mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:57:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup še enega psa
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nakup še enega psa  (Prebrano 32025 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #15 : četrtek, 20.01.2011 : 21:24:07 »

Mene pa zanima, koliko več dela je z dvema psoma kot z enim in kako je s časom? Se količina dela in časa, ki ga potrenuješ za dva psa običajno podvoji ali je kako drugače? Nimam še v planu dodatnega psa, me pa vseeno zanima.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #16 : četrtek, 20.01.2011 : 21:38:59 »

Naši dve sta bili hudo različni po (predvsem) karakterjih in potrebah po gibanju, tako da večjih težav ni bilo. Si pa, po pravici povedano, ne predstavljam, da bi hkrati imela dve Mori Grin Osebno lahko shendlam eno samo tako zelo hiperaktivno bitje, dve taki hkrati pa no way, nisem sposobna. To je tudi poglavitni razlog, da se po smrti Tare Kiss nismo odločili za še enega psa, čeprav smo o tem razmišljali (tudi zato, da Mora ne bi ostala sama, pa se je na koncu izkazalo, da smo si probleme delali ljudje, medtem ko si je ona vzela čas in izgubo v nekaj tednih prebolela). Tudi moja prejšnja psica in Tara skupaj nista predstavljali nikakršnega dodatnega problema ali dvojne porabe časa, prej nasprotno, ker sta skupaj nekako tvorili eno samo celoto Smiley
Ne verjamem, da obstaja splošno pravilo, veliko je odvisno (poleg seveda od tebe) od psa samega  Wink
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #17 : četrtek, 20.01.2011 : 21:57:18 »

Royu je sigurno bolj fajn odkar imamo še Carolino, se veliko igrata (tudi doma), spita skupaj, na sprehodu se lovita,....
Je pa res, da je Roy bolj ubogljiv, tamala je precej razštelana-to pa zato, ker preprosto nimam časa, da bi vse ukvarjala z vsakim posamezno. Je bil cel projekt, ko sva s tamalo hodile v pasjo šolo. Sem priletela ob 16.30 domov, Roy je že čakal na svoj sprehod-če smo šli, je bila tamala ob 18h v pasji šoli preveč zmatrana,da bi jo kaj zanimalo. Če nismo šli, je pa Roy do 19.30 brez sprehoda že čisto zgubil živce-je pes, ki ima zelo rad svojo dnevno rutino in morebitna odstopanja ga spravijo iz tira.
Če imaš doma na razpolago še koga, ki ti lahko pri tem pomaga, je veliko lažje.

Zame je imeti dva psa super, naša dva sta 2 leti razlike. Carolino smo dobili, ko je Roy prišel malo k pameti. Če bi imela dva v času, ko je bil Roy v puberteti, bi se mi verjetno malo strgalo (vsaj občasno).

Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #18 : četrtek, 20.01.2011 : 22:14:15 »

Kot je rekla moksa, zelo odvisno od karakterja in temperamenta psa. Če bi jaz imela v času Sančotovega največjega presezka energije (časom, ki je trajal od 0 do 8.-9. leta) še enega, bi me lahko samo še nekam odpeljali. Zdaj, ko se je umiril, pa zganja fovšijo in ljubosumje, za katera prej ni sploh imel časa.
Verjamem pa, da imaš čisto komot dva umirjena, kultivirana psa in nimaš nič več dela kot z enim.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #19 : četrtek, 20.01.2011 : 22:25:11 »

Kot je rekla moksa, zelo odvisno od karakterja in temperamenta psa.

Se strinjam.
Dve Carolini bi komot lahko imela (pod pogojem,da bi bili občasno lahko sami doma), dva Roya (ne mislim na weimije, ampak izključno na našega psa) pa niti slučajno.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #20 : petek, 21.01.2011 : 01:32:59 »

Meni se zdi, da zdaj ko imam enega psa več (Poppyja) da je edino recimo da bi rekla da mi vzame več časa recimo če sama vse tri peljem na sprehod, drugače jih sicer sprehajava skupaj z mami, tako da po mojem ni zdej več dela. Smiley
Meni je super imeti več psov, pa tudi kaj je lepšega kot gledati jih kako se igrajo med sabo, kradejo kostke, meni je super res.

Je pa veliko odvisno tudi od velikosti, tri majhne pse je povsem drugače imeti, kot na primer tri srednje ali velike pasme, jaz Bonija in Poppyja komaj opazim v stanovanju, medtem ko Sacha če začne skakat naokol se vedno bojim da bo kaj prevrnil ker je res bolj nerodne sorte.. Wink
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #21 : petek, 21.01.2011 : 09:39:28 »

Hvala, da ste delili z mano svoje izkušnje. Smiley Morda bom pa nekoč tudi sama izkusila, kako je skrbeti za več kot enega navihančka. Wink
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #22 : petek, 21.01.2011 : 09:49:48 »

Je pa veliko odvisno tudi od velikosti, tri majhne pse je povsem drugače imeti, kot na primer tri srednje ali velike pasme

Ehehehe, tudi to je verjetno stvar percepcije Smiley Smo že imeli pri nas velike in male začasnike in pravzaprav "size doesn't matter" v tem primeru Smiley, ker je bolj bistven karakter. Ko smo imeli večjega psa, ki pa je bil cartika in v stanovanju umirjen, je bilo na trenutke veliiiko lažje kot pa tisti čas, ko je bil pri nas 3-kg minič, ki pa je bil hiper kobilica in ga je bilo povsod polno. Če drugo ne že zato, ker pri miniču sem morala ves čas gledat, kje je, da ga ne bi pohodila. In seveda, ker se moja Pega skoraj z nobenim od teh psov ni huh ful poštekala, jih sprejela do te mere, da bi se skupaj igrali etc...

Tako da... dva psa ni prav hude razlike od enega, če gre za pse, ki karakterno pašejo v domačo sliko (isto kot pri izbiri prvega psa pravzaprav) in če se psa poštekata. Če imaš dva solista, potem nimaš tistega "plusa", da bi se zamotila en z drugim.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #23 : petek, 21.01.2011 : 10:25:06 »

ali bi on sploh še bil navezan name, če bi kupila že enega? In kaj bi bilo z mladim, novim psom, ki bi prišel v družino z starejšim psom, ali bi se sploh lahko navezal name kot lastnika?

Pomoje se vez med skrbnikom in psom vzpostavi preko skupnega dela (bom tu zraven dala poleg vaje tudi crkljanje, hranjenje... ). Ti si tisti, ki za psa skrbiš, ga učiš, nagrajuješ, kaznuješ, hraniš, čohaš ... pa če jih je10 ali pa en sam. Stopnje navezanosti so sicer od psa do psa različne, da bi bile pa kar neobstoječe samo zato, ker sta psa 2 ne en sam je pa skoraj neverjetno.
Mogoče če si omisliš psa, ki mu zaradi njegove preteklosti ljudje ne pomenijo kaj dosti oz. mu pomenijo nič, sicer si pa v vsakem primeru ti pasja šefica, mama, vodja... Z drugim psom se lahko igra, z njim lahko skupaj spi, če se dobro zaštekata ti s tem mogoče odvzameta nekaj dela, da pa se ne bi navezala nate kot na skrbnico bi morala biti pa res že zelo zanič in ju zanemarjati do amena.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #24 : petek, 21.01.2011 : 10:47:54 »

Lahko maš enega in je zahteven za tri, lahko maš tri, pa ti vzamejo manj časa in energije kot eden ... Lahko sta pa dva usklajena, pa tretji prenaša neumnosti še na ostala dva. Lahko sta pa dva nezahtevna, pa se sama zaposlita in te skoraj ne rabita. Kombinacij je več Smiley. Size does matter, ko gre za prevoz, velikost boksa/ležišč in posledično razpoložljiv prostor, pa konec koncev sprehodi - če imaš na štrikih 70 kg ali 10 je bistvena razlika. Aja, pa precejšnja razlika je, ko hočeš na dopust s psi, težjimi od 10 kg. Roll Eyes
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #25 : petek, 21.01.2011 : 10:59:16 »

Samo leibnitz ni toliko spraševala o nahtevnosti in o tem ali je več dela, ampak o tem koliko so potem psi še navezani na skrbnika ...
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #26 : petek, 21.01.2011 : 11:07:18 »

Samo leibnitz ni toliko spraševala o nahtevnosti in o tem ali je več dela, ampak o tem koliko so potem psi še navezani na skrbnika ...

Dve besedi: nič bat.
Pa še kako so navezani! Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #27 : petek, 21.01.2011 : 12:42:33 »

Meni se velikost psa ne zdi bistvena, vsaj ko gre za karakter. Res je, tri osemkilske pse je lažje met na vrvici ko pa dva z 70kg, ampak kot je rekla miskica, lahko dobiš tut trikilskega hiperaktivca ... In če imaš dva taka je mnogo težje, kot pa z dvema uravnovešenima in dokaj mirnima velikanoma  Tongue. Vseeno je pa priporočljivo, če se ukvarjaš z vsemi psi tudi individualno, sploh z mladičem, ga je treba izšolat in tako dalje, a se tudi tukaj individualen čas spet razlikuje od psa dopsa, nekateri zelo hitro napredujejo, nekateri spet ne, nekaterim pa celo bolj odgovarja skupinsko delo, kar je, dokler je učinkovito čisto OK.
Navezal pa se bo nate, brez najmanjših težav  Wink
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #28 : petek, 21.01.2011 : 14:19:48 »

Aja, sem pozabla dodat, da pa je res precejšnja rezlika, ko gre za dopust ...
Prvi problem zna biti že avto, pa tudi hoteli (čisto nepravično sicer) veliko raje sprejmejo dva kavalirja kot pa dva (ali celo več) malatmuta, nemški dogi itd. . Znajo biti s tem kar težave, se je treba res potruditi in najti do vseh psov prijazen hotel.
Logiran
blanci
novinec
*
Sporočil: 37


WWW
« Odgovor #29 : petek, 21.01.2011 : 14:55:30 »

Mi smo sedaj kupili 4 mesecec staro psičko (mali nemški špic), s tem, da imamo doma ene 9 let starega nemškega ovčarja. Malo več dela je, posebej to, ko moram gledati, da se mi kam ne polula, pa da ne začne grist napačnih stvari hehe. Seveda se tudi prej zbujam, ker me ona zbudi. Pa dodatno moraš plačevati cepljenje, tabele za razglistvanje, hrano, ...
Drugače ona dva se dobro razumeta, včasih  jo poklopi, če je preveč divja ko skače po njem.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup še enega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines