mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 07:45:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Vlečenje in skakanje
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vlečenje in skakanje  (Prebrano 16430 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #30 : nedelja, 31.03.2013 : 14:53:06 »

Ja, teorijo izvrstno obvladam, to pa res Tongue samo nemško se moram še naučit, pa smo na konju Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
skokica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 65


WWW
« Odgovor #31 : ponedeljek, 08.04.2013 : 21:31:30 »

Živjo.
Verjetno je že blo kakšno podobno vprašanje v tej temi ampak bom vseeno še jaz vprašala.
Naša Bliss (stara približno 1 leto) je zelo pridna odkar imava oprsnico proti vlečenju, tako da s tem nimava nobenih problemov. Cool Edino kar je, je pa to, da skače po psih. Sad Ko srečava psa se lepo povohata, potem pa vedno začne skakat. Vsakič ko to nredi, jo potegnem dol, rečem odločen ne in dol. To zaleže za kakšnih 5 sec, potem pa jovo na novo... Ponavad je najhuj če je Bliss na povodcu, drug pes je spuščen, če pa spustim tudi jaz povodec (pri psih ki jih poznava, in v okolju ki ga pozna) pa se mal lovita in se pol skulira.
Kakšen nasvet kako psa odvadit skakat? Vem da je še mlada, polna energije, igriva, ampak mi je malo zoperno ker ukazi samo pri skakanju ne zaležejo. Probala sem tudi, da se vmes postavim jaz/dam prepreko(vrečka, ipd.), ampak vedno najde pot da pride do psa. Ni mi všeč tudi to, ker hoče skakat tudi po majhnih psih.
Lp, Špela
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #32 : ponedeljek, 08.04.2013 : 22:13:13 »

Mogoče bi poskusila najprej zelo dobro utrditi pozornost nate (pogled v oči, recimo)-klik in to potem uporabiti preden dejansko srečata psa in preden začne skakati vanj. Da uporabiš to "pogled v oči" kot trikec in ga izvajaš vedno, ko se ti zdi, da bi psička svojo pozornost obrnila v drugega psa - pa jo seveda veselo nagradiš, ko naredi prav Smiley
Ali probaš naučiti in utrjevati "pusti" ali "proč" od psov, ljudi ... Takole (klik).
Drugega pa ne vem svetovati, mogoče greš pogledat še k Azilašem v šolo po nasvete "v živo" Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
skokica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 65


WWW
« Odgovor #33 : torek, 09.04.2013 : 07:52:16 »

Hvala za nasvete  Smiley Načeloma se odziva kadar jo pokličem po imenu, tudi kadar so zraven psi, takrat ji dam priboljšek - kar se mi zdi podobno kot v prvem videu. Drugače sva tudi v šoli (bili sva dvakrat, pravjo da sva piflarke Cheesy), samo imava šele v četrtek, bom še tam vprašala za kak nasvet. Ker v šoli je ful pridna, izgleda da vidi, da tudi drugi psi delajo in da ne more do njih, ko sva na sprehodu pa je obratno - vidi da je pes odvezan in se hoče igrat. Ker na začetku, ko sem jo dobila, ni bilo šans da sva šle naprej dokler je vidla psa, tud če je bil na drugi strani ceste. Zdaj s tem nimava problemov, tudi z odhajanjem stran od psov s katerimi igra nimava problemov. Samo takrat kadar se s psom že povohata, potem začne skakat.
Lp  Smiley
Logiran
skokica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 65


WWW
« Odgovor #34 : torek, 09.04.2013 : 21:04:03 »

Živjo, kot da bi Bliss vedela, da govorimo o tem... Namreč danes nama je ratalo, da je skočila samo na dva psa, od vseh možnih ki sva jih srečali na gradu, tudi zdej zvečer je skočila le na enega od treh.  Cheesy vidim, da gre na boljše, naredila pa nisem nič novega... Smiley
Lp
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #35 : torek, 09.04.2013 : 21:31:27 »

Hihi, ni važno, samo da gre na boljše Smiley
Kiss Blisski!
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Vlečenje in skakanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines