mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:22:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 782494 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #135 : sreda, 15.12.2010 : 09:02:54 »

Hehe, dvojno zobovje. Jaz pri moji nisem opazila, da jih je menjala - no, le manj grizenja je bilo.
Mačor pa je zrastel...   Shocked  Wink Uživajte, tako fino vas je brat in gledat, kako se dva nadebudneža razumeta med sabo.  Kiss Kiss Smiley
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #136 : sreda, 15.12.2010 : 17:41:44 »

 Shocked Kolk je mali belo-tigrasti zrasel! Sej je verjetno mali črni tudi ane, ampak zraven tega mačkonarja zgleda prav majhen. Lepa sta oba!  Kiss Kiss
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #137 : sreda, 15.12.2010 : 18:02:49 »

 Shocked mala mrcinica pa raste kot goba po dežju  Shocked ... hehe mali črni je pa sedaj tak, kot je bil Vitas pred časom, s to razliko, da je imel Vitas bolj našpičene dvojne zobke  Grin
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #138 : sreda, 15.12.2010 : 19:47:50 »

Ja, mala Miš kar raste, čeprav se mi zdi, da tule fotka malo popači zadevo Smiley Sicer pa - glede na količine pokradene pasje hrane, niti ni čudno Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #139 : sreda, 15.12.2010 : 19:51:37 »

Hmmm, jaz sem pa nekaj opazila  Shocked Shocked ... bogi Roko mora biti ves čas notri in vse kar lahko dela je spanje in malo igranje z malo Mišjo  Shocked Shocked  Angry ... bogemu revežu ne privoščijo več sprehoda, kot v prvih dneh, ko se je preselil na Kras... groza  Evil Tongue
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #140 : sreda, 15.12.2010 : 19:55:28 »

Hmmm ... to je pa zato, ker boga mati ni sposobna hkrati ven vlačit klikerja, pa priboljškov, pa štrika, pa žogce, pa same sebe Tongue , pa v roke jo zebe... in potem se na fotoaparat kar pozabi sram (mi ni jasno, kako tebi rata hkrati hendlat vse tri ali štiri, pa še dve kili fototehnike Shocked )
Bomo popravili zamujeno, obljubim, jutri bo baje spet lepo vreme Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #141 : sreda, 15.12.2010 : 19:58:51 »

Sicer pa - glede na količine pokradene pasje hrane, niti ni čudno Grin
Ja valjda  Roll Eyes če je kdo od vas naivnežev mislil, da se tudi tamkajšnjim mačkom postreže dovolj spodobne hrane, na, tuki mate!  Angry Angry
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #142 : sreda, 15.12.2010 : 19:59:55 »

Hehe pod nujno rabiš pas za canicross  ( naprimer takega http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:I3DO2G2Hc0zyYM:http://img43.imageshack.us/img43/7140/pas3.jpg&t=1 ) pol pa na ta pas pripneš povodec, na drugo stran povodca Rokota in imaš dve roki prosti, za metanje žogic, klikanje pribolškanje in še za fotkanje  Tongue Cheesy Cheesy

No bomo čakali na fotke  Cheesy
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #143 : četrtek, 16.12.2010 : 08:39:12 »

Hmmm ... to je pa zato, ker boga mati ni sposobna hkrati ven vlačit klikerja, pa priboljškov, pa štrika, pa žogce, pa same sebe Tongue , pa v roke jo zebe... in potem se na fotoaparat kar pozabi sram
mamaF, I hear you Roll Eyes
P.s. npr. fotke od Mici - skoraj vse so na kavču, ker fotič vedno doma pozabim, ko gremo ven predaja
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #144 : četrtek, 16.12.2010 : 11:17:16 »

Hehe pod nujno rabiš pas za canicross  ( naprimer takega http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:I3DO2G2Hc0zyYM:http://img43.imageshack.us/img43/7140/pas3.jpg&t=1 ) pol pa na ta pas pripneš povodec, na drugo stran povodca Rokota in imaš dve roki prosti, za metanje žogic, klikanje pribolškanje in še za fotkanje  Tongue Cheesy Cheesy

No bomo čakali na fotke  Cheesy
A še tega vraga naj nase navesim Evil Shocked ... se mi zdi, da bom ceneje skoz prišla, če tebe in klapo povabim sem v en penzion, pa te najamem za en fotosešn Evil Grin
Glede na to, da si videla moj obseg telesa, verjameš, da je zadosto dolg že navadno 2 m povodec, ki se ga včasih zapnem okoli pasu in se igram izmenično "vlečno službo" in "priden, poleg" Grin Pa še za klikanje in priboljškanje, ko vadiva hojo po pločniku je to super, je ostanek povodca glih zadosti dolg, da lahko udobno hodi, hkrati pa ne doseže roba pločnika in oboževanih smeti, ki ležijo ob cesti Tongue
... in še nekaj, si prav predstavljam, kako zelo "raznolike" bi bile fotke s tem pasom in tadolgim povodcem Evil - po mojem bi jih ratalo tisoč enakih - ena majhna črna r*t in nos na tleh nekje daleč pred mano , pred njim pa kup konjskih fig

Neeee, saj bom slikala, itak mojega mini lovca vsak dan malo spustim na "nevtralnem teritoriju" zelo blizu hiše, da se razlaufa, mu mečem žogico in palice (ki jih sicer ne prinaša nazaj, itak, ampak jih prinese 1 m stran od mene in začne glodat, potem pa, ko mu jo "kao" hočem vzet skoči v zrak in odšprinta še ene par krogov okoli mene, norc mali Tongue )
Sem opazila, da, kadar je najbolj razigran, nabija kroge do onemoglosti ... ponavadi ga tako razlaufan preden greva potem naprej skozi vinograde in v gozd, da je bolj umirjen in mi s štrikom ne vozi ravno slaloma med trtami.

V bistvu ga moram prav pohvalit, kar se hoje na povodcu tiče, če ni res nekaj nepredvidenega na obzorju, lepo hodi, pa naj bo takratek povodec ali pa flexi (flexi itak uporabljam zategnjen, kadar morava hoditi skupaj ali čez cesto, sicer pa dobi malo več svobode, glede na teren pač). Odpoklic je že kar dobro osvojil, me budno spremlja, če pa slučajno naleti na svojo priljubljeno tarčo - kakce, pa vsaj dvigne glavo, ko ga pokličem oz. požvižgam, priteče takoj pa seveda ne Angry ... ampak tudi to rešim tako, da se mu nekam skrijem in sem čist tiho, pa me takoj začne iskat in je seveda fuuuul pohvaljen, ko prišprinta do mene.

Opažam, da ima nekaj zadržkov pred ljudmi, ki se nama bližajo po poti ali pa, če sliši samo govor, pa ne vidi človeka. Takrat se ponavadi ustavi, sede in budno opazuje, kaj bo zdaj. Ampak ni videti, da bi ga bilo strah ali kaj takega, po par sekundah ga kamot pokličem "pridi, greva" pa vstane in (še zmeraj z našpičenimi ušesi) greva naprej. Ko pa pride tisti človek dovolj blizu naju, bi Roko eveda skakal in pozdravljal, toda grda mati tega ne pusti, dokler ne sede. Zdaj vsak dan srečujeva mojstre, ki popravljajo cesto in je prav zanimivo, ker enega, ki vozi bager in ga vidiva vsak dan, sploh ne šmirgla več, če pa je kdaj kak "nov", se Roko vsede in ga en čas gleda, potem pa ni nobenega problema, ko sliši tega človeka govorit. Hecno Wink

Aja, pa poštarja se prav razveseli, sploh, ko pride poštar z motorjem čisto do mojih vrat Cheesy takrat je veselje, ker ga poštar poboža in počoha in je nasploh fajn, da ima priliko prevohat ves motor.

Zadnjič sem obljubila ena "sramotna" razkritja Evil No, v nedeljo smo imeli na sporedu "socializacijo", srečanje s punco in ovcami. Za ovce že veste, da se ni zmenil, za Bajko, borderko pa  Kiss Kiss Najprej mu je seveda ona pokazala, da je njena žoga samo njena in to ne z renčanjem, ampak z odganjanjem proč od "plena", mu je v teku stalno znova presekala pot, tako kot to počne z ovcami. Bajka je sicer izredno ljubosumna, njene ljubice (lastnice) ne sme niti lastni mož objeti, ker se začne takoj buniti in bevskati (če imate kak nasvet, kako to omiliti, se priporočava z njeno lastnico).
No, Ana (Bajkina lastnica) se je bala, da bo Bajka preganjala Roka, če ga bo ona pocartala. Pa sem se jaz oborožila s priboljški in eno cotasto igračko in se igrala z Bajko vsakič, ko se je Roko motal okoli Ane. Se mi zdi, da je bilo prav kul, da je Bajka zaštekala, da dobi fuuul več pozornosti, če ne fura ljubosumnih izpadov. Potem sem se jaz igrala z obema, pa jo je Ana nagrajevala, če je bila z Rokom prijazna oz. če ni zatežila, ko je prijel njeno igračo. V glavnem, bomo uporabili našega malega črnega za odtajanje ledene princeske v primerih deljenja stvari in oseb  Evil
No, po nabijanju krogov (borderska priljubljena disciplina) in igri zunaj, smo se preselili v hišo na topel čaj in žvake za nagrado. Vse lepo in prav, mulca sta zmatrana popadala po tleh in žvakala. Potem se je Roko odločil, da bi se še malo igral in začel Bajko rukati z gobčkom pod brado, ljubčkati, pa cukati za dlako na vratu in bejba se je zapletla z njim najprej v valjanje po tleh in neme "pasje boje" z odprtim gobcem in "grickanjem", potem pa .... potem mu je frajla začela nastavljati pod nos tazadnjo Shocked in mali črni lovec jo je ... sram ... madonca, nooo ... dobra 3 leta staro bejbo je začel naskakovati, njej pa ni bilo zadosti  Shocked Parkrat je sicer tudi ona njega "pojahala" (pedofilka Tongue pohotna), ampak v glavnem se je še kar nastavljala Shocked

No, od tu izvira Anino vprašanje "če je mulo res čist do konca kastriran" Grin (veliki vzornik Flip, javi se, da slišimo še tvojo analizo Tongue)
Možno je tudi, da se gospodična pohotnica ravno začenja goniti, sicer bi to moralo biti na sporedu že septembra, pa je rekel veterinar, da zna poletno zdravljenje erlihije malo zavleči vse skupaj, tako da je možno, da je zdaj ta čas. A če se psica res začenja gonit, je nomalno, če se nastavlja tudi mlečnozobim kastriranim bumbarjem?
Aja, pa še to, punca je bila namenjena v začetku januarja na sterilizacijo, zdaj bo treba pa počakat, da gre ciklus skozi + ene 2 meseca ali nekaj takega, a ne?

NO, takle mamo. Z Bajko se imamo fajn, drugih mlajših punc pa še ne poznamo. Zadnjič sva v gozdu srečala gospo z 8 let staro am.staffordko Bello, ki je zelo luštna in umirjena, samo do divjanja in igre ji ni najbolj. Na začetku sva bili z gospo zelo previdni, ker punca baje ne prenaša najbolj samic oz. psov, ki lajajo, ta moj bumbar pa tako rad vabi k igri z bevskanjem, toda po začetnem "povohanju" je Bella očitno ugotovila, da je tale cicibanček neškodljiv in ji ni šlo niti na živce, ko je nabijal 5 metrske kroge okoli nje in veselo norel tudi okoli njene gospe. Po nekaj minutah zabave sva obe pripeli psa nazaj na povodca in smo šli vsak v svojo smer, brez hudih zahtev po "šeeee". Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #145 : četrtek, 16.12.2010 : 12:32:36 »

Roko je že pravi mladenič! Smiley

Norčku se ves čas nekaj dogaja. Cheesy Srečnež je. Smiley
Logiran
Bourbonka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 108


« Odgovor #146 : četrtek, 16.12.2010 : 12:48:00 »

MamaF, mi gre na smeh, ne bom vse brala,. samo sem pomislila, da bi si morda nadela okrog pasu kar navadno ovratnico Cheesy
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #147 : četrtek, 16.12.2010 : 13:19:28 »

No, povej ti temu pohotnemu mulcu, da bab nima kaj jahat, tudi če se mu nastavljajo, ker nekatere (in nekateri) niso tolk prijazne in ga lahko fejst obdelajo, če se bo preveč šopiril Evil stop.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #148 : četrtek, 16.12.2010 : 14:57:59 »

Jah, saj drugih niti ne poskuša, bolj skače "ku ena mona" okoli njih in si misli, da so vse stare 5 mesecev in nore kot on Evil - srečujemo pa se dokaj redno z malo lisičko Okico (10+), pa zlatkotom Dinkom (8 let) ... z drugimi pa bolj na hitro. Itak jih kje slišal, bumbar, ker se je meni zdelo skrajno nevzgojeno, da ne rečem še kaj hujšega, spravljat se na ledeno pribncesko ... samo kaj, ko se je nastavljala hujš kot une bejbe v rdeči četrti Evil

No, pa še obljubljene zamrznjene slikce od danes dopoldam. Ubogemu Nikončku so na koncu zmrznile baterije, meni pa roke (burja piha malo pa fajn minus je tudi pri nas).













Logiran

Unikatne tablice in portretki
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #149 : četrtek, 16.12.2010 : 22:00:46 »

Kakšno srečo ima Roko da je ravno na primorskem našel svoj kotiček pod soncem! Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines