mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 19:08:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Strani: 1 ... 223 224 225 226 227 [228] 229 230 231 232 233 ... 245   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita  (Prebrano 425849 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #3405 : sobota, 14.06.2014 : 19:44:27 »

Pojedla toliko konzerve, da sva lahko dali antibiotik. Jeeees veselje veselje

Jeeej! Cheesy
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3406 : sobota, 14.06.2014 : 21:20:02 »

Pojedla toliko konzerve, da sva lahko dali antibiotik. Jeeees veselje veselje
Nisva sicer utegnili prej dati ranitala, tako da samo upam, da bo vseeno ostalo notri in naredilo svoje.
No vidš, saj bo šlo Afro

Sicer sem ti pa hotla napisat, da (buhpomagaj, če je bitka, je bitka za vse) zbašeš tamehke paštetke v brizgo, pa tlačiš v gobček, kaj pa češ drugega. Ampak očitno ji je toliko bolje, da ti ne bo treba s skafandrom tega počet in bo lepo sama jedla Smiley

Mi je pa tale vaša dolgotrajna peripetija dala mislit na eno analogijo z družinskm znancem. Več let so ga matrale slabosti, pa bolečine v želodcu in podobne tegobe in nekako so ga žena in še nekateri prepričevali, da je ziher na kaj alergičen. Pa da je itak skozi pos stresom in ziher je "sumljive stvari". Pa je šel na bioresonančni test in dobil tam spisek dovoljenih in prepovedanih živil, vmes so nekako še kar sami "pogruntali", da gre ziher tudi na intoleranco na gluten, skratka človek je imel zmeraj manj hrane na izbiro (taglavna dietetičarka je bila kar žena s pomočjo internetnih nasvetov), zmeraj bolj zmahan je izgledal, in ko ga je po parih letih dokončno toliko zvilo, da je res šel do zgravnika in na UZ trebušne votline, je dohtarje skorak fršlok, ko so videli, kako "zapacan" žolčnik ima.
In tako čaka zdaj na tretjo od "žolčnih" operacij po vrsti, ker kamnov/peska niso mogli kar tako razbiti in odstraniti.

Skratka, večletno "lovljenje alergij" je bilo v bistvu vnetje kronično žolčnika oz. žolčni kamni ...
Logiran

Unikatne tablice in portretki
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #3407 : sobota, 14.06.2014 : 21:39:04 »


In tako čaka zdaj na tretjo od "žolčnih" operacij po vrsti, ker kamnov/peska niso mogli kar tako razbiti in odstraniti.

Skratka, večletno "lovljenje alergij" je bilo v bistvu vnetje kronično žolčnika oz. žolčni kamni ...

Se opravičujem za smetenje teme in vsekakor želim bolnici res najhitrejše okrevanje  Kiss objem, ampak tu, mamaF, nekaj ne bo štimalo. Žolčnih kamnov nikoli ne razbijajo (to delajo z ledvičnimi), pri žolčnih poberejo/odstranijo vrečko (žolčnik), s kamni / peskom / skalami vred, ga pa sigurno ne pucajo ali kaj podobnega, ker se bi stvar ponovila, če pa ni žolčnika, pa vsaj kamni ne morejo več nastati  Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3408 : sobota, 14.06.2014 : 21:41:35 »

Papca še vedno tako, da buhpomagi, danes eno žlico konzerve in tri brikete, pa upira se dajanju zdravil tudi ne preveč, upam, da to ni znak česa  hudega, ampak samo sestradanosti.  Sad
Sicer je živahna in poskočna, še igrala se je popoldne.
Hm, zelo zanimivo s temi alergijami in "alergijami", čeprav pri Šnapki se pojavljajo, če pomislim na silovito bruhanje, ko dobi kakšne ribje brikete ali občasne srbeče rdečine po glavi.
 Je pa res fajn, če kdo ob teh težavah pomisli še kakšen drug vzrok.

Kakšna debata še o čem drugem pa tudi nič ne škodi, čarka.  Wink
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #3409 : sobota, 14.06.2014 : 22:35:24 »

ko je bil Pikec zabit, tudi ni papal.
ko se je historično usral, je bil pa skoz lačen.
mogoče bo tudi s punčko podobno.

pri prehrani maš na voljo rc fibre response (pšanc).
pol lahk daješ v konzervico enmal otrobov.
laneno sluz.
baje pali tudi laneno seme, ampak mi tega še nismo sprobali, tako da info ni iz prve roke.

v glavnem ključ za odpiranje zadnjih vrat naših težkosralcev so vlaknine.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3410 : sobota, 14.06.2014 : 23:00:45 »

Se opravičujem za smetenje teme in vsekakor želim bolnici res najhitrejše okrevanje  Kiss objem, ampak tu, mamaF, nekaj ne bo štimalo. Žolčnih kamnov nikoli ne razbijajo (to delajo z ledvičnimi), pri žolčnih poberejo/odstranijo vrečko (žolčnik), s kamni / peskom / skalami vred, ga pa sigurno ne pucajo ali kaj podobnega, ker se bi stvar ponovila, če pa ni žolčnika, pa vsaj kamni ne morejo več nastati  Wink
No, saj, imaš prav, glupo sem napisala. Ne gre za "razbijanje" ampak neke sorte "raztapljanje". Ampak žolčnik je še "živ" trenutno!
Torej: (po prvi fazi-antibiotičnem zdravljenju vnetja in protiblečinski terapiji) so mu najprej vstavili neke snovi, kisline? (nevemkaj) za raztapljanje kamnov oz. peska, ker se žolčnika samega še niso odločili odstraniti. Neko "zdravilo" v sam žolčnik in cevko/izvodilo, po kateri naj bi se tista porkarija izločala v dvanajsternik oz. črevesje in adijo, medtem naj se pozdravil še vneti (zamašeni?) žolčevod. Po enem mesecu je šel to cevko ven odstranit. Naslednji mesec pa je naročen na dejansko odstranitev žolčnika, če se bo izkazalo, da se imajo njegovi kamnolomi, neke posebne sorte, tendenco ponavljati. To mi je pravila njegova svakinja par dni nazaj, ko je prišel s posega št.2.
Poznam pa sicer tudi jaz ljudi, kjer  je bilo treba sicer počakat, da vnetje, "napad" mine in potem so jih brez trte.mrte valjda odstranili žolčnik s kamnolomom vred.
In to ni edini primer, prav zadnjič mi je svakinja tega reveža razlagala, da je šel skozi enak tretma še en njihov sosed. KI so mu v končni fazi žolčnik odstranili.
Zakaj oz. kdaj se torej ne odločijo za direktno odstranitev žolčnika, v enem šusu, pa res ne vem :/ Lahko, da je v tej bolnici zdaj taka doktrina, da žolčnik ohranijo, če je mogoče?

Sančotova, glavno, da papca Afro Saj bo, bolje ko se bo počutila, raje bo tudi jedla, po moje Smiley Glavno, da zdaj obdrži hrano v sebi, pa da poje dovolj, da lahko zdravila daješ Smiley Držim pesti, da bo vnetje kmalu pozdravljeno Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3411 : nedelja, 15.06.2014 : 09:43:58 »

Potem ko smo včeraj imeli 6-kratno laboratorijsko mučenje nebogljenih žvauc (Šnapi zaprta v kopalnici s prisilno in nasilno odprtim gobcem golta razne arcnije) in nekajkratni poskus zadušitve (mučiteljica se je ob 2 ponoči spomnila, da mogoče ne bi bilo slabo še kaj po brizgi spraviti vanjo in sta psa potem preostanek noči iskala po ploščicah, banji, umivalniku, pralnem stroju, stenah ostanke divjačine in temeljito pomila celo kopalnico), se je mala glede na resno torturo zbudila nenavadno dobre volje. Roll Eyes Roll Eyes

Preganja muho, v kopalnici je bil velik smrdljiv kupček in POJEDLA JE SKORAJ POL SKLEDE. Cheesy Cheesy pevka
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3412 : nedelja, 15.06.2014 : 09:46:09 »

Aja, rava, vsi ti briketi za prebavo odpadejo zaradi pšanca, žal. Sad Po njem se je začela še praskati.
Je rekla vetka, da moramo imeti portalak na stand-by in ga vsake toliko rukniti vanjo, tudi ko bo ok.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #3413 : nedelja, 15.06.2014 : 11:50:19 »

probi najt kako varianto, da ji v konzervico uvališ vlaknine, da se lepo pokaka vsaj na 2 dni.
pri kronično zaprtih mačkih ni rešitev portalak vsake tolk cajta, ampak se zadeva max poskuša reševat s prehrano.
itak boš mogla trimat hrano, odvajalo in probiotike, ker čisto vsaka rit po svoje dela, zato tudi od vetov ne boš dobila nekih univerzalnih receptov.

usrat se pa obvezno mora na 2,3 dni. pol se tisto not nekako zbije, zasuši ... poj pa pi**darija.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3414 : nedelja, 15.06.2014 : 12:03:03 »

Običajno kaka vsake dva dni, probleme imamo spomladi, ko se ji zabašejo dlake, veliko se čisti in če prebava sicer ni super, je pi... zelo hitro tukaj, ker jo še bolj zabaše. Jaco je dolgodlak, pa nima nobenih težav z dlakami, ker ima prebavo izjemno redno, vsak dan točno ob isti uri.
Ne vem, kako bo šlo s konzervami, ker jih čisto nič ne mara Undecided, poje jo malo samo, ko je sveže odprta, čez par ur se je sploh ne dotakne več. Ni šans, da bi jih redno jedla, sploh ker ji lahko dam samo zelo drage d/d, ki jih potem več kot pol zmečem stran.
Odpre jo, če ji dam zdravilo zavito v maslo ali margarino.
Bomo pač pazili, da bomo vsaj spomladi na odvajalih.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3415 : nedelja, 15.06.2014 : 12:15:08 »

Pa če bi bila vsaj pol toliko pri apetitu, kot je Jaco, bi bilo tudi lažje. Ta požre vse, kar vsaj približno diši po hrani. Najprej sem morala vso hrano s pultov skrivati pred Sančotom, ki je ravno dovolj velik, da doseže vse, sedaj jo moram pred mačkom še bolj, ker ni mesta, kamor ne pride in ni hrane, ki je ne požre, še posebej, odkar je na light briketih.  Najde in raztrga žakelj pasje hrane in se nabaše.
Šnapi nad vsem  nos viha, samo divjačinski briketi so ji pa kul. Ampak se nikoli ne prenažre.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #3416 : nedelja, 15.06.2014 : 12:43:44 »

če bo šlo tko, bo to čista zmaga.
držimo pesti za punčkin kakec  ljubezen
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3417 : nedelja, 15.06.2014 : 16:12:46 »



Preganja muho, v kopalnici je bil velik smrdljiv kupček in POJEDLA JE SKORAJ POL SKLEDE. Cheesy Cheesy pevka
Tole je najbolj važno! bravo Afro bravo

Bravo, Šnapka Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #3418 : nedelja, 15.06.2014 : 18:52:30 »

Juhej, super.  veselje
Samo, da papa.  Kiss Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3419 : nedelja, 15.06.2014 : 19:02:07 »

Ajde, po jutranjem zaletu jo je precej minilo Undecided, ampak danes vsaj sama pride k skledi, poje pa dva ali tri brikete. Ni ravno super, ampak znak izboljšanja.
Logiran
Strani: 1 ... 223 224 225 226 227 [228] 229 230 231 232 233 ... 245   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines