mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 07:50:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred petardami
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strah pred petardami  (Prebrano 25433 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MancaD
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : ponedeljek, 25.10.2010 : 10:37:07 »

Imam 9 mesečnega JRT. Včeraj je eden izmed sosedov spustil par raket in ubogi Chip je začel besno lajati in renčati. Bil je čisto iz sebe še kar nekaj časa po tem, kljub temu da sem ga poskusila zamotit z vsemi mogočimi stvarmi.  Sad Glede na to, da imamo ponavadi okrog novega leta vsak dan par takih predstav, za novo leto pa itak vsaj 1 uro živimo na vojnem območju, me skrbi, kako bo to preživel, sploh če bo kdaj sam doma, ko bo začelo pokati. Ima kdo kakšno idejo?
Logiran
Vesna(DZZŽK)
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 25.10.2010 : 11:29:25 »

 Sestra je njenemu mešncu z dobremanom, ki je ob petardah in raketah doživljal panične napade, za novo leto dala pomirjevalo, ki ga je kupila pri veterinarju. Rolete mu je dala dol, da ni bilo videt raket in mu prižgala televizijo da je preglasilo pokanje. Psa je šla večkrat pogledat domov in pes je zadovoljno spal, sicer nas je prišel pozdravit (ni pa zdej to, da bi bil čist zakomiran od pomirjevala, samo zaspan) nato pa je šel nazaj spat.
 Prejšnje leto, ko ni dobil pomirjevala, se je selil iz sobe v sobo, nikjer ni našel obstanka, cvilil, nikamor niso mogli it ampak so mogli bit z njim doma.
Logiran
MancaD
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 27.10.2010 : 19:06:26 »

Hvala za nasvet! Smiley Upam, da se bo do novega leta navadil in ga ne bo treba drogirat!
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #3 : četrtek, 28.10.2010 : 00:43:19 »

No, jaz sem pa tudi za našega samojeda spraševala veterinarja če bi mu dal kakšno pomirjevalo ker je vedno za novo leto čist na koncu z živci, pa je rekel da ne priporoča pomirjevala, da naj bo takrat pes notri z družino, samo malo lulat pa more it in vsako novo leto na sprehodu vleče kot zmešan.. me zanima katero pomirjevalo ponavadi predpiše veterinar?
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #4 : četrtek, 28.10.2010 : 08:56:47 »

Kaj pa mogoče baldrijanove tablete? O njih sem izvedela preko branja raznega "pasjega" materijala, tudi na tem forumu se omenjajo Wink in naj bi pomagale, da se pes malo bolj pomiri-nimam pa lastnih izkušenj na tem področju, tako da kaj konkretnejšega ne morem svetovati Undecided Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #5 : sobota, 30.10.2010 : 01:03:19 »

Ne, to njemu nič ne pomaga, lani sem mu dala persen, samo čist nobenega učinka...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #6 : sobota, 30.10.2010 : 08:13:54 »

Kapljice anxcocare moji psici preverjeno pomagajo, izdelane naj bi bile na bazi zelišč, dobijo se pa pri veterinarju. Mi ostanemo tudi letos pri njih Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #7 : nedelja, 31.10.2010 : 00:21:00 »

Aha, bom vprašala pri mojem veterinarju če jih imajo in bomo še s tem poskusili.. Smiley
Logiran
siva lara
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #8 : nedelja, 31.10.2010 : 08:44:34 »

Ne vem, če bodo pri vas pomirjevala kaj pomagala, upam sicer, da ja, ker pri naši nimajo prav nobenega učinka.
Jaz sem naredila napako, ko sem psico, ki se popolnoma nič ni bala nobenega pokanja, pustila za novo leto nekaj ur samo skupaj s starejšim psom, ki se je obupno bal pokanja.
Zgleda, da se je od starejšega kolega nalezla strahu in od takrat je groza že ob najmanjši nevihti, o novem letu pa rajši sploh ne govorim, ker imamo takrat živčnega pasjega bolnika doma.

Sem napisala zato, da ne bo še kdo naredil podobne napake, ker mu bo žal Smiley.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #9 : nedelja, 31.10.2010 : 09:25:57 »

pri nas je pomagal apaurin. Problem je samo v tem, da ga mora dobiti vsaj pol ure preden začne pokati. Ko se enkrat že boji ne deluje ali ima celo nasprotni učinek. Doza je za psa dokaj visoka, naša ni bila zadeta ali zaspana, samo sekirala se zaradi pokanja ni.
V konkretnem primeru pa se mi zdi, da se pes samo razburi, resnično strah ga pa ni. (kadar je psa zares strah, mu ni za hrano, niti za najbolše priboljške niti za igračo)
Lahko ga poskusite naučiti, da je ob poku miren, vendar ne verjamem, da je še dovolj časa. Lahko nekdo poka vrečke, medtem ko se igrate s psom, če se ne razburja oz če se na povelje umiri, nagrajujete. Ko vrečke niso več problem, kahko nekdo poka z otroško pištolco, a razdaljo zmanjšujete zelo postono (začne naj vedno tako daleč, da pes še ne reagira)
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #10 : petek, 10.12.2010 : 11:27:17 »

Eh, zopet je tu december... in kot vsako leto prej, tudi letos iščem kakšno učinkovito pomiritveno sredstvo za mojo psico. Je kaj novega na trgu? Lani sem ji dala baldrijan kapljice, vendar le-te na žalost kmalu popustijo, pokanje za novo leto traja pa od večera do cca enih, dveh ponoči. Kakšen nov nasvet/info?

Moksa, koliko časa so vaše kapljice "držale"? Kako se je obnašala psica?

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #11 : sobota, 11.12.2010 : 10:37:45 »

Pozdravljeni!

Lepo prosim, tudi jaz bi nujno rabila pomoč! Cry Ker tako ne morem več shajati s psičko, ne morem...

Probali smo že apaurin in dorwest pa NIČ ne pomaga Cry Zdaj ko še sploh ne pokajo tako je ona vsa živčna, doma se peni, hodi v vse smeri, cvili, se skriva....

Če zunaj pokne se mi strga iz oprsnice, tako, da zdaj nosi revčika pol zatezno ovratnico Undecided Vščeraj mi je 2x pobegnila domov Undecided Zvečer sploh ne grem preko ceste, da če se mi strga, da ne rabi preko ceste ampak pobegne direkt domov Undecided Nikdar mi ne bi pobegnila kam drugam kot domov.

Vsega se  boji! Boji se žerjavov, balonov, rahlih pokov, čudnih dreves, čudnih ljudi.... VSEGA  Undecided 3 leta se že trudim, pa ni učinka Undecided Jaz res ne morem shajati s njo, čeprav je to edini problem, ki ga imava.

Preko cest sploh ne upam iti, sploh pa ne poleti, ker če slučajno kaj zaropota se že želi strgati s povodca... Tako, da jo pri cesti nesem, pa čeprav je samojedka. Včasih sem jo prisiljena nositi. Zadnjič sma stali pri cesti in so ljudje hišo popravljali, kakor hitro jih je videla, se mi je želela strgati....

Vglavnem sprehodi so prava muka Cry Lepo prosim za pomoč. Cry
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #12 : sobota, 11.12.2010 : 11:03:50 »

Moksa, koliko časa so vaše kapljice "držale"? Kako se je obnašala psica?
Ena doza za njenih dvajset kg (če se prav spomnem je to od 2-3 ml, moram sicer preveriti na embalaži) vzdrži samo dve-tri ure, potem vajo ponovim še enkrat, če je potrebno (to samo na Silvestrovo). Po kapljicah ni zadeta, je enako odzivna kot sicer, se pa ne trese in kvečjemu malo jezno zalaja na poke, namesto da bi se zavila v nemi strah. Mi odločno ostajamo na teh kapljicah, kaj drugega nisem še poskusila (razen feromonov, pri katerih efekta sploh ni bilo) in izgleda, da niti ne bo potrebno probati kaj drugega, ker se ji stanje ob pokanju sicer počasi a vztrajno izboljšuje (celo puškinih strelov se boji manj kot prejšnja leta Smiley )
Jaz jih vsekakor svetujem vsakomur Smiley
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #13 : sobota, 11.12.2010 : 11:16:38 »

Koliko apaurina bi pa potem morala dobiti višavka (cca. 8kg), če morda kdo ve?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #14 : sobota, 11.12.2010 : 11:21:38 »

To naj ti pove le veterinar - odvisno tudi od apaurina (najbrž so različni-mg, kot ostala zdravila)
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred petardami
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines