mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 17:04:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 779341 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« : sreda, 10.11.2010 : 11:06:25 »

Drage pasjemačje in mačjepasje bejbe, h7z8u (tule je Mrči, uradno Ficko tipkal Cool ), koooončno je tudi mamaF postala ena izmed vas MačjePasjih Cheesy

Po celem letu branja raznih pesjanarskih knjig, slinjenja po forumskih pasjih temah in po potrpežljivih psih "v živo", po pol leta lobiranja in izvajanja "pasjeljubnih pritiskov" na moje domače Tongue, po dolgem samospraševanju "ali bom zmogla" in po olajšujočem priznanju, da sem absolutno Mačja, da pa sem tudi ena taka "mama", ki rabi svoj čas aktivno preganjat z nekom, ki rabi pozornost, učenje in cartanje in to vsak dan, sem prejšnji teden koooooončno zbrala pogum in ... poklicala v Horjul.
Tisti, ki me osebno poznajo, in vedo, da mi ni problem komurkoli nakladat in razlagat stvari dve uri skupaj brez treme in zadrege, bi se rolali po tleh, če bi me videli, kakšno tremo sem imela tokrat. Jooooj, ne vem, če sem se od šoferskega izpita dalje kaj tako tresla od razburjenosti Grin Reeesno - pa da ne bi kdo mislil, da sem imela kakršen koli strah pred "groznimi" Šeficami na hribčku, daleč od tega - ta odločitev o posvojitvi se mi je zdela namreč tako pomembna in usodna, da so se mi zdeli dvakratni obisk porodnišnice pred leti, diploma na faksu in  podobni stresi mišja dlaka v primerjavi z zaresno odločitvijo postati Pasja.

Seveda je vse teklo gladko, kaj pa drugega, Ada na drugi strani telefona je bila slišati tako umirjeno in prijetno, da se je vsaj mrzli pot posušil Smiley In še več kot gladko, mulc, ki sem ga na forum hodila gledat malodane vsak dan, je baje čakal prav na eno tako osebo, ki bo imela ves dan čas biti doma in mu (razvajeni horjulski ritki) streči spred in zad s papico, cartanjem, učenjem bontona, priboljški in tudi prepovedmi.

In ... v ponedeljek zjutraj sva se z možem odpravila novemu koščku življenja naproti. V meglenem, deževnem dopoldnevu je na Hribčku posijalo sonce. Prijazen sprejem, pa seveda mokri, slinasti poljubčki veselega mulčka in njegove sestrice so vsaj zame, ta dan naredili najbolj za sončen dan v zadnjem obdobju. Marička, kako smo eni trdi - pa kaj sem toliko čakala in cincala na te, najlepše trenutke, ko se ti mokro, blatno, prašičkasto sladko bitje z mokrim poljubčkom prilepi v objem in čutiš, da ti zaupa, da boš njegov ...
Jah, saj veste, da me kič vrže na kolena, in v enem kadru videti nasmejani obe horjulski Šefici, zadovoljnega moža (ki se je delal najbolj zadržanega Tongue) in majhno bitje, ki te vzljubi samo zato, ker mu obljubiš, da boš njegov, to je zame kič brez primere, ki je seveda v nakem trenutku povzročil vam dobro znano "alergijo" na cvetni prah ali kako se že reče  Wink
Ada in Polona, hvala vama za zaupanje, za vse spodbudne besede in prijateljski objem Kiss Kiss Kiss

In smo šli na pot v nov dom. Midva z Rokom stisnjena in zavita v vlažne brisače na zadnjem sedežu, Šefe pa z zatisnjem nosom za volanom Grin - zaljubljenca sva namreč oba smrdela kot dva mlada prašiča Grin Roko ni v avtu niti pisnil, ves čas se mi je stiskal v naročje in pri Postojni celo zadremal  Kiss Kiss

prve, še plašne minute v novem domu


... potem pa po prvi lužici in kupčku na tepihu pred vrati, hiter skok pod tuš brez kompliciranja, kooončno kosilo in prihod še dveh dodatnih cartalnih parov rok iz šole:


... ne še vstat, proooosim, a veš kako lepo je dremati v naročju Kiss


opazovalnica ob kuhinjskem oknu


V glavnem, tole majhno črno sonce je v našo hišo prineslo eno samo nežnost in ljubezen. Celo visoko spoštovani in nasploh najbolj veličastni Ficko Mrči ga je sprejel precej skulirano. Ob prvem srečanju na dva metra se je sicer naježil, Roko je z repkom med nogami na kratko zalajal, takoj potem pa je Mrči stopil korak naprej brez irokeze, Roko pa je začel mahati z repkom in se mu "klanjati" Grin
Po mojem je veličasna borčevska mrcina zelo zadovoljna z odzivom novega podložnika in se precej nonšalantno sprehaja mimo njega (na manj kot pol metra sicer ne Cool)

Kaj si gospoda mislijo o novem prišleku: "Oooou, kul, že deveta postelja zame Cheesy - Ben, če je zdaj tole mojo prevzel ta črnuh ...
... bom pa tadrugo uporabljal. Še bolj mehka je Tongue

Aja, še obvezna poročila o klobasah in lužah Wink
Prvi dan je, razen tiste uvodne porcije takoj po prihodu domov, mali mož pridno odnesel vso packarijo ven na travo veselje, smo še šetkali po zoprnem dežju po dvorišču vsako uro do dve in je ratalo. Prva noč v kletki je minila mirno, par minut cviljenja na začetku, potem pa blažen mir - in od polnoči do 6.30 je Roko pridno zdržal brez lulanja Cheesy Tistih par kapljic od veselja, ko sem zjutraj odprla kletko in mehur ni zdržal do vrat, zamenarimo Smiley
Včeraj se je mladenič tudi vzorno obnašal, kljub temu, da so klobasice precej packaste in mehke (smo na piščancu z rižem zaradi tega, je Ada čisto prav napovedala za prve dni), ostajajo lepo na koncu vrta v travi - sama sreča, da nisem kje v "civilizaciji", ker tole mehkobo pobirat bi bilo pa res težko Huh Ena nesrečica je ratala sicer tudi v hiši, ma povsem po moji krivdi, ker sem ga pozabila takoj po razigrani igri z mojo prijateljico peljat ven. Ampak smo spucali in je vse OK. Mulc je priden!

Jah, drage moje, tole je precej na dolgo in široko (pa še ni konc Evil ), saj vem ... ma take smo novopečene mame Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1 : sreda, 10.11.2010 : 12:14:53 »

Jah, saj veste, da me kič vrže na kolena, in v enem kadru videti nasmejani obe horjulski Šefici, zadovoljnega moža (ki se je delal najbolj zadržanega Tongue) in majhno bitje, ki te vzljubi samo zato, ker mu obljubiš, da boš njegov, to je zame kič brez primere, ki je seveda v nakem trenutku povzročil vam dobro znano "alergijo" na cvetni prah ali kako se že reče  Wink

Joj, tole je pa tako lepo poročilo! Sploh zgornji citat me je čisto raznežil....

Rocco, priden bit še tako naprej in veliko veselja skupaj vam želim! In seveda, poročajte!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2 : sreda, 10.11.2010 : 18:45:50 »

Čestitke za novega prelepega člana, da se bi s Fickom lepo razumela  Kiss Kiss
Logiran
Samješveš
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 485



« Odgovor #3 : sreda, 10.11.2010 : 19:05:57 »

Roko, krasen si. Kiss
Logiran
Sreda
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 627


« Odgovor #4 : sreda, 10.11.2010 : 19:31:13 »

Čestitke za novega člana Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #5 : sreda, 10.11.2010 : 21:16:05 »

Kiss Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6 : sreda, 10.11.2010 : 22:06:22 »

mamaF, nam je bilo v čast oddati mulca v vašo družino  Kiss. Lepo se imejte.
Logiran

mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 11.11.2010 : 00:23:08 »

Smetka Kiss, tole je samo zate Wink

... sploh si ne moreš predstavljat, kako sladko mu dišijo tačke Kiss

... pa na povodcu hodiva presenetljivo dobro za dva čista začetnika Wink, ovratnice se ne otepa, pa lulat in klobase pohat skoraj izljučno zunaj tudi ni problem, kljub dežju, pa dežnika se ne boji več, pa take lupčke tala, da dol padeš, pa še najbolj važno:
dve noči je čisto sam v svoji sobici (ker v spalnici nimam placa) prespal zaprt v kletki brez histeriranja, čisto priden, samo takoj na začetku je enih pet minut malo cmihal, pa se kruta mati niso dali Wink in so šli (sicer s cmokom v grlu) ob polnoči spat, zjutraj ob pol sedmih me je pa pričakal čisto miren, nič objokan, nič polulan najbolj priden Horjulc pod soncem (no, ja dežjem Tongue) ... pa danes sva šla nalašč zvečer na eno parkirišče prečekirat, kako kaj mulček gleda na velike plehnate speče pošasti - in jih sploh ne porajta, samo mene gleda in posluša, nič ne nateguje povodca (če pa že, okamenim, pa takoj pošteka, da itak nima smisla), skratka ... takle mlad mulc, pa že tako pameten! Sem prav rekla Moon - črn kot Flip in priiiiden kot Flip:)

Ti si res ena fajn čarovnica, kako ti rata take fajn pesjanarčke "naredit", to ne morš verjet Kiss
Še en objem za Ado! Kiss

PS. Sem pa čisto pozabila vprašat, kdaj je zadnjič dobil antiklopno + antiglistno terapijo (proti glistam verjetno pred cepljenjem, a ne)?
Aja, klobase so že skoraj taprave, bomo še ene dva dni kuhali dietno + nič priboljškov, potem pa postopoma brikete dodajali (RC Jr.) Bo tako OK?
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 11.11.2010 : 00:31:51 »

Tako bo okej, ja.
Cepljenje imata sele naslednje leto; razglistis seveda pred vsakim cepljenjem, ampak preventivno 3-4 krat na leto pa tudi. Ti bo jutri Ada sporocila, kdaj je nazadnje dobil. Ne rabis mu dat takoj zdajle  Wink

Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 11.11.2010 : 00:39:19 »

Hehe, cist omehcana mamaF Afro bravo
Cestitke za novo kosmato pridobitev.
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #10 : četrtek, 11.11.2010 : 01:05:24 »

Čestitke! Uživajte in si vohajte tačke vsak dan. Je boljše kot vsaka droga! Wink Cheesy Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #11 : četrtek, 11.11.2010 : 07:28:46 »

Cestitke mamaF. Pa veliko veselja s crnuhom. Smiley

Logiran

vixi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 938



WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 11.11.2010 : 09:21:25 »

... sploh si ne moreš predstavljat, kako sladko mu dišijo tačke Kiss

iuuuuuu iu iu iuuuuu   bruham Takoj pejdi z žajfo usta umit! Da eni smrdljivi, črni vreči bolh dišijo "tačke" je rekla!? iuuuu  slaba prebava


Wink če pa dobro pomislim a ne... kako mu ne bi tačke dišale, če so mu v med padle. Večina psov ki jih jaz poznam taca po dreku in blatnih lužah  Grin


 Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss za vsacga kraševca po enega  Smiley
Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #13 : četrtek, 11.11.2010 : 11:04:56 »

Čestitke za novopridobljeno pasjo rit!
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #14 : četrtek, 11.11.2010 : 13:50:30 »

Kako ganljiv zapis, da ne vem, ali bi  Smiley ali  Cry
Čestitke za novega družinskega člana!  Cheesy
Koliko pa je star tale "mačkon" in kako velik bo?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines