mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 11:02:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred petardami
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strah pred petardami  (Prebrano 25393 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #60 : sobota, 01.01.2011 : 08:49:27 »

Flipi ga je pa preživel z Nipièem in Silvestrskim poljubom 


Flip je pravi srečko! Nipič pa tudi pomaga!  Grin In kako dobro rešuje dog-fighterja! Kje se pa to sploh dobi? Pri nas?

No, mi pa smo bili priča čudežu - Tajga, ki je po navadi vsa živčna od petard, je letos lepo ležala cel večer in celo noč v svoji ogradi skupaj z mladički! Materinski nagon in hormoni delajo čudeže, zgleda... Res je bila pridna. Je pa tudi res, da je bilo relativno mirno zunaj, šele okoli 22:00 ure se je pokanje zgostilo, tam okoli polnoči seveda prava fronta, potem pa spet mir. Nič ne pogrešam prejšnjih let, a nekako ne razumem, kaj se je letos zgodilo, da je ljudi "pamet srečala". Mislim, pohvalno, končno...  Shocked Wink
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #61 : sobota, 01.01.2011 : 09:58:07 »

Ananxivio - FŽ, no, tole je tisto taprvo, kar pri bratovi psici deluje.

Se pa strinjam, da je letos bilo tega nekoliko manj vsaj pri nas. Pretežno ognjemeti, petard pa precej manj. ne verjamem, da je ljudi pamet srečala, bolj prazna denarnica in manjša ponudba....  Tongue
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #62 : sobota, 01.01.2011 : 10:20:22 »

Pri nas se je tresel zrak, Mori tokrat kapljice sploh niso prijele, pa sva obe poiskali zatočišče v postelji (na predsilvestrovo je za nameček meni uspelo fasati fenomenalno virozo), kjer se je končno umirila. Očitno postelja nanjo deluje ekstra-pomirjevalno, ker je celo med ta glavnim opolnočnim pokanjem dvakrat pomlackala, zavzdihnila in zaspala
Nič več ne razumem butnglavc ampak mogoče bo to rešitev še za naslednja silvestrovanja  bravo
Sini in Heinz pa na pokanje sploh ne trzata, oba sta noč preživela v odbitih mačjih spalnih položajih Grin
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #63 : sobota, 01.01.2011 : 10:33:31 »

Naš muc pa nam je že cel teden norel po stanovanju, ko so sosedovi mulci pokal petarde. Sploh ga nisem mogla umiriti. Včeraj zvečer pa je bilo tako noro, da sem danes vsa spraskana. srečno v novem letu vam želimo vsi naši.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #64 : sobota, 01.01.2011 : 12:26:51 »

V naši četrti smo do včeraj preživeli tako fenomenalno miren december, kot ga v življenju še ne pomnim. Ne vem, če je do včeraj padlo pet petard.
Dobro, sinoči je bilo precej pokanja, še največ od polnoči do ene. Najhujše smo po tradiciji prečepeli v kopalnici, mačka sta se šla igrico kdo se skriva za kopalniško zaveso,  ob dveh smo šli ven na normalem sprehod.
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #65 : sobota, 01.01.2011 : 12:32:41 »

Da se še jaz oglasim Smiley

Moja Nala je nekaj posebnega. Vem, da bi psa trebalo ignorirat če se boji, ampak pri moji to vse poslabša. Umirim jo tako, da jo masiram po vratu, ko je v najboljšem stresu Smiley

Dva dni že spima skupaj v postelji, da jo božam in mirim, da mi potem zaspi in se umiri Smiley
Priznam pa, da nič ne kaka, nič noče jest, pije komaj kaj, samo hodi okrog in se ne umiri.
Vščeraj je celo od živčnosti začela trgati in uničevati Tongue

Hvalabogu, da je vsega mimo, saj sploh nisem mogla hoditi z njo na sprehod, ker je ušla Wink Zdaj je še kar v stresu se še navaja.

lp
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #66 : sobota, 01.01.2011 : 15:47:44 »

Pri nas je bil do včeraj presenetljiv mir. Je pokalo, ampak ne preveč super. Včeraj je sicer kar pokalo, pa smo relativno dobro preživeli Cheesy Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #67 : sobota, 01.01.2011 : 16:05:39 »



Flip je pravi srečko! Nipič pa tudi pomaga!  Grin In kako dobro rešuje dog-fighterja! Kje se pa to sploh dobi? Pri nas?

Dog fighterja se lahko naroči preko spleta. Vtipkaj v google pa ti ga vrže kje. Jaz sem ga kupila na enem izmed pasjih razstav Smiley  Super zadeva. Bomo še kakšno didaktično igračo nabavili, ker Flipi zelo uživa. Včeraj se je super sproščal s tem, ko so pokali. Je bil zelo zatopljen v iskanje. Nam pomaga  Afro
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #68 : sreda, 21.12.2011 : 20:40:35 »

Leto se zopet počasi izteka. Ste skrbniki pred-pokanjem-petard-in-ognjemetov-boječih-psov že nabavili kaj, s čimer boste pomagali vašemu štirinožcu preživeti najdaljšo noč v letu?
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
AndrazM
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 89


« Odgovor #69 : sreda, 21.12.2011 : 22:09:42 »

Jaz nebom več dal letos psički pomirjevala, ker nevem če je to še pametno glede na njenih 12let... Bomo okna pa rolete zaprl pa radio na glas Smiley
Je pa že viden učinek pri sprehodu... Že pri vratih pred sprehodom, ima zadržke pa sploh zunaj ne poka (tisti čas)
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #70 : četrtek, 22.12.2011 : 13:44:36 »

AndrazM, jaz svoji psici nikoli nisem dala kemije, morda se je tako bralo v prejšnjem postu, vsako leto smo bili na nekem naravnem preparatu. Tudi moja psica je starejša, pa je zato ne mislim izpostavljati stresu. Rolete imamo vsako leto dol, tv in radio prižgana in glasna, vendar je stres še vedno prisoten.

Ostali skrbniki - se vaši kužki več ne bojijo? Kje ste?
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #71 : četrtek, 22.12.2011 : 13:55:01 »

Ananxivia. Pravočasno, še preden se pokanje začne. Povsem naraven pripravek. Pri nas 100% potrjeno deluje.
Imam pa srečo, da bo to očitno samo tisti dan, zaenkrat je še čisti blažen mir.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #72 : četrtek, 22.12.2011 : 16:42:18 »

Naša Missy je po bioresonanci bistveno bolj mirna, kot prejšnja leta Shocked. Prej jo je motilo, če je pokalo 20 km stran (tisto res oddaljeno pokanje, ki se ga komaj sliši), sedaj pa le, če je pok blizu. Bom pa še počakala kaj bo, ko bo pokanje na vrhuncu. Pomoje ji bom prej še eno terapijo naredila...
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #73 : četrtek, 22.12.2011 : 17:33:03 »

Ananxivia. Pravočasno, še preden se pokanje začne. Povsem naraven pripravek. Pri nas 100% potrjeno deluje.
 

Kje se jo da dobiti? Bi bilo sedaj že prepozno za začet dajat?
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #74 : četrtek, 22.12.2011 : 17:57:22 »

Fortuna, vidim, da sem pred nekaj dnevi pisala v napačno temo. Mi smo sprobali praktično vse razen Sedalin gela. Tudi Apaurin in en kup zeliščnih pripravkov.

Moj se je res grozno bal pokanja, cel se je tresel, težko dihal, ves čas se me je tiščal. Sem vseskozi pazila, da ne bi potrjevala njegovega obnašanja, ampak ni pomagalo nič. Lani je dobil Dorwestove tablete Navadna čeladnica in baldrijan šele takrat, ko je že pokalo in niso pomagale. Letos sem jih začela dajati že sredi novembra in upoštevala skogkattin nasvet - ko poči je treba zagnati cel žur, biti vesel, skakati, ploskati, veselo vpiti... Sem naredila to in pustila, da je zraven tudi lajal in "pel". Efekt je bil takojšenj, ves je bil navdušen, niti pikice panike ni bilo prisotne. Ko je počilo naslednji dan, sem počakala, kako bo odreagiral. Je samo pogledal v smislu: "Kaj, a zdaj pa ne bo žura?" In od tistega dne, se sploh ne zmeni več za pokanje. Ne notri, ne zunaj.
Skratka, treba je zagnati žur, po možnosti pustiti da zraven samega sebe opogumlja z lajanjem in fino je začeti dajati zeliščne pripravke še pred pokanjem.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred petardami
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines