mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 13:07:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Fifi vas pozdravlja
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 87   Dol
Natisni
Avtor Tema: Fifi vas pozdravlja  (Prebrano 234191 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #300 : nedelja, 24.04.2011 : 23:11:36 »

Ne, sanco1a, vsi na srečo niso okuženi.  Smiley So pa res velika nadloga. Nama zgleda pomaga kombinacija Combo kapljic, obeska in Bio groom razpršila. Ja, jaz jo našpricam kar po vrhu ampul, kot dodatek. Ne vem pa, če je tako mišljeno. Ampak od tistega zadnjega klopa nisem imel več problemov z njimi, pa sva skoraj vsak dan vsaj malo v gozdu. Dobiš v Mr. Pet-u.  Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #301 : nedelja, 24.04.2011 : 23:16:56 »

A to frontline combo?
Ja, tako sem mislila, ampule + sprej. Jaz ponavadi kombiniram kaj naravnega in kaj strupenega, ampak za te gnide nagravže očitno ne prime nič več. Res pa je, da ga po sprednjih tacah nisem s kisom, ker ga tam še nikoli nismo imeli, zadaj ni imel nič. Hvala, bom šla iskat.
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #302 : nedelja, 24.04.2011 : 23:21:53 »

Ja, Frontline Combo. Drugače imaš pa res veliko enih proizvodov. Ta Bio groom mi je bil še najbolj všeč.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #303 : ponedeljek, 25.04.2011 : 07:46:56 »

Jaz moram potrkat nekam, pri nas v zadnjih 10 dnevih na srečo nismo našli še niti enega klopa Cheesy Pred točno enim tednom je Roko dobil Advantix ampulo + še vedno nosi Skudo obesek in očitno koooooončno nekaj pomaga. Pred tem sem ga sicer nekajkrat s kisom pošpricala, ma pri nas bi to morala itak počet non stop, ker so očitno klopi tudi blizu hiše in še opazila sem, da mu gre vonj kar na živce.
No, zdaj dejmo rečt, da je Advantix tisti, ki na naše klope deluje bistveno bolj učinkovito kot Frontline C., zato se ga bom kar držala vsaj v teh kritičnih mesecih.



Moj "sošolec" iz pasje šole, ki ima ogromnega dolgodlakega NO pa je po parih letih eksperimentov z raznimi ampulami ugotovil, da mu še najbolj pomaga, če psa povrh dlake, razen po glavi, narahlo pošprica z Biokillom (to je tisti sprej, ki se sicer uporablja za zatiranje golazni po hiši in ni škodljiv toplokrvnim organizmom). To ponavlja vsakih nekaj dni in pravi, da letos še ni našel klopa na psu.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #304 : ponedeljek, 25.04.2011 : 08:40:43 »

Se strinjam z mamoF. Mi imamo po novem Advantix in - trkam na les - ni bilo v treh tednih še niti enega klopa. V začetku marca sem dala  Frontline Combo in ni pomagal n-č. Vsak dan sem jih ven vlekla.  jezen
Mogoče je odvisno od posameznega psa, kaj pa vem - ampak probat se splača.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #305 : ponedeljek, 25.04.2011 : 08:43:03 »

Mi mamo Advantix, Scudo obesek pa Biogance sprej (naraven). Lani je bilo OK tako. Razmišljam, da ga bom za kako hosto še z praškom nim-a potresla upam samo, da ga ne bo lizal ker je bljak Smiley. Kis ga pa ful moti in skoz kiha, če ga z njim našpricam


Aja, frontline klopov ne odganja ampak ubija ... kar pomeni, da jih na psu še vedno najdemo ampak bi morali biti nepretirano napihnjeni (ali sploh ne) in bolj ali manj mrtvi oz. vs na poti v to stanje
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #306 : ponedeljek, 25.04.2011 : 11:00:00 »

Hvala vsem za nasvete, čisto sem prestrašena, saj Sančo ni imun kljub preboleni erlihiji in boreliji. Poskusila sem s to scalibor ovratnico, nekateri jo ful hvalijo, tudi veti, eto rezultat, po 10 dneh, ko naj bi bil učinek najmočnejši (tisto o 6. mesecih sem itak vzela kot pevka). Ja, vem, da je advantix bistveno boljši od frontline (ga sploh ne kupim več), zanimal me je tisti dodatni sprej.
Torej Biogance, Biokill (kje to kupiš?) kot bolj naravni.
Sranje je tudi to, da je Sančo skoraj bel (menda jih imajo raje kot temne) in precej dolgodlak in se mi kakšen skrije kljub temu, da ga obračam kot hlod, ko prideva domov.
Res upam, da je bil samo klop, brez dodane vrednosti.  Sad
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #307 : ponedeljek, 25.04.2011 : 11:16:35 »

Biokill kupiš v mečkatorju, Biogance pa dobiš pri Dogetu (spletna trgovina ali trgovina v Murglah). Mi smo imeli lani njihovo Biogance ovratnico in čeprav so to samo rožice, sem na Pegi najdla glih enih par klopov (manj kot 5) v celi sezoni. Sem pa kombinirala z ampulami Expot iz Zootica, nam se te najbolj obnesejo.
Tudi meni se zdi, da je do psa do psa drugače, katera kombinacija mu bo prijela. Mnogi priporočajo tudi "domačo mešanico" špricanja oz. vtiranja eteričnih olj čajevca, limonske trave al pa sivke. Nisem pa še sprobala, nisem čutila potrebe.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #308 : ponedeljek, 25.04.2011 : 11:25:46 »

Hvala, miskica, itak sem nameravala jutri v v Doget, ampak dokler ne kupim advantixa, ne grem niti v bližino gozda več.
Ja, tako, mi je rekla vetka, svet se je začel s temi najmanjšimi in najbolj preprostimi prebivaci kraljestva animalie in se bo z njimi tudi končal.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #309 : ponedeljek, 25.04.2011 : 12:51:16 »

Čudno, kolk so različni. Jaz ji pa na mesec in pol dam ampulo combo frontlina in je to to. Pa sva stalno po travnikih, tudi v gozdu, ob reki, v glavnem v naravi po večkrat na dan. Klopa ni staknila še niti enkrat kar jo imam, bolh tudi ne, se mi zdi, da jo je enkrat ena pičla, je imela flekec na trebuhu, ampak bi bilo lahko tudi od kake trave. Jo vedno pogledam, ko prideva iz sprehoda, pa nikdar nič. Po kakih gazenjih po globoki podrasti včasih edino malo tekočega frontlina še špricnem po trebuhu oz. nogah.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #310 : ponedeljek, 25.04.2011 : 12:54:54 »

Če ga že skasirate, je najbolj važno, da ga odstranite v roku 24-ih ur.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #311 : ponedeljek, 25.04.2011 : 13:09:01 »

Ima kdo namen priti ob 16.00 v Tivoli?

Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #312 : ponedeljek, 25.04.2011 : 13:12:46 »

Jaz sem na žalost ostal brez prevoza, oziroma moj prevoz si je naredil med tem nov plan. sram
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #313 : ponedeljek, 25.04.2011 : 13:55:02 »

Mi smo tudi 100 km stran... Sad
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #314 : ponedeljek, 25.04.2011 : 14:08:06 »

Mi smo sicer tukaj, je pa naša penzionerka po dveh dneh neutrudnega pohajanja po posestvu (=hiši) mojih staršev čisto fuč, sploh noče vstat. Za naslednjič se lahko, fifi, midva zmeniva, ker sva tu nekje blizu-menda. (Domžale z okolico...  Tongue )
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 87   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Fifi vas pozdravlja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines