mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:48:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Vnetje kosti na tackah
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vnetje kosti na tackah  (Prebrano 4966 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zlatolasska
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 151


« : ponedeljek, 22.11.2010 : 20:17:32 »

Tole se nam je pripetilo. V soboto zjutraj Elly enostavno ni mogla vec vstat..   Cry Sle smo k veterinarju, dali so ji pomirjevalo, odvzeli en kup krvi, saj so mislili, da je fasala borelijo ali se neko drugo klopno bolezen. Izvidi so bili na sreco negativni. Naredili so ji se rentgen nogic.
Ugotovili so, da ima hudo vnetje kosti na dveh tackah, eni sprednji in eni zadnji. Zakaj je do tega prislo, ne ve nihce. Dobili sva antibiotik (Synulox in Efloran). V soboto zvecer je prisla k sebi, tako da je ze mal odsepala, lulala in kakala. Vceraj je bila ze super, je ze tekla, hotela skakat na posteljo in v avto. Danes je tudi odlicno, kot ze dolgo ne.  Smiley

Antibiotike bova morali jemati se 2 meseca. Zdaj naj bi se izogibali stopnicah, skokom,... Sicer vet. ni bil cisto jasen glede tega, jaz sama sem omenila, da jo nosim zdaj po stopnicah.

Ali je imel kdo ze kaj podobnega?
Brala sem malo za nazaj, ampak so vecinoma omenjeni artritisi (vet. je rekel, da ima mogoce artritis, ampak da se mu zdi, da je se premlada za kaj takega - ima sele 3 leta in pol).

Ali to pomeni, da se bo morala zdaj celo zivljenje pazit? dosti sva hodili tudi po hribih, zdaj tega ne bo vec?
Njo samo je tezko zadrzat, da ne bi skakala ali sla po stopnicah. Mi uide mimogrede. Ampak se v vecini paziva, tudi ko tece ko zaenkrat umirjam.

Zelo bi bila hvalezna za kakrsenkoli odgovor.

Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : ponedeljek, 22.11.2010 : 20:24:25 »

Sploh dokler sta na protibolečinskih tabletih, jo strogo pazi. Zaradi tablet ne čuti bolečine in lahko mimogrede preobremeni vneti sklep. Za naprej bi ti pa svetovala obisk ortopeda (Topolšica ali Veterinarska fakulteta).
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #2 : nedelja, 28.11.2010 : 20:11:10 »

Vnetje kosti ali mišic?
Logiran
zlatolasska
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 151


« Odgovor #3 : ponedeljek, 29.11.2010 : 16:06:02 »

Kosti baje.. Ampak zdaj nic vec ne vem, ker dr. Matko je pa rekel, da na slikah ni NIC videt - meni je pa moj vet zatrjeval, da kako grozno deformirane tacke ima, da je kao okoli kosti ful megleno, in da to je ful narobe...
No, ne vem.
Pa sploh niso protibolecinske, ampak dva antibiotika. Elly je zaenkrat ok, cez dva dni neham dajat antibiotike, ce bo spet kriza, jo peljem k dr. Matkotu, da bo vsaj pravilne preiskave naredil.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #4 : sreda, 01.12.2010 : 08:26:45 »

Kosti baje.. Ampak zdaj nic vec ne vem, ker dr. Matko je pa rekel, da na slikah ni NIC videt - meni je pa moj vet zatrjeval, da kako grozno deformirane tacke ima, da je kao okoli kosti ful megleno, in da to je ful narobe...

Take slike lahko po moje pomenijo tudi, da je bil rentgen slabo narejen.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Vnetje kosti na tackah
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines