mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 23:36:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Strani: 1 ... 221 222 223 224 225 [226] 227 228 229 230 231 ... 245   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita  (Prebrano 425485 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3375 : četrtek, 12.06.2014 : 10:02:19 »

Lahko še za našo Šnapko držite pesti, s temi njenimi netolerancami na hrano je vedno hujše.
Ne prenaša:
- perutnine v celoti, piščanec, raca, puran, po surovem puranu je bruhala kot nora,
- rib
- jagnjetine
- močno sumim  govedino
- rc hipoallergenic
- v zadnjem mesecu mi je začela bruhati še po divjačini.

Bruha dnevno, ostane mi še:
z/d za mačke
trainer zajec/krompir
trainer svinjina/ajda

Potem lahko poskusim še s kakšno bolj eksotično hrano za pse, za mačke jih zmanjka (+ vit. dodatki za mačke). Konzerve s kengurujem, nojem so mešane z drugimi beljakovinami, predvsem govedino. 

In potem ...? Cry Cry

No, evo, res je, kar je rekla ena vetka, da so hude alergije povsem primerljive z rakom.
Sicer je ok, samo lačna najbrž za znort.
-
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #3376 : četrtek, 12.06.2014 : 10:42:17 »

sančotova, a si mogoče kaj razmišljala o kakšni alternativni podpori za ta-malo?
Boga, boga, boga miška.  Kiss Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3377 : četrtek, 12.06.2014 : 11:07:39 »

Ja, itak bom še kaj poskusila, najprej še preostale hrane, potem zelo dober pregled pri V. Knez (hvala ne vem komu, da sem jo letos osebno spoznala, če ona ne porihta mačk, jih nihče), potem še alternativa. Hvala tudi aski, zs ima poln.
En k... je tlačit v mačko vsak dan ranital in jo lovit po stanovanju.
En k ... je vsako jutro stopit v bruhanje in čistiti preprogo.  En  k... je, ko šteješ brikete, ki jih poje, pa še te izbruha.
En težek fak je vse skupaj.
Psa sta občutljiva, imam izkušnje s tem sranjem, ampak to s psi ni nič v primerjavi s Šnapko. Sta super zdrava.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #3378 : četrtek, 12.06.2014 : 11:08:00 »

Uf, to pa je sr**** Sad. Kaj pa kaki vegi briketi, če je alergična na vse meso? Nekje sem 1x ujela, da obstajajo (vsaj za pse, ziher je tudi za mačke kaj takega)? Si kaj že preverjala v tej smeri?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3379 : četrtek, 12.06.2014 : 11:09:08 »

Aja, točno, še Ami vegi brikete moram probat, hvala riry za opomnik.
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #3380 : četrtek, 12.06.2014 : 14:18:48 »

Ami vege brikete za mačke so imeli v Vita Care Bio marketu nasproti Koloseja v BTC-ju. Jaz bi tudi poskusila alternativne metode na tvojem mestu. Upam, da čim prej ugotovite, kaj pomaga.  objem
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #3381 : četrtek, 12.06.2014 : 16:49:58 »

 Undecided Šnapi, kaj te to muči?
Sanco1a, upam, da se ji prebavila umirijo, ker tole je res groza.  Cry
Pa si prepričana, da ni morda kak aditiv kriv, glede na to, kako zajeten spisek je problematičen?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3382 : četrtek, 12.06.2014 : 17:19:33 »

Ne, lani ob tem času je bilo še bolj grozno z bruhanjem, ko smo ji zamenjali hrano z neko xy beljakovino, je bilo čez noč dobro.
Problem je samo v tem, da je vedno več beljakovin, ki jih ne prenaša oz. na katere razvija alergijo.  In hudo  je, da je to kronično, ni napad, ki bi trajal nekaj dni.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3383 : četrtek, 12.06.2014 : 17:24:29 »

Vegi brikete so imeli tudi v trgovini z zdravo hrano na tržnic BTC.

Tole je pa huda reč. Miška uboga. Sad
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3384 : četrtek, 12.06.2014 : 17:40:13 »

Ja, je hudo. Kupit sem šla z/d konzervice, jo je z veseljem pojedla eno tretjino, zdaj pa rabimo veliiiiko sreče, da bo šlo vse ven samo zadaj.
Mah, je.., pri psih dobiš že tako čudo, da ne moreš verjeti. RC anallergenic za hude primere ima beljakovinske derivate iz perja.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3385 : četrtek, 12.06.2014 : 17:54:51 »

Kaj pa mlečni izdelki? Kakšen sir, skuta?
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #3386 : četrtek, 12.06.2014 : 17:58:08 »

Pri hrani je res težko ugotoviti, že pri samem sebi, kjer lahko vse natančno slediš. Pri nakupu hrane si vedno odvisen od drugih in v resnici nikoli ne veš, kaj dobiš.
Sama se vse bolj nagibam k temu, da je vsaj pri ljudeh veliko intoleranc povezanih s histaminom, četudi to (še) ni dokazano. No, kar pri tem otežuje analizo je problem, da se snov kopiči v telesu in da morda 3 dni ne boš imel reakcije. Ko pa 4. dan telo spet doda dozo histamina, se doseže kritična vrednost in doživiš napad. In potem si misliš: saj sem pa prej normalno jedel xyz, torej to ne more biti krivo...
Lahko pa je seveda stanje tudi kronično (driske recimo) in izločaš vsa mogoča živila, v resnici pa ni skrito le v eni živilski skupini... Ljudje imajo celo take težave, da kupljenega paradižnika/koruze itd. ne prenesejo. Ko si pa vzgojijo svojo hrano, pa nimajo reakcije nanjo. Vse to otežuje iskanje vzroka težav.
V glavnem: analiza prehrane je res trd oreh.

Držim pesti, da ugotoviš kaj je s Šnapko. Kiss
Res je zadeva nenavadna in nobeni od vaju ne privoščim tega kar imate.   Undecided
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3387 : četrtek, 12.06.2014 : 18:18:57 »

Mlečni izdelki že prej niso šli, driska.
Sem poskusila tudi s surovim mesom, kot ste svetovali, pa je bilo še slabše.
Pravzaprav bom šla na temeljit pregled samo zato, da ugotovimo, če ni kaj hujšega v ozadju.
Čeprav je bilo lani isto in potem eno leto popoln mir z drugo hrano.
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #3388 : četrtek, 12.06.2014 : 18:58:52 »

Sanco1a in Šnapi, želim vama čim boljše izvide in da se stanje ne bi nikoli več poslabšalo. Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3389 : četrtek, 12.06.2014 : 23:41:58 »

Ojej Undecided

Šnapi in Sančotova, držita se, mi pa bomo držal pesti, da najdete pravega krivca za te reakcije oz. vsaj spodobno prehrano za Šnapko Kiss

Vegi pasje brikete nadeš tudi pri nemškemu trgovcu, počekiraj TULE, če se ti zdijo vsaj za probat zanimivi (in bi potrebne vitamine, minerale za mačke pač dodajala ekstra) in seveda če izključujete alergijo na žitne oz. sojine beljakovine ...
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 221 222 223 224 225 [226] 227 228 229 230 231 ... 245   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines