mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 14.06.2024 : 21:50:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Fifi vas pozdravlja
Strani: 1 ... 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 ... 87   Dol
Natisni
Avtor Tema: Fifi vas pozdravlja  (Prebrano 237946 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #960 : sreda, 18.01.2012 : 01:56:51 »

 Aja (prehitro oddala  sram ) neki sposoben karabin po mojem prej stakneš med planinsko opremo kot na oddelku za pasje ketne.
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #961 : sreda, 18.01.2012 : 07:53:44 »

Če je vprašanje butasto, prosim, preskočite, ampak... bi bila kaka možnost za tekalno verigo? To je tista reč: srednje konkretna "zajla" npr. od hiše do gospodarskega poslopja, gor ta mali kolešček za škripec in na tem pritrjena veriga. Potem ne rabiš grozno dolge verige, ki se rada zapleta, pes pa ima lahko celo dvorišče pod kontrolo.  Smiley

Ker 3 metre se mi zdi zelo malo. Mi imamo 6 m "zajlo" za zasilni privez, pa se mi zdi, da jo "porabi" v par korakih.  Sad Smo pa včasih na dopustu "luftali" pse kar na povodcu, napeljanem čez vrv za perilo, pa se je dobro obneslo.

enaNika, pojdite si v njeno temo v arhivu pogledat njeno prejšnjo gajbo (dobesedno) in jo primerjajte z njeno novo vilo. Takoj se opazi, da ima njena nova vila, ki sem jo skonstruiral sam po željah drugih, nadstrešek tako dolg, da bi se veriga napeljana s tekalne jeklenice zadela v rob nadstreška, in s časoma razmajala malo več kot 300 kg težko konstrukcijo, ki bi konec koncev kljub statičnim izračunom po eurocodu (profesionalno se namreč ukvarjam z gradbeništvom in sicer s statiko in risanjem armaturnih načrtov), lahko padla na psico. Ne verjamem, da bi vam bilo to všeč. Glede trimeterske ketne: če ste pogledali njeno temo, ste prav gotovo opazili, da bo to kar je dobila in v kar jo vračamo najboljše, kar lahko dobi. Sam verjamem, da si vi lahko privoščite 6 metrov, ampak problem je v tem, da vsi pač nimajo tako velikega dvorišča in ker psica rada vidi proti vratom lastnikov (in je zelo nesrečna če ne) sem upošteval tudi te želje. Če uporabimo daljšo verigo, bo psica šla na cesto (alergična je na avtomobile in se baje rada zaganja v njih - po besedah lastnika).

Le nekaj nas je bilo, ki smo za to kočo delali, tudi sam sem dal ogromno svojega časa, dela in truda v načrtovanje in izdelavo, pa tudi velik kos ljubezni in sočutja do psice. Koča je bila narejena zunaj, delali smo na mrazu. Delal sem celo, ko bi moral v bolnico in je bilo moje zdravje dokaj ogroženo. Vse to zaradi tega, da bi bila koča narejena do prihoda psice. In vse to zraven službe, v času, ki ga imam rezerviranega za Fifi (saj smo opazili da je to njena tema, mimogrede?). In kje ste bili takrat vi?

Lastniku sem predlagal in lastnik je privolil, da bo (tokrat na svoje stroške), spomladi z mojo pomočjo (in upam, da mi bo pomagal še kdo), postavil ograjo. Tako da bo veriga potem nepotrebna.

In ponovno: kje ste bili vi? Pa pridete pomagati spomladi, ali boste na koncu tisti, ki boste, ko bo delo že zdavnaj končano, kazali s prstom na špranje v ograji?

Vsaj vzemite si čas in preberite njeno temo, ker smo se o tekalni jeklenici, kot tudi o vsem ostalem že davno tega menili. Sedaj najdete to temo v arhivu, tam pa zato, ker smo projekt že uspešno zaključili, ko vas za delo ni bilo od nikoder.

Pa brez zamere.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #962 : sreda, 18.01.2012 : 08:45:12 »

Pa verigo je treba pripeljati,

Ne. Včeraj me je klicala, če ji lahko pripeljem zraven še enega njenega tamalega, ker jih je videla v oglasih, pa ketno naj grem kupit, mi je naročila. Če ne bo ketne, gre Ajša z mano nazaj, pa druga dva tudi. Pa vsak naslednji tudi, je bilo dovolj tega preseravanja. Sicer pa dobro jutro, se vidimo.
Logiran

SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #963 : sreda, 18.01.2012 : 08:47:21 »

Ne.
bravo ljubezen
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #964 : sreda, 18.01.2012 : 09:37:56 »

pa ketno naj grem kupit, mi je naročila.
Pa sej to ni več res ... Cry trmoglavka

Če ne bo ketne, gre Ajša z mano nazaj, pa druga dva tudi.
Afro

Lastniku sem predlagal in lastnik je privolil, da bo (tokrat na svoje stroške), spomladi z mojo pomočjo (in upam, da mi bo pomagal še kdo), postavil ograjo.
bravo objem
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #965 : sreda, 18.01.2012 : 22:44:11 »

Tukaj bo tole bolj vidno kot v arhivu.

Danes smo vrnili Ajšo nazaj, začuda brez pričakovanih problemov. Vse je potekalo v redu, zahvaljujoč Poloninemu klicu lastnikov dan prej.  Evil Jeklenica na katero je pripeta je dolga 4,5 ali pa 5 m, gotovo ni krajša, kvečjemu daljša in je kvalitetnejše izdelave in debelejša kot tiste rdeče, ki prevladujejo v večini trgovin za živali. 

Ajša pred našimi očmi ni šla v kočo, ampak verjamem, da se ta trenutek ko tole pišem, stiska v klobčiču in ji je udobno.  Smiley Ponosen sem, ker je inšpektorica, ki je bila z nama s Polono, pohvalila nov dom psičke. Priznam, da sem se nosil kot pav.  Roll Eyes Lastnik mi je še enkrat obljubil, da bo do pomladi zbral denar za ograjo, čas pa bo pokazal, če se bo dogovora tudi držal.  Wink

Vendar bo treba kljub vsemu lastnike preverjati, psički pa vsakodnevno dostavljati hrano, ker ne pustimo, da bi jedla Lidlovo hrano za pse. Zato prosim vse, ki bi bili pripravljeni pomagati hraniti psičko in ste iz Domžal, Mengša, Kamnika, ali pa tisti, ki ste bolj oddaljeni, pa bi vseeno hoteli pomagati, da se javite v to temo, ali temo zavetišča Horjul, da se dogovorimo o podrobnostih. Za psičko bom skrbel tudi jaz, hrana bo pri meni, vaša naloga bi bila samo prevzeti paketek in ga peljati in postreči psički. Če se nas najde več, bi lažje uskladili urnike, vsak bi prevzel dan v tednu in nihče nebi bil zaradi tega preobremenjen. To bomo delali začasno, potem pa upam, da bomo le še vsake toliko preverjali, če se lastniki držijo dogovorjenega.


Tole danes je bila lepa izkušnja, užival sem vsako sekundo in bil strašno ponosen, da sem lahko del vsega tega. Polona, hvala ker sem šel lahko s teboj. Smiley

Tu je pa še nekaj fotk, ker vem, da vsi najbolj čakate na to.  Grin


Zdravo. Sem Ajša. In tole zadaj je moj nov domek.  Smiley


Zdaj sem pa čist važna.  Cool


Moj dom, moja pravila. Nadzor 24 ur!  Angry V bistvu je ena res nežna psička, vsaj do mene je bila.  Smiley


A je tisto tam futr?


UUAAAAAAAA! Pa voda je tudi zraven!


Rep ima pa čisto po Xeninem okusu.  Smiley


Blablablabla, pomoje itak vsi sam slikce gledate in sloh noben ne bere podnapisov, anede?  predaja


Če je dovolj velika za Polono, potem mora biti tudi za Ajšo.  Grin


Na tej sliki sem hotel biti zraven, pa sem si zadnji trenutek premislil, ker bi bila slika potem že kar kičasta od lepote. Hehe 
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #966 : sreda, 18.01.2012 : 22:48:57 »

Fifi1
še enkrat, bravo! Super ste zrihtali tole kočo, res si lahko ponosen! Wink
 bravo
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #967 : sreda, 18.01.2012 : 22:51:05 »

Sigurno punca sedaj že ajčka v svoji novi hiški  Kiss super ste  objem
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #968 : sreda, 18.01.2012 : 22:56:25 »

Že spet sem čist ganjena, navdušena in sploh brez besed. Bravo in koš  Kiss Kiss Kiss Kiss vsem vpletenim, lepotički Ajši pa veliko dobre papice in uživanje v svoji vili!
 bravo Afro Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #969 : sreda, 18.01.2012 : 23:08:35 »

 Polona, Fifi bravo bravo bravo standing ovation  bravo bravo bravo

kako je s pujskom? v kakšnem stanju je?


Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #970 : sreda, 18.01.2012 : 23:14:29 »

O stanju pujsa bo znala kaj več povedati polona, jaz sem se danes predvsem posvetil spoznavanju z Ajšo in fotkanju.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #971 : sreda, 18.01.2012 : 23:16:43 »

Pujs je bolje. Ne kašlja, je malo shujšal, se lažje premika. Koča zanj bo spomladi, mu je pa bale sena nametal v en kot, se tja notri zarije in nisem imela občutka, da bi ga prehudo zeblo. Nadrl me je tudi, tko da je vse okej  Wink.

Fifija za preCednika  Wink.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #972 : sreda, 18.01.2012 : 23:20:52 »

A ja. Pa jasno da, vzela sem v zavetišče še tamala dva psa na sterilizacijo/kastracijo in bosta tudi vrnjena. Četrtega ne bo; oz. če bo, ga ne bo dolgo. Tak je dogovor, upam, da smo končno vsi dojeli, da drugače ne bo šlo.
Logiran

Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #973 : sreda, 18.01.2012 : 23:23:07 »

A ja. Pa jasno da, vzela sem v zavetišče še tamala dva psa na sterilizacijo/kastracijo in bosta tudi vrnjena. Četrtega ne bo; oz. če bo, ga ne bo dolgo. Tak je dogovor, upam, da smo končno vsi dojeli, da drugače ne bo šlo.

Točno! sem do sedajle razmišljal, kaj sem pozabil napisati...  Roll Eyes
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #974 : sreda, 18.01.2012 : 23:32:00 »


Fifija za preCednika  Wink.
bravo
Jeeeeeeej, bravo Fifi in Polona, tole je pa prekrasen zaključek Ajšine zgodbe o novi hiški veselje Čist ganjena Smiley

Pa tadrugi del ( o S/K ostalih psov) je tudi super novica  Cheesy




Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 ... 87   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Fifi vas pozdravlja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines