mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 17:45:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 245   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita  (Prebrano 425828 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #345 : petek, 20.05.2011 : 18:31:23 »

rava, noben maček si ne bo takoj in povsem mirno pustil čistiti zob. Pojdi postopno, ne navali s ščetko.
Prve dni ju samo navajaj, da si pustita dvigniti in razmakniti ustnice. Potem počasi pojdi po zobeh s prstom. Nato začni z zobno pasto. Najprej poskusi umiti s kosom frotirastega bombaža. Morda samo nekaj zob, ni pomembno, samo da se navadita šariti po ustih in zobeh. Šele ko bo umivanje s krpico postalo rutina, poskusi s ščetko. Spet pričakuj upor in spet pojdi lepo počasi. Prvič samo toliko, da se navadita ščetke. Če se le da, se izogibaj drgnjenja dlesni, posebej če so malo vnete. Postopno večaj površino ščetkanja oz. zob. Obvezno ju ful hvali po vsakem umivanju in nagradi s tistim, kar imata najraje. Počni to v povsem zaprtem prostoru, tam, kjer nimata kam pobegniti oz. se umakniti, ločeno od drugega. Jaz sem ju sprva "stisnila" ob steno oz. si ju dala med kolena, tako da z glavo gledata naprej, jaz pa sem bila za njima.
Če sem jaz naučila Šnapi, ki je ena fajn presrana baba,  res ni mirna in je uporabljala vse svoje orožje, bo tudi tebi uspelo. Pa tudi Jakob je sprva tulil in grizel, kot bi ga odirali. Sedaj jima je to rutina. Še fajn jima je, ker vesta, da bosta dobila njami.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #346 : petek, 20.05.2011 : 18:37:22 »

A so to kaksne posebne majhne scetke?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #347 : petek, 20.05.2011 : 18:42:25 »

Karlie, naprstne, za male pse. Boljših za mačke ni. Malo so trde, ampak se fajn zmehčajo, če jih nekaj časa držiš pod vročo vodo.
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #348 : petek, 20.05.2011 : 18:47:04 »

Mislim da mi je sanco1a enkrat svetovala, naj poskusim s staro brisačo in pasto. Nam je kar uspelo (po začetnih "bitkah" seveda) in sta se kar navadila, da jima šarim po ustih, tako da bomo sedaj šele prešli na ščetko.
Jaz moram sedaj edino paziti, da mi jo z brisačo vred ne pobrišeta, ker je zobna pasta tako njami  Roll Eyes

Če mogoče tako naprej poskusiš, dokler se vsi ne navadite.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #349 : petek, 20.05.2011 : 19:04:09 »

najlepša hvala za info in nasvete  Smiley  Kiss
se oglasimo in poročamo kako in kaj - če napad prvega med gusarji seveda preživimo  Undecided.
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #350 : petek, 20.05.2011 : 19:18:48 »

Jaz sem mojo paničarko najprej v brisačo zavijala, zdej pa nama že kar gre. Jaz jo kar zagrabim za tace, obrnem na hrbet in si jo položim na kolena in akcija. Grin Nima časa niti zapaničarit.  Cool Meni se najbolj obnese otroška ščetka od te švicarske znamke mehkih ščetk. Tale pasja je za Urlo preveč robustna, ni šans da ji jo spravim v gobček.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #351 : petek, 20.05.2011 : 19:49:17 »

Jaz pa v lekarni kupim sterilno gazo, si jo navijem okoli prsta, dam gor pasto in si pucamo zobke.  Smiley Morem pa pohvalit mojo malo barabo - Samo se že od vsega začetka ni kaj dosti upiral, ampak se je damo vdal v svojo kruto usodo.  predaja  ljubezen
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #352 : petek, 20.05.2011 : 22:51:38 »

No Jinx, če imaš pa tako pridnega fanzta, bi bilo pa res škoda, da ga ne navadiš na ščetko - je veliko večji učinek.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #353 : petek, 20.05.2011 : 22:53:40 »

Aja, čaja, glede trdote bi bila tista Cu***** res veliko primernejša, samo jaz sem še pri psu s tistim dolgim ročajem tako štorasta, da buhseusmili. Mora pa res biti čisto pri miru. Z naprstno je grif bistveno boljši.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #354 : sobota, 21.05.2011 : 08:48:58 »

Torej Biogance, Biokill (kje to kupiš) kot bolj naravni.

tole tvoje vprašanje sem videla pri Fifici.
Biokill po moje zate ne pride v poštev, ker imaš muce. sem že MamiF napisala v Roccovo temo, pa bom še enkrat k tebi za vsak slučaj, ker imho v takih primerih od viška glava ne boli.

Biokill je za mačke smrtno nevaren, ker je osnovna sestavina permetrin - isto kot Advantix.
kar se mene tiče je zapis na flaši živa svinjarija - celo piše, da se uporablja za odpravljanje zajedavcev pri hišnih ljubljenčkih in niti ene same besede o tem, da so tudi male količine za mucke lahko usodne.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #355 : sobota, 21.05.2011 : 11:51:16 »

Hvala, Smiley rava, samo me je zdrava kmečka pamet posvarila, da jaz tistega čuda, ki ga najdeš v mečka... med navadno varekino in drugimi najhujšimi strupi, ne bi zlivala na nikogar. No ja, če bi mi res  stenice in klopi lazili po hiši. Med poletjem kupim tisti elektronski odganjalec komarjev in to je to.
Kupila sem Bio-groomov sprej, ki ga ima Fifi in prepozno videla, da ima neko, sicer neznatno količino permetrina. Maja01 je rekla, da je  varno, če ga za psa uporabljam samo zunaj in se posuši, še tega ne bom. Ne vem, kam naj z njim, mogoče ga bom dala na licitacije. Res naraven repelent je Biogance, pa za Zyzek spray bi morala še malo pogledati, kaj je notri. So ga imeli v Dogetu.
Kar se pa našega nanašanja Advantixa tiče po novem: zjutraj ga je Sančo dobil in odšel k mami v varstvo za cel dan, ko se je vrnil, sem mu pa  vrat kar na veliko pokrila z gazo in prilepila z mikrospore trakom. Da je izgledal ko največji ubošček iz špitala. Drugi dan spet na dopust, zvečer pa je bila dlaka že popolnoma suha.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #356 : sobota, 21.05.2011 : 11:53:01 »

To sem zasledila v majski številki Mojega psa:

"Nekateri pripravki zoper bolhe in klope, ki jih uporabljaml pri psih, vsebujejo sestavine, ki so za mačke strupene. Takšna sestavina je, denimo, permetrin, ki je za mačko smrtno nevaren. Če pri psu uporabimo pripravek, ki vsebuje to učinkovino in imamo v hiši tudi mačko, morata biti ljubljenca vsaj nekaj ur ločena, da se povsem vpije. Prav je, da pres vsako uporabo preberemo navodila o uporabi pripravka."
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #357 : sobota, 21.05.2011 : 12:26:39 »

se zgodi, da se opremiš tudi z biokillom Wink
pred cca 15 leti šla po štengah dol iz bloka. še danes ne vem kako mi je ratal opaziti "sumljivega" žužka, ker sem precej kratkovidna. čekirala sem na netu in z grozo ugotovila, da je bil ščurek.
takoj letela po vse žive kemikalije in kemično zabarikadirala stanovanje - pošpricala cel zunanji hodnik, vse okenske okvire in en konc sten odzunaj, vse zračnike ... obvestila hišnike, upravitelje, ... Smiley
njega oz. njegove žlahte nisem videla nikoli več in to je bil prvi in upam, da tudi zadnji ščurek, ki sem ga kdajkoli videla v živo.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #358 : petek, 27.05.2011 : 17:19:01 »

A greš stavit, da me ne najdeš?

[attachment deleted by admin]
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #359 : petek, 27.05.2011 : 17:30:20 »

Upam, da si jo opazila, preden si se usedla Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 245   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines