mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 03:21:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: vneta koža na vratu
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: vneta koža na vratu  (Prebrano 18020 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« : torek, 07.09.2010 : 10:07:41 »

Včeraj zvečer sem Pegi na vratu našla rano/vneto kožo. Zadeva je velika cca 3x3 cm, od včeraj zvečer se ji ni nič posušila, ves čas ji ven teče tista prozorna tekočina, krvi ni. Je ravno na takem mestu, da s šnofljo ne more doseči, tudi praskati se na tem mestu je nisem vidla.

Zalila sem ji s šnopcem s šentjanževkami, ker drugega nisem našla doma. Nisem še letela k vetu, ker sem bolna in v takem vremenu ne bi skakala naokoli. Pega je drugače BP, tako da se mi ne sanja, od česa bi bilo. A je komu tole poznano?

[attachment deleted by admin]
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1 : torek, 07.09.2010 : 11:27:38 »

Postrizi vso dlako na in okrog rane. Pošlji enga v lekarno po betadin ali plivasept in delaj iz tega obkladke - na alkoholne zadeve raje pozabi. Žal verjetno ne bo pomagalo, zadeva je že predaleč in boš morala dobiti antibiotike. Če res ne moreš nikamor in imaš doma še kakšen synulox ga lahko daš, vendar moraš potem terapijo izpeljati do konca - kar pomeni, da bo imel veterinar pridigo.
Logiran
muckamiska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #2 : torek, 07.09.2010 : 12:56:05 »

Se ti ne zdi, da si taka rana zasluži malce več "pozornosti"? Pelji psičko k veterinarju [/b] in ne se hecat noooo. Sploh pa ne dajaj alkohola na to, halo?!?! In dvomim, da je to nastalo čez noč....
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #3 : torek, 07.09.2010 : 13:07:31 »

Mi ni dalo miru in sem se vseeno nekako spravila do veta. Spiramo s plivaseptom in bomo videli. Vetka meni, da bi lahko bila alergija, glede na to, da ji na 3/4 mesece praznimo vrečke in da je imela letos gljivice v ušesih. Da preverimo to možnost, ukinjamo ne-ribje priboljške in piščančje vratove.

[attachment deleted by admin]
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4 : torek, 07.09.2010 : 13:17:43 »

A so pobrili al postrigi? Miskica, a se je kaj kopala zadnje dni?
Muckamiska, ja, taka rana, pa tudi vecja, nastane ne samo cez noc, ampak celo v parih urah (in tudi prej, ce mas ravno smolo).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #5 : torek, 07.09.2010 : 13:20:53 »

Ja Nanook, se je. V nedeljo se je namočila v enem bližnjem zbiralnem jezeru.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #6 : torek, 07.09.2010 : 13:22:43 »

Aja, pobrili so ji. Obkladke s plivaseptom je lepo pustila narest, sem ji sprala in očistila.
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #7 : torek, 07.09.2010 : 13:27:40 »

Miskica, drugič raje še šnopca ne dajaj, ker alkohol izredno draži kožo, če že potem spiraj s fiziološko raztopino.  Wink  
Najboljše je tudi pobriti mesto ranice, da je dlake še dodatno ne dražijo in da se lahko suši.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #8 : torek, 07.09.2010 : 13:28:43 »

Miskica, potem bi jaz prej sumila jezero kot alergijo na hrano.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #9 : torek, 07.09.2010 : 13:29:46 »

Od vode? Bi jo potem morala celo skopat, da se ne bo še kje kaj pojavilo?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10 : torek, 07.09.2010 : 13:37:55 »

Zgleda kot da se je naredilo tam, kjer je prišla na mokro kožo še ovratnica, pa se ni takoj posušilo.
malo švoh imunski sistem + kakšna minimini poškodba kože + vlaga in toplota...pa imaš koj "hot spot"
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #11 : torek, 07.09.2010 : 13:40:27 »

Maj je tudi imel takle hotspot letos zadaj za vratom.
Od rečnega kopanja v Zagreba naprej so se mu delali spuščaji, na vratu se je pa zadeva pod ovratnico vnela v hot spot. Spirala sem s plivaseptom in sušila, naslednje dni uporabljala samo oprsnico, pa so se hitro naredile hrastice in se je zadeva zacelila Wink
Logiran

alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #12 : nedelja, 12.09.2010 : 18:55:43 »

Don tudi... danes!
Včeraj kopanje v Savi...  Sad

Hvala, da ste že vse napisale (da ne paničarim preveč)!  Wink
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #13 : nedelja, 12.09.2010 : 19:00:30 »

 Shocked a dej no, a bi lahko tile planeti šli na svoje mesto in tam ostali?

Spucaj in neguj z jodom. Pa merkajta ga, kolikor gre, da si ne bi sčohal (nočeš videt, kaka je Pega).
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #14 : nedelja, 12.09.2010 : 19:04:34 »

A lahko še nekaj vprašam - a imate nove ovratnice? Mogoče so pa obdelane s čim, na kar je pes alergičen?
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: vneta koža na vratu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines