mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 10:43:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Strani: 1 ... 218 219 220 221 222 [223] 224 225 226 227 228 ... 245   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita  (Prebrano 432507 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3330 : sobota, 05.04.2014 : 09:20:28 »

Ah, nehi, no, Adi Smolar je zelo lepa ljubkovalnica Kiss v primerjavi z vzdevki, ki mu jih dajem jaz.
Še vedno je en f***njen kreten,  -*:baraba, z vsemi žavbami namazan in naporen za 4 Dite Evil in še kakšno povrh, samo da se je čas delanja bedarij malo skrajšal v urah.
Vsakič, ko Dita prinese plen (obroč), mora on dobiti priboljšek, ker jo je tako lepo naučil.
Česati se noče več, včasih zgleda malo bogi, ampak ko ga zagrabiš in primeš krtačo, vidiš vso brzino, ko jo še premore. Ko češem Dito, pa šiba  v trenutku sedet pred hladilnik in čakat nagrado. Ki jo mora seveda dobiti prvi. Samo hladilnik je varen pred njim, ni vrat, ki jih sicer ne bi znal odpreti. Nikoli ga nisem jaz učila odpirati omar in predalov, jasno.  Undecided
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #3331 : sobota, 05.04.2014 : 15:13:01 »

Sančko, čestitamo za uspešno dresuro tamale opice  Kiss
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #3332 : sobota, 05.04.2014 : 15:26:45 »

Ah, nehi, no, Adi Smolar je zelo lepa ljubkovalnica Kiss v primerjavi z vzdevki, ki mu jih dajem jaz.

Aha, pol pa ok Grin.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #3333 : sobota, 05.04.2014 : 17:15:22 »

Joj, kakšne grde stvari jest berem tu o nekem luštnem, mirnem upokojenčku  Shocked.
Sančo, drž se, mi smo s tabo!  Afro
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #3334 : sobota, 05.04.2014 : 20:02:09 »

Intermezzo: a tale vaša bruhalno-driskajoča viroza je šla nazaj po enem dnevu? Ker ali imamo mi nekaj takega ali je pa zgolj nek sklop dogodkov- Zofka driska - sicer sumim eno konzervo, ki je bila prvič na probi, je pa zdej nekaj bruhala (kar je spet mogoče posledica ene probiotične tablete, ki jo je dobila kako urco nazaj, ker jih glih imamo doma, pa naj ne bi škodila...). Ali je bolje živalco pustit lačno ali naj skuham piščančka? (Pri psu vem kako bi ukrepala, z mačkami pa res nismo imeli še nobenih takih problemov Undecided).
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3335 : sobota, 05.04.2014 : 20:58:48 »

No, bilo je fuul čudno vse skupaj, bolnih pa je bilo v roku 14 dni veliko sosedovih psov, pa vsi lastniki so bemtili, da je ravno njihov neko svinjarijo pojedel. Grin
Z Jacotom je trajalo najdlje, zelo močna driska, brez apetita, kakšnih 5-6 dni. Potem je začel bruhati Sančo, ampak sem povezovala s propalinom. Sem ga ukinila, počasi je prišel k sebi, v začetku tega tedna ga je pa spet tako zvilo v trebuhu, da ni mogel niti hoditi, zgledalo je, da bo vsak čas po njem. Šnapi je v istem času 2 dni popolnoma zavračala hrano in bila preveč mirna. Dita je ves čas ok, enkrat je bruhala, sta pa potem s Sančotom oba isti dan sinhrono dobila močno drisko.
Terapija: pri bolečinah v želodcu zmaga Ranital, tudi pri bruhanju, obvezno pol ure pred jedjo (Sančotu sem ga dajala pet dni), za drisko probiotiki po navodilih (pri nas od Anibio Darm-probiotik oz. Bene Bac pasta - sploh za mačke), če je driska prehuda, dam za kakšen dan ali dva oglje, toliko, da se ustavi. Čim prej, tem bolje.
Hrana: kakšen dan so lahko tudi brez, sicer pa se pri tem zelo ravnam po počutju živali. Če pokaže apetit, dam za kakšne dva ali tri dni lažjo hrano.

Skratka, imeli smo kar nekaj sr..., v presledkih 14 dni vsi bolni, pa spet dobri, pa spet bolni, pa ... Undecided Undecided
Naj vam hitro mine.  Kiss Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3336 : sobota, 05.04.2014 : 21:29:33 »

Aja, pri Jacotu se je - kljub probiotikom in injekciji pri vetu - driska ustavila šele, ko sem mu tretji dan  dala eno tableto oglja.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #3337 : sobota, 05.04.2014 : 21:34:30 »

Kar se tiče apetita mislim, da bi Zofka jedla - trenutno vsa nesrečna leži na svoji polički in čaka papico ter pomjavčkuje z najbolj srce parajočim glaskom sram - pa tudi z žogico se je igrala, tako da ni videt, da bi ji kaj čist zares manjkalo. Oglje si jim po šprici dala v gobček? (Ah, kako je lažje take stvari psu podtaknit...)

Sem se na to vašo virozo že prejšnji teden spomnila, ko je pa bila Lexi en dan nekaj uboga - sicer ni ne bruhala, ne driskala, se je pa videlo, da jo želodec/ali nekaj v črevih matra (ker piščanca in riž je pojedla z apetitom Roll Eyes), ker ni imela interesa do žogice Shocked in cahnala ni nič na sprehodu. Je pa bilo proti večeru boljše in drugi dan je bila tudi potem ok, tako da nismo nikamor letali.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3338 : sobota, 05.04.2014 : 21:39:49 »

Ne vem, jaz se ne držim posta, če ima žival apetit, bi ji dala nekaj jesti, probiotiki so najprej na vrsti, doslej so pri nas pri mačkah vedno prijeli.
Ja, šit je s tabletami pri mačkih, v Jacota spravim povečini brez večjih težav, s Šnapi se kar malo namučim.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #3339 : sobota, 05.04.2014 : 21:49:36 »

Ma ja, ji grem skuhat piščanca in riž, oglje bomo pa jutri probali dol spravit - mislim, da 1 leto pretečenega res ne bi dajala Tongue (bo treba obnovit pasjo lekarno Wink). Tnx za nasvete, upam, da bom jutri že sporočila, da smo pridelali klobaso Smiley.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3340 : sobota, 05.04.2014 : 21:54:48 »

Riry, pazi, za mačke pri nas popolnoma zadostuje polovica tablete, eno na dan dam za psa (10 oz. 15 kg).
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #3341 : sobota, 05.04.2014 : 22:04:57 »

To za oglje? Drugače sem ji dala ponovno te probiotične tabletke, ki jih imamo (enteromicro), polovičko, tako kot piše v navodilih. Upam, da je bilo tisto bruhanje prej zgolj naključje in da bo tabletka zdej prijela.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3342 : sobota, 05.04.2014 : 22:21:16 »

Ja, za oglje, da je preveč ne zapre.
Upam, da bodo probiotiki zalegli.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3343 : nedelja, 06.04.2014 : 09:30:10 »

Aja, za intermezzo: če je kdo slučajno spregledal španski film Med volkovi, mu ga toplo priporočam, če ga lahko kje vidi/dobi. Jaz sem bila s šolsko mularijo v Kinodvoru in je name naredil močan vtis, čeprav so volkovi v nekaterih segmentih prikazani idealizirano in nerealno.
Kako se mi je potem  sanjalo, da spim v votlini z volkovi (z mojima psoma v postelji, en je ponoči zazehal in dihnil na 2 cm vame tako živalsko, da ni čudno Tongue), pa ne bi. Samo sem spala kot bebica v zibelki.  Grin Grin
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3344 : sobota, 19.04.2014 : 23:16:03 »

Pri barvi za nosek je pa atu mačku denarja zmanjkalo Wink Kiss

[attachment deleted by admin]
Logiran
Strani: 1 ... 218 219 220 221 222 [223] 224 225 226 227 228 ... 245   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Sramežljivka, Mr. Muscolo, Važič in retrorita Dita
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines