mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:38:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Ricci
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ricci  (Prebrano 15575 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : nedelja, 10.10.2010 : 09:20:48 »

Včeraj je bil iz občine Medvode sprejet maček, star 6 mesecev, s poškodovano čeljustjo in ustnico. Ker sem prepričana, da je "najditelj" tudi lastnik (ki se že od prve sekunde dalje zanima za posvojitev in ga je bil pripravljen pripeljati in pustiti tukaj skupaj s transporterjem), sporočam, da bom tole najdbo in okoliščine v zvezi z njo prepustila VURS, OU Ljubljana.
Logiran

Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 10.10.2010 : 10:33:05 »

A to je kašna nova moda? Da se živali pripelje svojo žival pripelje v zavetišče, da se jo porihta na stroške zavetišča oz. občine in da se potem žival posvoji nazaj? Da bruhneš...
Logiran
all
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 10.10.2010 : 10:35:00 »

A to je kašna nova moda? Da se živali pripelje svojo žival pripelje v zavetišče, da se jo porihta na stroške zavetišča oz. občine in da se potem žival posvoji nazaj? Da bruhneš...

točno to meni po glavi skače, težko prebavim dejastvo da takšni ljudje obstajajo pa da jih ni malo..
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #3 : nedelja, 10.10.2010 : 16:43:03 »

Upam, da imaš prav Smetka. Vendar kadar jaz najdeno žival peljem v zavetišče to storim z zelo težkim srcem. V  smislu le kaj bo z njo. Ali bo našla dober dom, ali ga ne bo našla in bo evtanazirana, ali pa bo zanjo nov dom najden vendar takšen, da bi bilo zanjo bolje, če bi bila evtanazirana. Vedno sem v dilemi, zato se v takih primerih tudi jaz močno zanimam za žival, ker bi res težko prenesla, da bi jo odpeljala z dežja pod kap.  Doslej me še nihče ni sumil, da bi jim predajala svoje lastne živali in bi bila strašno prizadeta in nemočna, če bi temu bilo tako. Še sploh, če bi bila sumljiva zaradi posameznikov, ki so zares nepošteni.
Še dobro, da nobena z moje strani najdena žival do sedaj še ni bila pripeljana v Horjul in močno upam, da tudi v bodoče ne bo, ker bi imela slab občutek, če bi me analizirali ali je žival najdena ali je moja.
Upam, da imaš tudi v tem primeru prav in, da , če je zares lastnik seveda mora odgovarjati.
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 10.10.2010 : 18:25:53 »

Lisa, ne vem, zakaj v tole zgodbico vpletaš sebe, če nimaš s tem nič. Ljudje smo različni in zato takšne primerjave res niso potrebne. Tudi od tebe ni lepo, da brez razloga predvidevaš, da Smetka ne ve, kaj počne. Če nekaj sumi, ima razlog za to in čudni komentarji na račun zavetišča tukaj niso na mestu. Prosim, ne posplošuj.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 10.10.2010 : 18:41:40 »

Lepo, da upaš, da imam prav  Smiley. Ker nič ne trdim, vsekakor pa ne maram tistih, ki na tak način izkoriščajo sistem, se bodo s tem ukvarjali drugi. Le kaj je s tem lahko narobe...
Logiran

delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #6 : nedelja, 10.10.2010 : 19:46:32 »

Če je sum  upravičen sevedani nič narobe. Vendar si se glede mene nekoč zmotila, ko sem bila že na sumu, da prikrivam podatke glede psa iz Trzina. Zame je bilo narobe, za vsakega poštenega človeka bi bilo narobe. In, ker se tudi jaz zanimam za v zavetišče oddano najdeno žival ( ne v vašein ne trenutno), si lahko predstavljam kako bi mi bilo, če bi me potem še ustrezne službe preganjale. Če je človek kriv pa je seveda prav, da odgovarja.
Samo moje mnenje, upam, da brez zamere  Smiley .

Ps: lahko me brišeš
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 10.10.2010 : 20:18:24 »

LISA, ni res. Spraševala sem, zakaj jaz ne dobim podatkov. Ti si jih imela, posredovala si jih Albi, jaz pa sem spraševala, zakaj jih ne dobim jaz (in jih še do danes nisem, mimogrede).
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #8 : nedelja, 10.10.2010 : 20:36:05 »

Če je sum  upravičen sevedani nič narobe. Vendar si se glede mene nekoč zmotila, ko sem bila že na sumu, da prikrivam podatke glede psa iz Trzina. Zame je bilo narobe, za vsakega poštenega človeka bi bilo narobe. In, ker se tudi jaz zanimam za v zavetišče oddano najdeno žival ( ne v vašein ne trenutno), si lahko predstavljam kako bi mi bilo, če bi me potem še ustrezne službe preganjale. Če je človek kriv pa je seveda prav, da odgovarja.
Samo moje mnenje, upam, da brez zamere  Smiley .

Ps: lahko me brišeš

Tole je za moje pojme (brez zamere  Smiley ) čista neumnost. Kako to misliš "če je sum upravičen"? A misliš, da se ima Smet čas it igrice z naslovom "pa dajmo poskusit, če temule lahko nagajamo"? Mislim, katere drame  Roll Eyes . Če si poštena, potem te (trenutno samo namišljen) obisk pristojnih ne bi smel zmotit. A tebe res še nikoli niso policaji ustavili in legitimirali? A ti na meji res še nikoli niso pregledali pasuša in te vprašali, če imaš kaj za prijavit? A si tudi v takih primerih užaljena? A si jih v teh primerih vsaj fajn nazjala in jim povedala, da ti si pa poštena? A si jih?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #9 : sreda, 13.10.2010 : 07:46:56 »

Čeljust operirana, muc je negativen in kastriran, iskal bo nov dom.

Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #10 : sreda, 13.10.2010 : 13:04:55 »

Piše na začetku,da se najditelj, ki j emačko oddal v zavetišče, zanima za psovojitev. To je mal čudno a ne? Ker če bi jaz našla mačko in bi hotela bit posvojitelj, bi jo kar takoj posvojila.
Čist simpl- plelješ na veterino poštimat in se prijaviš kot lastnik.
Moče je pri tem res kakšen prekršen po kdo ve kakšno zakonodaji, ampak tako gre to v praksi brez problema in vmešavanja zavetišča.
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #11 : sreda, 13.10.2010 : 13:12:29 »

Za muca to zdaj ni pomembno. Važno je, da je porihtan in na varnem ter bo iskal nov dom.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #12 : sreda, 13.10.2010 : 14:29:06 »

Sem imela prav, ampak to res nima veze. Napisala sem zato, da se neha takole turit lastniške, ker lastnik res težko skrije, da je prav to - sploh takrat, ko na vsak način hoče žival nazaj. V tem primeru še skoraj prej, preden jo je v zavetišče oddal.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #13 : sreda, 13.10.2010 : 14:30:44 »

Srečno muc, hitro okrevanje in potem v dober dom!
Logiran

Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #14 : sreda, 13.10.2010 : 21:47:24 »

Ne sodi v to temo ,ampak taki primeri kažejo, da očitno poleg zavetišč potrebujemo v Sloveniji tudi veterinarske ambulante z zelo prilagojeno ceno do brezplačno nujno oskrbo za določene skupine prebivalstva. Pa kakšen kombi, ki bi se vozil po terenu in opravljal brezplačne S/K in nujne posege.
Oboje mišljeno kot nadgradnja dela zavetišč (oz preventiva v določenem delu populacije kandidatov bolje rečeno).
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Ricci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines