mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 14:02:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: mlada višavka
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: mlada višavka  (Prebrano 4744 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kuc244
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« : sobota, 18.09.2010 : 15:28:47 »

lep pozdrav vsem forumcem!!!!!

Imam težavico okoli moje miške višavke, pa si ne vem pomagati zato vprašanje na vas?HuhHuhHuh?'

Psička stara malo manj kot leto dni sicer zelo pridna in dokaj ubogljiva mi je začela z poškodovanjem inventarija.Zmeraj ko jo pustimo samo ali jo želimo zapreti v njeno sobo poskrbi za nek direndaj,tako je danes zjutraj ko sem jo  poskušal zapreti v dnevno sobo  poskrbela za moj usnjen tabore ,očitno jo usnjene stvari motijo ampak kako to preprečiti ali poskrbeti da se stvar ne ponovi....
Obstajajo kakšni osnovni prijemi glede tega!!!!


lp
Marian
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #1 : sobota, 18.09.2010 : 15:46:08 »

Ko si zraven, ji rečeš "ne", ko začne kaj gristi ter ji preusmeriš pozornost na njene igrače/se z njo igraš, delaš vaje, ji daš kost/"žvako", če želi žvečit. 
Ko te ni, jo zapreš v boks/ogrado/prostor, kjer nima česa uničiti.
Pri enem letu marsikateri pes še ni dovolj "zrel", da bi ga pustil samega tavati po stanovanju, ko si zdoma.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #2 : sobota, 18.09.2010 : 17:54:18 »

Psici je več kot očitno dolgčas...ponavadi v kombinicaji premalo gibanja in premalo zaposlitve. Poskusite podaljšat sprehode (ne vem v kakšnem obsegu jih sedaj prakticirat), vključit mogoče kakšno divjanje z drugimi psi, pa ker so se šole v večini že začele, lahko poskusite doma začet kakšne osnovne trikce učit pa to. Ko pa greste od doma, pa jo zamotite s kakšnim goltancem, ušesom, še bolje s kakšnim kongom, da bo imela kaj mislit.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: mlada višavka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines