mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 02:05:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Ali se res nekaterim pasmam (pitbull, doberman,...) "zmeša"?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ali se res nekaterim pasmam (pitbull, doberman,...) "zmeša"?  (Prebrano 5810 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Insane.Chick
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : nedelja, 21.11.2010 : 17:43:13 »

Zdravo.
Mene pa zanima, če drži predsodek o nekaterih nevarnih psih (kot so pitbulli, dobermani, rotweiler,...), da se jim "zmeša" ker jim ne rastejo kosti v glavi in pritiskajo na možgane?? Vedno večkrat to slišim, pa me zanima kakšno je vaše mnenje o tem, ali obstajajo kakršnikoli dokazi in raziskave? Prav tako pa me zanima tudi, če drži da se pitbullu ko ugrizne zaskoči čeljust in ne more izpustiti, torej raztrga svoj plen, na tak način? Vsaj takšne naj bi bile izkušnje iz Vietnamske vojne, čeprav sem tudi to samo slišala in nikjer zasedila  Huh
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1 : nedelja, 21.11.2010 : 17:56:14 »

Dobro jutro.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2 : nedelja, 21.11.2010 : 18:02:28 »

Grin
'Zmeša' se psom, ko dozorijo oz postanejo malo tečni na pozna odrasla leta, potem pa v primeru, ko lastnik ni vložil nič v izgradnjo svoje avtoritete in je psu cele dneve dolgčas okrog ušes, lastnike pa kolikor jih vidi on vodi na sprehod in okrog prinaša... no, takrat jim naenkrat zraste kost in nagradijo nevestno ravnanje svojih vodnikov svoji vrsti primerno. Seveda se pri bolj trmastih in robustnih pasmah to lahko zgodi prej ali pa so posledice bolj vidne, kot če bi te stisnila čivava (mnogo teh malih ima žal od razvajenosti kar celo življenje eno kost narobe, da potem renčijo in šavsajo lastnike).
Ne razlagaj tega o kosteh preveč okrog, ker je trapasta vraža. Kdor kaj ve, se ti zna pa fejst nasmejat Tongue.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 21.11.2010 : 19:53:31 »

To ni res in je vse skupaj odraz nevzgoje in zanič odnosa do psa kot je zabavno opisano zgoraj  Tongue
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 21.11.2010 : 20:07:44 »

Nobeni pasmi sami po sebi ne raste nikakršna kost, pa tudi čelusti se nikomur ne zaskočijo po "defaultu".

Pasji gobci so si med seboj zelo različni in nekateri psi imajo močneje čeljusti z močnejšim ugrizom, močnejšimi in več mišicami, ki za ugriz srbijo itd.
Tudi pri človeku se lahko zgodi, da te v čeljust kdaj zagrabi krč (govorim iz lastnih izkušenj) in potem ne moreš odpreti ust, oz. je to zelo boleče, pa to ne pomeni, da je to neka splošna značilnost celotnega človeštva.

Tole glede raznih kosti, ki rastejo v možgane je pa samo široko razširjena vraža. Jaz si vedno predstavljam, da so jo začeli prepotentneži, ko niso bili kos vzgoji lastnega psa ...




Že če samo pogledaš te pse, ki si jih naštela - se ti zdijo deformirani? Kakšen naj bi bil razlog za tole nijhovo "kost"?

Imaš pse oz. psame, ki so (vsaj po mojem mnenju) z načrtno vzrejo dejansko pridobile le probleme in deformacije - recimo buldog  -  ki imajo sicer vrsto problemov, ampak zmešanost zaradi "kosti" ni ena od njih, razen če govorimo o kaki drugi "kosti" Wink.
Prav tako ne vem, kako bi kost rastoča v možgane povzročila potem vedno le zmešanost. Prej bi se pomoje pojavile kake neštete druge tegobe in težave (gibanje, voh, sluh ... ).

Kot so že pred mano napisali, ne nasedaj takšnim bedarijam Wink

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #5 : nedelja, 21.11.2010 : 21:16:38 »

Preceni sama, kako se pittu zaskoči čeljust  Wink

klik
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #6 : nedelja, 21.11.2010 : 21:17:17 »

Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #7 : nedelja, 21.11.2010 : 21:36:40 »

Sej ona je napisala da jim NE rastejo kosti v glavi in se jim zmesa..se manj logicno torej. Da so imeli v Vietnamu Pitbulle pa tudi prvic slisim Smiley
Sej vse lepo in prav da se vprasa, ampak z malo zdrave pameti mislim da je cloveku hitro jasno da gre za bedarije.


Yo lep, hud, prevec srckan nagec..sam tolk da ves da sem mojga prepricala Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Ali se res nekaterim pasmam (pitbull, doberman,...) "zmeša"?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines