mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:01:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Strah pred psom
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strah pred psom  (Prebrano 11986 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Staffika:)
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« : petek, 03.12.2010 : 22:13:15 »

Živjo!

Imam 5,5 leta staro staffordko, ki se v bistvu boji psov (no pa še česa drugega tudi). Imele sva probleme z vedenjem na sprehodu, predvsem zaradi psov, pa sva to s šolnjem zelo izboljšali. Do ljudi in doma je največji cukerček. Vendar pa je psice vvečini ne marajo in včasih renčijo nanjo, ko sva na sprehodih. Ampak to me ne bi ganilo, če ne bi imeli problema z točno določeno psico. V sosednji ulici, ki jo vsak danvsaj enkrat prečkava na najinih sprehodih, živi ogromna doga, ki naše psičke ne prenaša. Do sedaj smo se direktno srečali le trikrat (psica je večinoma zaprta), ampak je bilo vsakič huje.

Prvič je pritekla nasproti naju in naju ni spustila naprej. Lastnik jo je klical, vendar je šele po kakšnem 10. klicu ubogala. Psica namreč nikoli ni privezana, ampak kar je dobro je, da če se že sprehaja se sprehaja le v tistem naselju in ne drugje. Drugič, ko sva jo srečali, je prijela mojo psico za stegna in renčala nanjo. Tip je šel mimo, rekel ni NIČ, jaz pa sem zakričala, da je spustila mojo psico. Za njim sem se drla naj da svojega psa na ketno, pa me je čisto preslišal. Danes smo se srečali tretjič. Jaz sem našo psičko peljala na fleksiju po naselju. Po tleh je bilo vse zasneženo in zmrznjeno tako, da sva morali še posebej paziti. Tip je bil s svojo dogo približno 20 metrov stran in je hodil v drugo smer. Njegova psica se je nenadoma obrnila in začela z vso silo teči proti nama. Tako sem se ustrašila, da sem že pomislila, da bo z eno od naju konec. Undecided  Doga je začela renčati na mojo kužo, ki pa je potem začela renčati nazaj. Potem pa je že hotela skočiti v mojo, ki pa sem jo povlekla nazaj in se postavila med njima. Ker sem kričala, je verjetno tip slišal in poklical svojo psico. Ona je čez trenutek stegla za njim, on pa ponovno NIČ-šel je naprej kot, da se nič ni zgodilo.

Sedaj se sprašujem, ali morava res doživeti nekaj hudega, da bo dal svojo neobvladljivo in neubogljivo psico na vrvico? Kako naj varno hodiva na sprehode? Kako so lahko nekateri lastniki tako NEODGOVORNI!?!  Angry Angry Angry Angry Angry

Pa še nekaj bi rada vprašala. Naša psička ni sterilizirana. Na sterilizacijo je že prijavljena in se bo zgodila ta mesec. Zanima me, ali bo po sterilizaciji kaj manj ''interesantna'' za psice (psi niti niso problem, razen med gonitvijo, ko dežurajo pred hišo)? Ali jo psica napada zato, ker čuti njen strah?

Ne vem...Za karkršnekoli ideje in komentarje vam bom zelo hvaležna.

Lp
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : petek, 03.12.2010 : 22:26:33 »

Najbolj neumno oz. preprosto vprašanje: A ne moreta spremeniti vajine običajne sprehajalne poti?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2 : sobota, 04.12.2010 : 02:48:08 »

Prijavi lastnika.
Logiran
Staffika:)
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 04.12.2010 : 07:55:46 »

Če greva po dveh drugih poteh, ki jih imava na izbiro, lahko cel sprehod hodiva samo po pločnikih (sedaj greva na travnike in sprehajalne poti).

A pa ga lahko prijavim ''brez dokazov''?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #4 : sobota, 04.12.2010 : 15:24:26 »

V trenutku ko pride psica tezit poklici policijo in povej tudi, da so taki scenariji na dnevnem redu.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #5 : sobota, 04.12.2010 : 17:44:24 »

Pokliči policijo, so v 15 min na kraju. Vsaj po mojem klicu o spuščenem psu v parku so bili.
Logiran
Staffika:)
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #6 : sobota, 04.12.2010 : 19:28:05 »

Kaj so pa naredili? Slišala sem namreč, da ne naredijo kaj dosti. Kaj pa naj rečem, če psa ne bo več?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #7 : sobota, 04.12.2010 : 19:30:23 »

Ko bodo prišli, bodo popisali tvojo izjavo, se šli pomenit z lastnikom. Običajno že obisko in kaka beseda policajev zaleže.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #8 : sobota, 04.12.2010 : 19:47:13 »

Točno tako, včasih ena šola zaleže. Lahko pa jim tudi napišejo kazen ker je pes brez nadzora.
Logiran
Staffika:)
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 05.12.2010 : 16:11:28 »

Ko se bo naslednjič kaj takega zgodilo, bom poklicala policijo. Vendar pa vseeno upam ,da se ne bo več.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10 : nedelja, 05.12.2010 : 16:37:20 »

Sterilizacija zna zadevo poslabšati (ni pa nujno). Psica bo manj interesantna za druge takrat, ko se ne bo niti  bala niti izzivala (psi izzivajo že na daleč, s pogledom) in ko bo ob srečanjih samozavestna tako psica kot tudi vodnica.
Logiran
Staffika:)
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 05.12.2010 : 19:31:14 »

Na sterilizacijo mora iti, ker je bila že 3x navidezno breja in ima veliko vrjetnost za vnetje maternice. Hvala za opozorilo drugače. Se trudiva, da bi jo naredila manj plašno pred psi.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #12 : nedelja, 05.12.2010 : 19:33:07 »

potem dobro pazi, v kateri fazi ciklusa jo boste dali sterilizirat
Logiran
Staffika:)
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 05.12.2010 : 20:15:41 »

Goniti se je nehala pred kakšnimi 3 tedni, sterilizacijo pa imamo čez 2 tedna. Veterinar je rekel, da je dobro da je vsaj en mesec po gonitvi. A ti si kako drugače slišala? A je to ok?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #14 : ponedeljek, 06.12.2010 : 11:08:17 »

To je za silo. Če lahko izbiraš in se ti nikamor ne mudi, je dva meseca po gonitvi še bolje.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Strah pred psom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines