mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:10:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: težave z lulanjem v stanovanju
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17]   Dol
Natisni
Avtor Tema: težave z lulanjem v stanovanju  (Prebrano 60993 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #240 : nedelja, 24.02.2013 : 20:05:04 »

Hvala za odgovore in namige Smiley Samo malo delam računico za nujno pasjo opremo, da bom imela malo predstave glede financ. Sem kolegico uspešno prepričala, da mi nikakor ne sme prinest psa za rd, ampak raje kakšno igračo za bodočega psa Tongue. Pa je brihtna punca, samo res mi je skoraj z mladičem od "strica prijateljevega soseda" Cheesy uletela. Jao jao.

Študiram, kako bi se dalo zamejiti prostor. Te ograjice, ki se uporabljajo za varnost otrok, mi niso všeč, ker imajo pokončne palice in, kolikor sem videla, so kar veliki razmaki med njimi. Ne bi rada da kaka glava med špriklami ostane  Undecided.
Sem pa videla, da imajo še neke samostoječe sestavljene mreže, samo ne vem, kako hitro se to prekucne  Undecided
Saj lužice niso tak problem. Zoprno je, ker so zdaj kabli ali kaj drugega v vsaki sobi.
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #241 : sreda, 27.02.2013 : 08:02:23 »

Kaj pa kovinska kletka?  Smiley

http://s5.mojalbum.com/17381495_17508700_19597056/pojstla/19597056.jpg
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #242 : sreda, 27.02.2013 : 08:30:01 »

Sem pa videla, da imajo še neke samostoječe sestavljene mreže, samo ne vem, kako hitro se to prekucne  Undecided

Prekucne ne, potuje pa po sobi, če pes poriva, pa obliko spreminja, ker se ne da fiksirat.

Vratca (obstajajo tudi prav za pse), če se ti zdi, da bo imel pes premajhno glavo, še vedno lahko nadgradiš s kakšno gostejšo mrežo (tako, da jo gor fiksiraš).

Najbolj enostavno bo seveda z boksom. Če je dovolj velik, je v njem lahko posteljica, voda in plenična podloga za lužice.
Logiran
pekinčan
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #243 : sobota, 09.03.2013 : 12:53:56 »

Pozdravljeni jaz pa imam drug problem ker mi 6 mesečna psička mešanka odkar smo kupili nov jogi hodi lulat in kakat na posteljo.Na star jogi pa ni nikoli hodila.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #244 : sobota, 27.04.2013 : 21:52:15 »

Mene pa zanima, kakšen vpliv ima število sprehodov na markiranje odrasle psičke v stanovanju? Zunaj je na vsaki dve uri, vsakič se polula, doma pa še vedno. A bi jo morala bolj omejevat na box, da pustim v njemu po 4 ure in potem takoj letim ven? Samo, če gre za markiranje, to verjetno sploh ni važno?
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #245 : sobota, 27.04.2013 : 22:06:45 »

A gre sigurno za markiranje v stanovanju?  Zunaj pogosto počepa? Mogoče pa je uroinfekt  Huh
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #246 : sobota, 27.04.2013 : 22:09:39 »

Ne, zunaj lula povsem normalno.. meni se ne zdi, da bi preveč/premalo lulala.. zdele zvečer je recimo večkrat, ampak je moja tudi večkrat. Sta imeli pač veliko za pocahnat.. Smiley Na dve uri sem zunaj, ker sem mi je par ur nazaj šele potegnil, da gre mogoče za markiranje in da št. izhodov ni sploh bistveno.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #247 : sobota, 27.04.2013 : 22:40:03 »

Ce lula na vsaki dve uri + se notri, bi jaz zelo toplo priporocila, da se pregleda urin in najprej izkljuci uroinfekt.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #248 : nedelja, 28.04.2013 : 09:23:40 »

Ven sem jo vozila na dve uri ravno zato, ker sprva seveda ni vedela, da se to notri ne dela. Prvič je imela popolnoma gost urin, očitno vode že dolgo ni videla, jo je pa veliko spila potem v naslednjih dveh dneh, ampak to se mi ne zdelo nič neobičajnega pri začasnikih.
V boxu se ne polula, v stanovanju pa tudi ne vsakič v vmesnem času, včeraj dvakrat, zunaj pa kdaj samo pomarkira.
A v stanovanju drugače markirajo večkrat na dan ali kdaj sploh ne?
Mogoče še res ne ve, da se to notri ne počne, mogoče je še vedno stres, mogoče pa res uroefekt in ne posledica slabega odnos z mojo psico.. Bomo preverili tole čimprej..
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #249 : nedelja, 28.04.2013 : 10:32:48 »

Vesoljka, imaš ZS  Wink
Logiran
Nollie
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #250 : torek, 06.08.2013 : 23:12:53 »

Zivjo!
Imam problem..psicka stara 3mesece,se mi je trikrat do sedaj polulala na postelji..ok je mejhna itd,ampak vsakic ko je to naredila,je izpadlo kot da bi to naredila nalasc!!prvic ko ji nisem dovolila da se igra s plisastim medvedom ki ni njena igraca,drugic ker ji nisem dovolila na posteljo in ko sem se obrnila stran je bila ze gor in tretjic-joj pa niti nevem..ji ze kej ni odgovarjalo..
Je to sploh mozno?da to naredi nalasc?sicer je pridna,ima ogromo pozornosti,sama ni veliko in ko sem doma se ji trudim kurit energijo(seveda primerno vrocini)zvecer pa sprehod,igra...
Ima kdo kaksno idejo glede razloga zakaj in kako to preprecit?!razen zapiranja vrat pred nosom..to nekako odpade..ima tudi svojo kletko in tam se ne polula,ampak lepo pocaka..najbrz je res opcija kazen (gre za pasmo AST) ampak kaksno?gobcek v lulanje naj ne bi bilo ok..
In pa predvsem mi preglavice glede ucenja oziroma privajanja na lulanje zunaj povzroca tale vrocina..kaka sicer res samo zunaj,ampak lulanje je pa druga zgodba..
Prosim za nasvet!!!
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #251 : torek, 06.08.2013 : 23:26:23 »

Če je problem lulanje samo na tvoji postelji, potem ne vidim razloga zakaj se ji ta privilegij ne bi ukinil. Nenazadnje gre tudi za karakterno dokaj močno pasmo, ki zna brez dosledne vzgoje kmalu zrasti lastnikom čez glavo, da ne rečem, da lahko nastanejo tudi težave.

Ko skoči na posteljo, se ji mirno a odločno ukaže dol, če tega sama ne stori, se ji rahlo pomaga in preusmeri pozornost s kakšno igračo na tleh in ko tam tudi ostane, se jo pohvali in nagradi. Ampak doslednost mora priti predvsem s tvoje strani, ona se bo hitro prilagodila  Wink
Logiran
Nollie
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #252 : sreda, 07.08.2013 : 14:32:15 »

Hm..naceloma sploh ni na postelji..ne vec..se pride pocrklt in potem gre dol na parket lezat,ker je tam bolj hladno..tako da,to njeno dejanje bolj povezujem z nagajanjem,al pa pac moje  oz. najino zaenkrat se bolj ali manj neuspesno navajanje na cistoco..ker  mirno pocepne glih ko se ji zazdi..zanimivo pa je,da ko smo na morju(imamo namrec prikolico) in gre vedno stran od nas lulat,ko je treba pa kakat pa tudi pokaze..zakaj tega doma ne naredi?pa drugace lula in kaka pred hiso na travi in ko smo na sprehodu..tako da fazo strahu pred opravlanjem porebe zunaj smo ze dali skozi..in tudi ponoci ne lula ko spimo..niti v kletki ko je sama..nevem..
Logiran
Entlebucher2017
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #253 : sobota, 20.01.2018 : 13:20:42 »

Pozdravljeni. Imamo 5 mesec starega Entlebucherja, ki je bil že normalno navajen na lulanje in kakanje zunaj.

Dva dni nazaj pa je pričel kar naključno delati manjše lužice po hiši...ima kdo kakšno idejo kaj bi to lahko bilo? Ne vidim nobenega vzorca kdaj / zakaj bi to počel tako da težko karkoli dodatno obrazložil...vsaka pomoč dobrodošla!

Hvala in lp,
Gregor
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #254 : sobota, 20.01.2018 : 17:29:56 »

Lahko da je kakšno vnetje, lahko da markira ...
Mogoče do veterinarja pregledat urin.
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: težave z lulanjem v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines