mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:02:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 779141 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #60 : sreda, 24.11.2010 : 22:46:40 »

Eh, prehitro kliknila. Sem vas tapametne "pasje" hotela vprašat, kako je z divjanjem pri takelih pikavcih majhnih ... a to kar sam ve/pokaže, kdaj je zadosti, al mora mati kaj zatežit? Namreč, imava midva dve ful fajn prijateljici - ena je kafetarca  Wink, druga pa 3 leta stara borderka Smiley in smo se prejšnjo soboto prvič dobili na eni gmajni, da sta bila oba lahko spuščena. Saj na začetku je bil Roko malo prestrašen in je bevskal in se mami pod kiklo skrival Grin, ma čez pet minut sem se začela jaz loviti z Bajko (to je ta borderka) in je  hitro zaštekal, da bo zabavno. Ene 15 minut smo se tako lovili po travniku, dokler materama kadilkama ni zraka zmanjkalo  Grin , potem smo šli pa domov. Samo se mi zdi, da je bil revež mali od laufanja po tisti stari nepokošeni travi čisto zadihan, po poti domov ni niti malo cukal povodca, tolk je bil kaput.
No, skratka, fajn kandidatko za divjanje imava že pri roki, zdaj me samo zanima, kolko je še ena "zdrava" doza za slabih 5 mesecev, če sploh obstaja kakšno pravilo.
Jaz ga namreč vsak dan za ene pet, deset minut spustim na enem varnem travniku in se mu čist strga, divja okoli mene v krogih, pa se valja po travi, sproti ga pa še za uspešne odpoklice nagradim, potem pa se obrnem stran, grem naprej, seveda takoj priteče za mano, pa ga pripnem na povodec in potem še slabo uro bolj umirjeno hodiva po divjini in na koncu še po pločnikih in čez cesto.
Se mi zdi, da "v civilizaciji" lepše sodeluje, če se prej fajn znori, pa še lačen postane, tako da so nagradice za lepo hojo ali ustavljanje na ukaz zelo cenjene Wink

A delam prav? Bi rada vseeno kaj koristnega počela z mulčkom še ta dva meseca, dokler se ne začne šola, pa bom kar vas malo gnjavila za nasvete Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #61 : sreda, 24.11.2010 : 22:49:40 »

Pa je to ptičarskotesna ograja?  Roll Eyes   Mi pripreljemo dvornega norca, žur zagarantiran, pe tisti, ki niso imeli namena divjati, bodo divjali  Evil
Ograja je žogotesna - tolk visoka, da žoga ob strelu na gol/aut ... ne zleti čez. Skratka, na najnižjih delih čez 2 metra, sicer pa fuuul. Bom pofotkala en dan;)
Na kinološkem je pa res ful nizka povsod, ne vem ... ali so res sami piflarji tam al kaj Evil Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #62 : četrtek, 25.11.2010 : 00:10:53 »

MamaF, čestitke za novembrski izplen in rezultat 2:1, krasni ste Tongue!
Mišo ima pa čisto pravo me, gleda ko ena prav majhna miška iz moke!
Ko se malo naštelajo eden na drugega, si že predstavljam zimsko stiskanje in gretje kožuhov, medtem ko burja pili vogale kraških hiš.

S ta 'črnim' je super tako, fino je, če se čimveč giblješ stran od njega, da se navadi skoz nadzorovat, kje se nahajaš. Pa skrij se mu vsake toliko, da te potem išče. V bistvu se oddaljiš lahko vsakič, ko kaj najde in začne vohljat - kar stran se usmeriš, pa je. Fina igrica je tudi žoga na špagi, ki jo med tekom vlečeš za sabo, on jo pa lovi - prisiljen ti je skoz sledit, pa še fajn se ima pri tem.
S pasjimi kolegi je pa tako - dokler samo kroge nabijata, se meni ne zdi problematično. Eni so pa taki, da ga 'dol tlačijo' - to pa ni fajn za kolke in hrbet, ki se razvija. Kadar divja sam, pomoje lahko nori dokler hoče, v dvoje je pa zunanja motivacija tako močna, da pozabijo na pamet, tko da se splača umirjat, ko se imajo najbolj divje in luštno.
P.s.: E.T. pokorno javlja, da je tudi ona odeta v horjulsko črnino in pošilja tri hov-e kraškemu sobarvinu Rokcu Kiss!
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #63 : četrtek, 25.11.2010 : 08:09:07 »

Nama je uspelo, da se me drži kot klop in predvsem ona pazi, kje sem jaz. To pa sva rpdiobili ravno s to igro skrivanja. Ona je šnofala, jaz pa sem se ji skrila tako, da sem jo vseeno lahko videla. To sva šibal kar kakšni dve leti. Pa se mi zdi, da je zelo dobro delovalo.  Cool
Danes jaz pazim, da se naša stara gospa pri detajlnem vohljanju in obrekovanju kje ne zatakne in potem v paniki zdrvi v nasprotno smer, ko ugotovi, da me ni (me ne vidi, ker že slabo vidi).  Wink
Črno kosmato srce pasje, uživajte. Pa kako lepega novega muca imate!  Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #64 : četrtek, 25.11.2010 : 08:19:06 »

Našemu kraševcu se je ob enem divjanju na neravnem terenu (motokros steza) strgala kolenska vez, star pa je bil manj kot eno leto Sad Sad
Divjal je sam, samo teren je bil bolj težak. Tako da pazi, tisti sunkoviti obrati med tekom znajo bit kar zoprni. Verjetno pa tudi niso vsi enako občutljivi na tovrstne poškodbe.
Lep trijo adijo bo tole, ko se tisti Mišek z velikimi učki malo sprosti, boš videla Kiss Kiss Kiss
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #65 : četrtek, 25.11.2010 : 08:59:39 »

Šele zdaj videla. Iskrene čestitke  Kiss Kiss Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #66 : četrtek, 25.11.2010 : 09:10:09 »

Hvala punce Wink Skrivanje nama gre dobro, ga trenirava vsak dan, zaenkrat še na mestu, kjer ni toliko možnosti za magnetno privlačne drekce (da je mulček bolj uspešen, ko me mora najti Smiley).
Se mi zdi, da tale pametna črna lepote iz dneva v dan napreduje Smiley Če se je še par dni nazaj ustavil in nabevskal vsak traktor oz. ali recimo delavca, ki je grabil listje, sva šla že včeraj mimo brez problemov, brez lajanja in samo s sekundnim postankom, da se je prepričal, da naju "tista reč" sploh ne šmirgla Tongue Namenoma ga vsak dan vsaj enkrat peljem tudi mimo hiš, kjer imajo pse v pesjakih in lajajo, ko zavohajo, da greva mimo. Še teden nazaj se je bilo traba ustaviti, lajati nazaj in se razburjati, potem pa se še 50 metrov obračati nazaj, zdaj pa Roko lajajoče kolega v glavnem že lepo ignorira (jaz se sevega medtem klovnovsko obnašam in mu pravim, kako je fajn slišat vse sorte in kako je fajn hkrati šetat po vasi Grin ). Na drugem koncu vasi popravljajo cesto in tam so bagerji, pikamer, delavci in še dosti takih hrupnih stvari. Prvič se je vkopal v "šolski sedi" Evil enih 20 metrov pred gradbiščem, zdaj hodiva pa namenoma vsak dan počekirat, kako napredujejo dela in je vsak dan (beri: bolj od vsega hrupa in strojev so zanimivi veliki kupi sveže izkopane zemlje Grin ).
Pa cerkveni zvon je bil na začetku tudi velik bavbav, zdaj pa ga že skoraj ne slišiva več (no, ja, če sva čisto blizu, še mene strese, ko začne opoldan nabijati Evil - in potem verjetno pes že zaradi moje reaccije odskoči korak nazaj).

Ful ga moram pohvaliti, res, bom še potem kaj napisala o spanju in čakanju, ko je sam, zdejle šibam k zobarju Huh

Aja, za kocko še ena od včeraj ob polnoči Cheesy

Logiran

Unikatne tablice in portretki
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #67 : četrtek, 25.11.2010 : 09:33:50 »

Saj sem videla v drugi temi Cheesy Roll Eyes
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #68 : četrtek, 25.11.2010 : 09:55:42 »

Ja, ja bravo Kraški miting pasjih nogometašev Cheesy Cheesy Cheesy Mi smo pr'pravljen, Roko ti dej pa znak za start Smiley

Pa še tukaj čestitke za novo "miš" Smiley Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #69 : četrtek, 25.11.2010 : 10:05:53 »

A dej no Ficko  Kiss Ne mores tko popuscat mladini, da se obesajo po tvoji lojtrci  Tongue Nasa Misa bi se od same groze zaprla v drug prostor, samo da ga ne vidi  Roll Eyes
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #70 : četrtek, 25.11.2010 : 10:24:42 »

S ta 'črnim' je super tako, fino je, če se čimveč giblješ stran od njega, da se navadi skoz nadzorovat, kje se nahajaš. Pa skrij se mu vsake toliko, da te potem išče.

Se strinjam. Samo dodajam, da so nekateri psi (ne glede na njihovo siceršnjo nadarjenost za iskanje zajcev in srn) malo nesposobni pri iskanju skritega vodnika in so potem, ko se mu skriješ, čisto zmedeni in iščejo v čisto napačni smeri. Tako da se skrij tako, da ga imaš na očeh (pa če se bo izkazal za zelo nesposobnega, lahko potem tudi glas uporabiš). Smiley

Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #71 : četrtek, 25.11.2010 : 10:45:49 »

Najbolj vztrajnim iz zagnanim vohljačem pa precej dol visi, če se skriješ Angry. Še boljš, končno imajo mir. Roll Eyes Ampak Roko ni tak, vsaj po vseh teh opisih ne Kiss. In kakci pa vsa podobna svinjarija postane "z leti" (meseci) manj zanimiva - ponavadi. Večina mladičev mora dat v gobec vse po spisku ... pa saj je pri otrocih podobno, a ni? Smiley
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #72 : četrtek, 25.11.2010 : 11:03:18 »

Najbolj vztrajnim iz zagnanim vohljačem pa precej dol visi, če se skriješ Angry. Še boljš, končno imajo mir. Roll Eyes

Pa ne visi dol samo zagnanim vohljačem, ampak tudi nekaterim "posebnežem". Sad Kar vidim Nejko tiste prve tedne, ko je bila pri meni - verjetno ne bi imela prav nič proti, če me ne bi bilo na spregled in bi imela mir pred mano... Roll Eyes Tongue

Roko, ti si pa faca! Kiss Pridno ubogaj in se uči še naprej... Wink

Čestitke za malo mačjo kepo! Kiss

Pozdrav od črne riti horjulske Evil
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #73 : četrtek, 25.11.2010 : 11:36:49 »

Se strinjam. Samo dodajam, da so nekateri psi (ne glede na njihovo siceršnjo nadarjenost za iskanje zajcev in srn) malo nesposobni pri iskanju skritega vodnika in so potem, ko se mu skriješ, čisto zmedeni in iščejo v čisto napačni smeri. Tako da se skrij tako, da ga imaš na očeh (pa če se bo izkazal za zelo nesposobnega, lahko potem tudi glas uporabiš). Smiley

Uh, saj si sploh ne upam skriti se "zares" (bi bilo po mojem mene bolj strah kot njega;) ) ali samo počepnem za kak večji šop trave, da mora potem malo "na prste stopiti", da me zagleda ali pa za kak grm, ma mora biti toliko redek grm, da jaz dobro vidim, kje taca on.
Zaenkrat si še niti od daleč ne upam početi spuščenih igric na več kot površini kakih 50x50 m. Glas uporabim, ko že teče proti meni in ga kličem "sem, Roko, sem" in če se ustavi pred mano (brez dodatnih treh krogov okoli mene), dobi en glasen "priiiiden" in posladek ali pa samo pocartek Wink
Pa potem, ko je pripet, sprostim flexi, kadar se kje ustavi, grem par korakov naprej in ga pokličem "pridi, greva" in ko pride spet na en dober meter do mene, "zaklenem" flexi in greva naprej. Če pa ga mika kaj po svoje vleči, se pač ustavim in ga ne šmirglam, naprej greva šele, ko se umiri in pride čisto k meni.

V glavnem imava sprehode (sploh taglavnega sredi dneva) razdeljene nekako na 3 dele. Najprej "na kratkem" od hiše proti vinogradom in travniku, potem na travniku malo svobode in divjanja, potem spet na kratko do ceste, potem pa greva po gozdnih poteh, kjer se malo menja popuščen flexi za raziskovanje in pa flexi na kratko, ko je treba hoditi točno po potki in se izogibati konjskim figam Tongue.
Obvezno potem sledi še par sto m hoje po pločniku in ob cesti, na kratko, brez pobiranja smeti ob cesti (jaaa, tudi smetarsko nadarjeni smo Cheesy)

V glavnem, poskušam se sprehajat na več različnih načinov, od laufanja s slednim, do pridne hoje na navadnem, kratkem povodcu po vasi. Kolikor sem vas brala, vidim, da je pametno, da naučim psa, da se je treba na različnih poteh različno sprehajat (torej na "manj varnih omočjih" na kratkem povodcu, šele ko pa pride čas za bolj sproščen sprehod, pa z malo več svobode, na daljšem.

Aja, sem pozabila povedati - poleg borderke Bajke imava še eno prijateljico, damico Oki, ki je manjša od njega in je ena tala "lisička po pasmi". Dama ima že svoja leta in ji ni več do divjanja in pasje igre, kaj prida pa je ne moti, če mala črna kozica laufa v krogih okrog nje. Popoldan se vsak dam srečamo na najini" travniški" poti in mu pustim, da jo malo "osvaja" (bolj njeno lastnico Wink), potem pa obe zaukaževa konec igre in gremo narazen. Roko je prav priden, nič kaj več ne sili za Okico, ki se oddaljuje v svoji smeri. Ben, zaenkrat sem mu očitno še bolj zanimiva kot pasje punce (zaenkrat poudarjam ... le kaj bo, če ga bo začelo metati po svojem velikem črnem vzorniku Flipu Evil Grin )

To pa še ni vse - imava tudi enega zlatkota, ki je v naši žlahti. Fant je star 8 let in zelo prijazen in pokroviteljski, mala opica ga ne moti, veselo se ovohavata in malo podivjata - daleč od borderske brzine Grin - na našem dvorišču si delita posodo za vodo,pa moje priboljške, ker sta zelo pridna in prav tekmujeta, kdo bo bolj priiiiiden Tongue, pa kakšen kos lesa od trte,  najprej ga načne Veliki Zlati, potem pa ga prepusti Malemu Črnemu:)

Skratka, jaz uživam 100 na uro s tole mojo kosmato podganje-mačje-pasjo klapo. Pa kaj se čakala toliko let trmoglavka  Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #74 : četrtek, 25.11.2010 : 11:42:14 »

Ammm, glede skrivanja  Roll Eyes Za blokom imamo ping pong mizo. Flip ponavadi gor skoci in grize kaksno palico. Jaz se mu skrijem za blok in tam cakam 10 minut, potem se pa spravim nazaj k mizi, kjer lezi Flip, on me vidi, kako prihajam in ne mrdne, ampak se ukvarja s palico. Jaz mislim, da ce bi se labod skril za blok, da bi se potem le premaknil  Evil
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines