mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 04:51:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Neodgovornost pada že na otroke
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Neodgovornost pada že na otroke  (Prebrano 20212 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #15 : sobota, 28.08.2010 : 16:51:23 »

Vi ne poznate mojih sošolk in sošolcev, otročji, da jim ni para. Noben na naši šoli nima rad živali, skoraj nobeden. Živali imajo doma a z njimi se ne ukvarjajo. Njim je vseeno kaj se dogaja, njihov svet se vrti okrog oblačil, zvezdnikov in fantov (deklet) njim je vseeno za povožene živali.  Tudi na naši šoli nimamo učiteljev, ki se tako zavzemajo za živali, pse hranijo z pedigreejem in kaj jaz vem kaj še vse. No učiteljica iz bologogije mogoče. Ampak kaj, zdi se mi nesmiselno, saj njih ne zanima.  So preotročji, da bi kar koli razumeli.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #16 : sobota, 28.08.2010 : 16:58:42 »

Nekdo mora začeti. Mi je pa res čudno, da imate še tako zaplankane učitelje, ki mislijo, da je človek središče vesolja. Okolje in življenje okoli nas je še kdo drug.
Ne skrbi, tudi ti boš spremenila okolje in našla sebi podobne. Si jih dejansko že, kmalu boš tudi take svoje starosti.  Tam boš lahko  tudi carica.  Če se boš po šolanju vrnila v domači kraj, pa pričakuj, da boš  tam čudakinja še dalje. Ampak s tem boš morala živeti.
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #17 : sobota, 28.08.2010 : 17:03:37 »

Tudi jaz se čudim, to glede učiteljev Angry In sem jezna. Problem je v tem, kje lahko najdem sebi enake? Počasi začenjam verjeti, da takšnih ljudi ni, razen na tem forumu seveda.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #18 : sobota, 28.08.2010 : 17:12:43 »

O, so, so, tudi najstniki tvojih let so, verjemi. Sem učiteljica že 13 let in imam take govorne nastope/predstavitve, opise domačih živali že vrsto let. Pogovarjamo se, osveščam. Nihče se mi ne smeji, ko mu povem, da pedigre in whiskas res  nista ok, ko opozarjam, da mačke niso za na cesto in da psov tudi ne moraš pustiti svobodno begati  okoli. Seveda so problem ponekod njihovi starši, ampak dejstvo je, da to temo jemljejo resno in jo imajo celo zelo radi. Veliko raje kot slovnico, verjemi.  Afro Pa so čisto običajni  13-, 14- in 15-letniki, s podobnimi zanimanji kot tvoji sošolci. Muzika, motorji, nogomet, obleke, ljubezen ipd.
No, ne vem, verjetno sem sama s svojim zverinjakom  še najboljša reklama.  Azn
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #19 : sobota, 28.08.2010 : 17:17:56 »

Gospa vi bi morali priti na našo šolo tabor 1.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #20 : sobota, 28.08.2010 : 17:20:15 »

Poskusi se pogovorit s to učiteljico biologije res o kakšnih tematskih urah, morda celo predstavi Nalo, če se bo strinjala (včasih čudež naredi že to, ko so ljudje navdušeni, kaj vse se da psa naučit, pa se jim niti sanjalo ni npr.).
Ne smeš pa imet pretanke kože, ker potem te prizadane vse po vrsti. Moja hči je imela v šoli predstavitev domače mačke. Naštudirala vse od zgodovine mačke, do zakonodaje, nege, vzgoje, prehrane, zdravstvene nege (cepljenja, testiranja, odpravljanje zajedavcev, s/k) itd., posebej je imela še en del o oskrbi osirotelih mladičev.
Na koncu je sledila 4 z obrazložitvijo, da ni posebej poudarila, da ima mačka 4 noge in dlako. Je učiteljici zabrusila, da vse mačke nimajo ne 4-ih nog, nekatere pa tudi dlake ne, pa ni kaj dosti pomagalo.
No, takle imamo. Ti kar pogumno naprej. Nikoli ti ne bodo vsi kimali ali potrdili, pomembno je, da ti živiš in delaš v skladu s tem, kar je prav.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #21 : sobota, 28.08.2010 : 17:22:25 »

Ej, si bom zapomnila, ko bom iskala novo službo, samo da ne bova potem skupaj obe pobegnili z najinimi štirinožci v kake bolj prevetrene prostore naše dežele. Dve norici in nekaj mrcin 
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #22 : sobota, 28.08.2010 : 17:32:14 »

Naj te drži pokonci to da imaš do konca oš samo še par let potem greš pa sigurno na veterino(ugibam) tam pa bodo vsi oz vsaj večina enakega mišljenja kot ti Smiley
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #23 : sobota, 28.08.2010 : 17:40:24 »

Yo res bom rekla učiteljici za biologijo, ampak bi bilo še bolj fajn, če bi imeli vsi razredi 9. skupno uro. Ker samo enemu razredu govorit.... boljše vsem povedati.

V bistvu nimam še par let do konca šole, temveč samo eno samo leto, sem prav vesela. In ja, resno razmišljam o veterinarskemu tehniku, ampak je šola zeelo težka, kolikor sem brala, kot gimnazija. Meni pa fizika in matematika ne greta najboljše. Tako, da bo malček problem... Sem želela odpreti temo o tej šoli ( biotehniški), pa nisem našla, kje bi jo lahko odprla.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #24 : sobota, 28.08.2010 : 17:43:32 »

Ti kar pogumno naprej. Nikoli ti ne bodo vsi kimali ali potrdili, pomembno je, da ti živiš in delaš v skladu s tem, kar je prav.
Točno tako!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #25 : sobota, 28.08.2010 : 17:44:39 »

Kjer je želja, je tudi pot  Wink
Jaz imam nekaj zate glih na to temo, samo rabim tvoj naslov, da ti pošljem.
Sej imaš moj mail, ne?
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #26 : sobota, 28.08.2010 : 17:46:04 »

In ja, resno razmišljam o veterinarskemu tehniku, ampak je šola zeelo težka, kolikor sem brala, kot gimnazija. Meni pa fizika in matematika ne greta najboljše. Tako, da bo malček problem...
Veš kako je, kjer je volja... marsikaj se da, sploh če veš, zakaj nekaj počneš. Sploh pa nimaš česa izgubiti. Če ti res nikakor ne bi šlo (pa verjamem, da bo šlo, če se boš odločila za to šolo), se lahko še vedno prepišeš drugam.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #27 : sobota, 28.08.2010 : 17:50:37 »

SL tole je še osnovna šola? Tam na žalost res ne moreš nič, še izbrati je večinoma ne moreš in pač si tam z ljudmi iz okolja. Kot itak sama veš, je večina ljudi glede živali še vedno v srednjem veku. Ti pač nisi, meni se to zdi dobra stvar. Kasneje boš imela vedno več možnosti pri izbiri.

"Sposodi" si mogoče letake od kranjčank, primork pa nenazadnje vursa, o odgovornem lastništvu. Ni treba v papirni obliki, so vsi na netu -  če tvoj glas ni dovolj. Za vsak komentar  o "svobodni" mački se najde slika povoženega, za vsak bedast komentar dejansko dejstvo ... Nikar ne obupaj, se pridružujem Yo v njenem komentarju Smiley  tablete pa v koš, nimajo kaj v tvojem organizmu počet.
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #28 : sobota, 28.08.2010 : 17:54:51 »

Yo mail mi ne dela, imam samo messenger a**, lahko tudi preko facebooka če ga imate? Moje ime na facebooku  je**.

Speedy hvala za vspodbudne besede.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #29 : sobota, 28.08.2010 : 18:03:22 »

Sem te našla na FB  Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Neodgovornost pada že na otroke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines