ga imam ravnokar, ko pa je enkrat doma, pa je moj nasvet taksen: plenicko uporabljaj samo kadar te ni doma dalj casa in ponoci. Tako se naj najprej nauci da ko si doma se lula zunaj. Pelji ga ven takoj po vsakem obroku, igranju in ko se zbudi. Ce ga slucajno dobis da se polula, ga ne kregaj (ker pri visavcih to slabo funkcionira), enostavno ga hladno dvigni in nesi ven na travo ali dvorisce, tam kjer bi pac naj lulal. Scasoma bo ugotovil kaj pricakujes od njega, samo ne pozabit, ne se dret in ne ga kregat, ker bos naredila vec skode kot koristi.
Logiran
marmelada
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #55 : sreda, 14.03.2007 : 10:56:25 »

Zdravo! Mogoče malo neumesno, ampak vseeno pišem kar tukaj...
Mi pa pri našem 3-mesečnem nemškem ovčarju nimamo problemov z lulanjem v stanovanju, ker ga imamo zunaj v pesjaku, bi ga pa radi naučili, da nam ne lula po travi okoli hiše - saj veste, da potem ratujejo rjavi fleki oz. se 'zažge' trava. Mogoče se vam zdi malo butasto vprašanje, ampak vseeno, mogoče ima kdo kakšne izkušnje s tem. Pri nameš prejšnjem psu ne vem več kako smo ga res to naučili (verjetno sploh ni bilo nobene posebne tehnike), ampak (skoraj) nikoli ni lulal ali kakal doma. Kadar ga je prijelo, se je začel motati pod nogami in jokati in smo ga peljali v gozd, kjer je opravil potrebo. To bi radi zdaj dosegli tudi pri našem novem kužku...
Logiran
SLoris
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #56 : petek, 27.04.2007 : 08:14:04 »

SLoris sem prebrala celotno temo in imam sama visavce doma, to kar si napisala, da si bila cel dan z njim zunaj in ni lulal pri tako majhnem psicku enostavno ni mogoce. Bolj verjetno je, da enostavno nisi opazila, kdaj je vmes lulal. Glede plenick pa takole, tudi jaz uporabljam plenicke za svoje leglo, ki ga imam ravnokar, ko pa je enkrat doma, pa je moj nasvet taksen: plenicko uporabljaj samo kadar te ni doma dalj casa in ponoci. Tako se naj najprej nauci da ko si doma se lula zunaj. Pelji ga ven takoj po vsakem obroku, igranju in ko se zbudi. Ce ga slucajno dobis da se polula, ga ne kregaj (ker pri visavcih to slabo funkcionira), enostavno ga hladno dvigni in nesi ven na travo ali dvorisce, tam kjer bi pac naj lulal. Scasoma bo ugotovil kaj pricakujes od njega, samo ne pozabit, ne se dret in ne ga kregat, ker bos naredila vec skode kot koristi.

O verjemi da je mogoče... Smiley drugače nebi, ko smo prišli domov neredil celega jezera na pleničko Smiley Ker smo vmes tudi na to pomislili, da lahko pa da ne vidimo, sem mu večkrat potipala pimpeka in je bil suh. Nisem ga nikoli kregala in tudi nihče se ne dere nanj nikoli, pa lah še tok velko lumparijo naredi. Je pač car v naši hiši Smiley

Kakorkoli, smo zadevo rešili. Lumpek lula zunaj!!! Jeeej Smiley Sicer imamo še vedno pleničko, ko nas ni doma, ampak lula in kaka 90% zunaj.
Pred dvema dnevoma je pa prvič dvignil tačko pri lulanju! Jeeeej frajer Smiley
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #57 : ponedeljek, 30.04.2007 : 17:09:58 »

Pozdravljeni!
Imam 16 mesečnega pudlja. Vsak dan, ko je sam doma, se od strahu, razburjenosti ali pa malo izziva (ne vem kateri vzrok bi bolj ustrezal) polula in pokaka. Vmes je bilo že bolje, zdaj pa ga je spet prijelo. Naj poudarim, da ne gre za problem, da pes ni navajen sobne čistoče, ampak nasprotno- kadar smo mi doma zdrži kolikor hoče in je čist. Problem je, da je zelo nestrpen preden zjutraj odidemo iz hiše in postane nemiren. Takrat se pomojem tudi polula in pokaka, potem pa tudi malo cvili.
Ima kdo podobne izkušnje in kakšen nasvet?

Najlepša hvala že vnaprej!!!

Anja
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #58 : torek, 01.05.2007 : 08:02:24 »

Zakaj ste mojo temo premaknili sem, ko pa gre za povsem drug problem???
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #59 : torek, 08.05.2007 : 09:44:07 »

Si na pravem mestu.

Napiši še kaj, iz kontesta se ne da razbrati nič konkretnega.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: težave z lulanjem v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines