mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 13:45:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Avstrijska kinoloska scena
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstrijska kinoloska scena  (Prebrano 5121 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« : ponedeljek, 22.11.2010 : 18:53:32 »

Pozdravljeni,

Temo odpiram, ker bi rabil nekaj informacij glede avstrijske kinoloske in "veterinarske" scene.
Namrec, delam manjso raziskavo trga in imam kar probleme, ker mi nemski jezik ni ravno blizu. Zaenkrat zadeve resujem z "googlanjem", pa mi ne uspe dobit "prave informacije".
Morda se bo nasel kdo na forumu, ki po moznosti zivi v Avstriji oz. ima dober vpogled na doganje na njihovi zavalski sceni.

Potreboval bi naslednje informacije:

- vodilne veterinarske klinike po celotni Avstriji,
- večje razstave po posameznih regijah,
- vodilne pasje revije.

Najlepsa hvala za vso pomoc!  Smiley

lp, Marko
Logiran
MojaLu
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 22.11.2010 : 20:01:19 »

Pozdravljen, jaz živim na Dunaju in bom malo vprašala. Glede na to, da nas je kar precej pasjeljubčkov tukaj mislim, da bi lahko dobila kakšno uporabno info. Javim takoj, ko kaj izvem.

Lp:)
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #2 : torek, 23.11.2010 : 00:01:19 »

Avstrijska kinološka zveza ima stran www.oekv.at. Razstave najdeš pod "Ausstellungen" in tu na alineji Austellungen
internationallen - najdeš vse mednarodne razstave -  so po datumih in imenih krajev ,kjer so razstave organizirane - to so velika poznana mesta po Avstriji in jih ni težko najti na zemljevidu.
Vodilna revija o psih je revija UH - Unsere Hund -(Moj pes) - mislim ,da jo na tej strani tudi možno naročiti revijo.Na vseh razstavah je možnop dobiti izvode brezplačno , izhaja pa mesečno .
 O vetih bo malo težja ker  je ambulant ogromno - to so privatne klinika praktično za "vsakim voglom"Lahko pa pogledam v kataloge in napišem kakšnen naslov ali pa ti enostavno pošljem en razstavni katalog.

lp, Neva
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #3 : torek, 23.11.2010 : 00:09:04 »

MojaLu: najlepsa hvala za ponujeno pomoc. Smiley Ce bos dobila kaksne info bom zelo vesel.

terier: res hvala za tole. Sej, razstave mi naceloma niso problem... Bolj rabim informacije o revijah in klinikah, tako da: Hvala za info! Wink
Drugace pa bi rabil res tiste top klinike. Tako kot si omenila, na Googlu jih najdem ogromno, tako da bi rad naredil selekcijo. Sicer je res, da je tezko primerjati SLO in AUT, ampak verjetno tudi oni imajo v posameznih vecjih mestih vodilne klinike. Ce kaj pomaga, rabil bi predvsem podatke tistih, ki se specializirajo na ortopedijo.
Bo pa prepis iz kataloga res super!  Cool

Se enkrat hvala!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #4 : torek, 23.11.2010 : 08:47:21 »

Če rabiš pomoč glede razstav ti lahko pomagam, ostalo žal manj - razen s prevajanjem kakšnih stvari, če pa rabiš slednje, pa javi.
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #5 : torek, 23.11.2010 : 23:40:22 »


Še ena revija v Avstriji - malo manj uradna kot UH je Wuff , od klinik je tale na Dunaju www.tieresianum.at drugače pa morda guglaš Die tierklinik pa jih bo prišlo verjetno kaj na plan. Če želiš podatke jim po mojem mnenju lahko pišeš v angl. saj v Avstriji dobro obvladajo angleščino kot pogovorni jezik .Veliko sreče
lp
Neva
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Avstrijska kinoloska scena
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines