mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:06:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: "Majhno utopljeno pasje gnezdo"
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: "Majhno utopljeno pasje gnezdo"  (Prebrano 13034 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #15 : sreda, 08.09.2010 : 14:15:02 »

Točno tako.
Da je treba pse pobiti je menda sklenil fotr. Babica je za to zadolžila punco, brat naj bi snemal, izjave mame potem ko je zadeva prišla na dan so bile tudi za nikamor. Še tista tetica, ki naj bi pse rešila je lagala.
Ja in od kod naj potem otrok dobi čut za živali?
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #16 : sreda, 08.09.2010 : 15:27:02 »

Ko pa se zgodi kaj takšnega, kar je storila deklica, jaz brez slabe vesti s prstom pokažem na starše. jezen jezen Pa ne, da bi zagovarjala dekličino dejanje.....bog ne daj!
Sem pa prepričana, da si deklica ni nekega lepega dne samo od sebe izmislila "en nov hec", ampak je to nekje morala videti ali slišati. In glede na to, da dekle še ne šteje 15 + , predvidevam, da večino stvari "pobere" oz.vidi za domačimi vrati. Žalostno toda resnično.

Primer: moj sin ne bi poškodoval nobene živali (razen komarja, ose in čebele Wink), ker je tudi odraščal ob taki osebi (beri: meni), ki ji ni vseeno za živali.

Jaz se pa s tabo seveda ne strinjam.
Niso vedno starši krivi. Obstajajo ljudje, ki postanejo psihopati, ne glede na okolje, v katerem so odraščali.
Obstajajo morilci, ki imajo ljubeče starše in druge sorodnike za katere bi vsi dali roko v ogenj, da ti ljudje ne bi nikoli naredili nič slabega. So za zločine otrok res odgovorni starši? Do kdaj? Do 10. leta? Do polnoletnosti? Do svoje smrti? Do njihove smrti?
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #17 : sreda, 08.09.2010 : 16:20:07 »

Jaz se pa s tabo seveda ne strinjam.
Niso vedno starši krivi. Obstajajo ljudje, ki postanejo psihopati, ne glede na okolje, v katerem so odraščali.
Obstajajo morilci, ki imajo ljubeče starše in druge sorodnike za katere bi vsi dali roko v ogenj, da ti ljudje ne bi nikoli naredili nič slabega. So za zločine otrok res odgovorni starši? Do kdaj? Do 10. leta? Do polnoletnosti? Do svoje smrti? Do njihove smrti?

Glej, sploh ne rečem, da je le in izključno vzgoja pripeljala do dejanja, ampak se mi zdi, da en vpliv vzgoje se pa vendarle kaže.
Nikakor pa ne rečem, da so vedno krivi starši. Sploh pa ne potem, ko so otroci polnoletni (kar pa v tem primeru še daleč ni).

Eh, morda sem imela le trenutek slabosti, pa sem želela deliti svoje mnenje.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #18 : sreda, 08.09.2010 : 17:45:01 »


Eh, morda sem imela le trenutek slabosti, pa sem želela deliti svoje mnenje.


In imela čisto prav. Namreč da si izrazila svoje mnenje. Smiley
Saj ni smisel foruma v tem, da bi se vsi strinjali. Ali da bi se vsi TAKOJ strinjali. Pač pa v razpravi morda ugotovimo, da se vsaj deloma strinjamo.
In delno se jaz vsekakor strinjam s tabo, da ima tudi vzgoja svoj vpliv. Samo mislim, da ni vedno tako neposreden.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #19 : sreda, 08.09.2010 : 17:54:35 »

Se strinjam, da starši niso vedno krivi, dejstvo pa je, da največkrat to le drži. Zato moramo starši vložit v vzgojo ogromno energije, saj prava vzgoja redko skrene.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: "Majhno utopljeno pasje gnezdo"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines