mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:23:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Renčanje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Renčanje  (Prebrano 5968 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
šeli
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« : sobota, 27.11.2010 : 13:45:45 »

Živijo!
No moj problem je tak imamo psičko staro skoraj 10 mesecev... že kak mesec (približno) opažam njeno renčanje.
Ponavadi smo psičko odnesli zvečer v pesjak ... a zdaj že nekaj časa ko jo hočem odnesti začne renčat vame.. saj ne,da ne bi želela spati v pesjaku enostavno noče da jo nesem.. sedaj jo le pokličem in priteče za mano v pesjak brez problema. Ampak ni mi jasno zakaj reči name. Danes (par dni po njenji sterilizaciji) sem ji hotela dati zajest malo sem ji dala za povohat nato pa sem odložila na tla in kar na enkrat je tako zrenčala name in skočila te zragbila za majico. Nisem ji hotela nič še prijeti ne .. sploh ne vem zakaj se tako obnaša. Zakaj renči vame? Peljem jo na sprehod , dajem ji jesti, jo kopa, se igra z njo itd.. dobro skbom  oz skrbimo. Zakaj zadaj tako obnašanje. ?  Cry
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1 : sobota, 27.11.2010 : 14:33:08 »

Ker vas psica ne dojema kot vodjo krdela.

Pojdita v dobro pasjo šolo, kjer se boste naučili kako čimbolj prijetno sobivati s psom..
Logiran
šeli
novinec
*
Sporočil: 23


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 29.11.2010 : 01:45:01 »

a ja prvo renčanje sem opazila med prvo gonitvijo. Po tej sterilizaciji pa je renčanje nekam pogosto (psička še okreva)
Kot vem naj bi se psičke po sterilizaciji bolj umirile?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3 : ponedeljek, 29.11.2010 : 08:32:29 »

A je možno, da jo poleg tega, da niste vodja v njenih očeh, tudi kaj boli zaradi posega?
Ste to izključili? Pri dvigovanju v naročje tale potrebušni del zelo trpi...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4 : ponedeljek, 29.11.2010 : 13:27:19 »

Jej, jej, C.M.
Ni vsako renčanje in šavsanje zaradi dominance. V tem primeru je skoraj zanesljivo glavni vzrok bolečina. In ne vem keri kreten vam je naložil, da se psice po sterilizaciji umirijo. Ja pajade. Pa da vam ni slučajno naložil tudi to, da se problemi z agresijo po sterilizaciji zmanjšajo?
Logiran
PikaPolonca89
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #5 : torek, 08.02.2011 : 11:05:20 »

Pozdravljeni!
Imam zelo resen problem glede renčanja in res ne vem več kaj narediti, zato prosim za kakšen konkreten nasvet.
Doma imam 7 mesecev starega mešančka- Bonija med višavskim terierjem in nemškim špicem. Kuža je od začetka imel težave s prebavo, bolel ga je trebušček, bil je zelo občutljiv ter prestrašen, saj začetki njegovega življenja niso bili najbolj rožnati. Boni je že vse od vsega začetka renčal, če  si se mu samo približal, ko je jedel ali ko je imel igračko. Kregali smo ga, da to ne sme in mu pokazali, da mu nihče nič noče.  Sedaj pri hrani ne renči več, ko pa ima igračo pa samo občasno. Nekaj mesecev nazaj pa je začel renčati kar tako. Boni najraje leži pod posteljo, ampak vsakič, ko se na postelji premakneš ali stopiš iz nje začne renčati. Prav takšno obnašanje se pojavlja če spi na postelji. Drugače uboga, če mu rečeš »fuj«, ko pa začne renčati pa ne pomaga nič.
Brskala sem že na internetu, kakšne so metode proti renčanju, ampak nobena ne pomaga. Če povzdignem glas, renči naprej, če se mu hočem približat, renči še bolj in me hoče ugriznit. Prebrala sem nekje, da ga primeš za vrat in potisneš k tlom in mu s tem pokažeš, da si ti glavni, močnejši, ampak je samo še bolj znorel, v bistvu popolnoma podivjal. Tudi, če mu prigovarjam z lepim tonom, ne preneha. Edina stvar, ki ga utiša je vrečkica z njegovimi posladki in, da mu rečeš: »poglej kaj imam«. To pa vem, da ni prav saj ga s tem spodbujaš k renčanju, čeprav posladka nikoli ne dobi.
Lepo prosim, če ima kdo kakšen nasvet, kako ukrepati. Hvala
Logiran
Prelogar
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 05.08.2012 : 05:47:11 »

Zivjo,
Imam labradorko Staro 1leto in 8 mesecev. Zacelo se je pojavljati, da ko smo kje na prostem...recimo vceraj smo bili v bohinju in smo se kopali, ampak ko je sel mimo nepoznan kuza ali clovek ga je nalajala oz. nevem ali je bilo to rencanje! Ampak sem skoraj 100%, da nebi ugriznila, ker po dveh lajezih, gre stran in je vse vredu, ampak ni mi vseeno za ljudi, ker potem mislijo, da je res napadalna. Ker ce je v krogu domacih ali poznanih se ona samo igra, tudi ko so otroci zraven skace z njimi in se igra. Kaj bi lahko storila? Hvala
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Renčanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines