mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:34:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Bolhe
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bolhe  (Prebrano 4822 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« : torek, 31.08.2010 : 12:02:28 »

  No pa mamo bolhe. Dokler smo prenavljali stanovanje, sva bila z mucom na obisku pri fantu, kjer imajo mačke, ki imajo tudi izhod na vrt (moj seveda ni šel ven). Njihove mačke nimajo bolh, jih je pa nekako staknil naš mačkonar. Dala sem mu frontline, pa jih je bil po 4ih dneh še vedno poln, v bistvu jih je bilo videti vedno več. Ker sem se mislila vrnit domov, kjer je moja druga mačka, ki še nikoli ni imela bolh, nisem vedela kako naj spravim bolhe z njega, da ne bo nalezel še Miške.
Grem v zootic- kupim frontline za Miško, za Moja mi svetujejo pa navaden šampon- baje da so bolhe neplavalke- ok. kupim šampon, revčka skopam(moram priznat da bolj potrpežljivega mačka v življenju nisem vidla, jpa ne mara vode- še medtem ko sem ga frotirala se je hotu cartat Kiss).
Tako čistega in dišečega sem prinesla domov-to je bilo predvčerajšnjim. Zdaj se pa spet nekaj praska- bolh sicer ni videti, sem pa opazila tiste črne kakce.
Kaj naj kupim eno zadevo, da prešpricam še stanovanje, v katerem sicer prej bolh ni bilo, sem jih pa mogoče jaz tja zanesla? Dezifecin, ki so mi ga svetovali v zooticu, je baje izredno strupen in moraš pol luftat in nevemkajše-  pa še to- ali frontline deluje tudi če sem mačka skopala? ali naj mu dam še ovratnico proti bolham, ker frontline se lahko da enkrat na mesec.....
 Huh

Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #1 : torek, 31.08.2010 : 13:45:30 »

  No pa mamo bolhe. Dokler smo prenavljali stanovanje, sva bila z mucom na obisku pri fantu, kjer imajo mačke, ki imajo tudi izhod na vrt (moj seveda ni šel ven). Njihove mačke nimajo bolh, jih je pa nekako staknil naš mačkonar. Dala sem mu frontline, pa jih je bil po 4ih dneh še vedno poln, v bistvu jih je bilo videti vedno več. Ker sem se mislila vrnit domov, kjer je moja druga mačka, ki še nikoli ni imela bolh, nisem vedela kako naj spravim bolhe z njega, da ne bo nalezel še Miške.
Grem v zootic- kupim frontline za Miško, za Moja mi svetujejo pa navaden šampon- baje da so bolhe neplavalke- ok. kupim šampon, revčka skopam(moram priznat da bolj potrpežljivega mačka v življenju nisem vidla, jpa ne mara vode- še medtem ko sem ga frotirala se je hotu cartat Kiss).
Tako čistega in dišečega sem prinesla domov-to je bilo predvčerajšnjim. Zdaj se pa spet nekaj praska- bolh sicer ni videti, sem pa opazila tiste črne kakce.
Kaj naj kupim eno zadevo, da prešpricam še stanovanje, v katerem sicer prej bolh ni bilo, sem jih pa mogoče jaz tja zanesla? Dezifecin, ki so mi ga svetovali v zooticu, je baje izredno strupen in moraš pol luftat in nevemkajše-  pa še to- ali frontline deluje tudi če sem mačka skopala? ali naj mu dam še ovratnico proti bolham, ker frontline se lahko da enkrat na mesec.....
 Huh

Predlagam naslednji postopek:
- obe mački zaščitiš z ampulo (meni se pri bolhah boljše obnese Stronghold kot Frontline),
- mačk po tem ne kopaš,
- ne daješ nobenih ovratnic,
- ne škropiš dodatno z insekticidi.

Bolha, ki bo skočila na mačka, bo poginila.

Zaščito z ampulo ponoviš po štirih tednih.

Za stanovanje priporočam Biokil, med uporabo odpreš okna in odstraniš živali iz prostora.
Drži mislim da štiri tedne, če vmes ne brišeš tal.

Preperi odeje, deke in blazine, kjer mački ležijo in redno sesaj, to je pa to.
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #2 : torek, 31.08.2010 : 16:00:55 »

Ok. Hvala. Namesto Biokilla sem kupila Biospotix, ker naj ne bi bil škodljiv za živali in ljudi, samo za zajedavce.
Miški sem že dala Frontline, ker Strongholda nisem dobila, Moj je pa Frontline dobil pet dni nazaj, samo sem ga vseeno skopala preden sem ga v stanovanje nesla, ker je mel res veliko bolh na sebi.
 Ravnokar sem vse prešpricala, pa prvo žehto posteljnine perem, pa bomo videli kako je šlo...  Smiley
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #3 : torek, 31.08.2010 : 22:30:44 »

Še to- Ali ima kdo izkušnje s tem razpršilom, ker ima izredno močen vonj, pa sem bila primorana prešpricati tudi spalnico- sedaj me pa skrbi, da ni najbolj zdravo v takem spat. Poleg tega po celodnevnem zračenju ni nič manj močen vonj in me zanima, koliko časa bo to še trajalo.... Sad
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #4 : torek, 31.08.2010 : 22:36:07 »

Ce sprasujes za biospotix razprsilo, ni nobenih tezav, ker je delan na bazi etericnih olj in je neskodljiv za ljudi in zivali.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #5 : torek, 31.08.2010 : 22:45:48 »

Mi ga tudi doma uporabimo vsake toliko. Ni noter ničesar, kar bi ti lahko škodovalo, malo pa vonj kak dan moti mačke in pse (ker je močan, kot si že sama opazila). Poleti uporabljamo tudi biospotix razpršilo za pse, za dodatno zaščito in moramo Yina vedno našpricati zunaj Smiley po možnosti tako, da ima takoj za tem možnost brezglavo oddirjat in se malo razdišat  Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Bolhe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines