mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:02:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: ce je zunaj, ne pride zraven
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: ce je zunaj, ne pride zraven  (Prebrano 12783 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mito4444
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : torek, 07.12.2010 : 13:17:22 »

zdravo.... mam en problem... imam 8mesecev staro jack russel terrierko, katera je zelo zelo pridna... uboga vse ukaze... ko smo na sprehodu in ji zazvizgam, takoj pritece, vendar ne povsem zraven... vedno je kaksen meter oddaljena od mene... in nikakor jo nemorem prepricati da pride povsem do mene, niti ce imam v roki priboljsek, niti ce  imam njeno igraco... najbolj je zanimivo to da tudi ko se igra z drugimi psi in ji zazvizgam, pride in kamor pac grem jaz, gre ona zraven, ampak ne pa povsem... in to mi povzroca velik problem, ker moram potem vcasih dobesedno skociti, da jo privezem na povodec... ni mi pa vsec da je skos na povodcu, ker ko jo Spustim tko nori da je to kar adijo... prosim za pomoc in upam da sm dovolj nazorno prikazal proble
... hvala, lp
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : torek, 07.12.2010 : 15:34:07 »

Rešitev je preprosta. Psa na povodec dokler odpoklic ne bo zanesljiv.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2 : torek, 07.12.2010 : 18:08:11 »

Se strinjam z miskico, je pa še rešitev sledni povodec. Edino, če ne boste čakali na to, da se vam izgubi.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #3 : torek, 07.12.2010 : 18:28:26 »

Saj kolkor razumem prihaja, samo ne zraven. Odpoklic v bistvu je, samo približa se ne do konca.
A noter pa pride tik do tebe? Očitno je ugotovila, da se ne splača, ker jo potem pripneš. Lahko bi jo večkrat poklical in potem ne pripel, samo pohvalil in nagradil, da zgubi povezavo s pripenjanjem. Pa mogoče kaki zelooo dobri priboljški, kaj na kar je res nora.
Pa začet vadit doma, kjer uboga in prihaja, potem na stopnicah, tik pred vrati in šele nato zunaj, ob motečih dejavnikih. Ko boš začenjal delat noter v hiši, jo vedno za sekundo primi za ovratnico preden dobi priboljšek, isto ko stopnjuješ, da ji bo to postalo neke vrste signal za pohvalo.
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #4 : torek, 07.12.2010 : 22:00:04 »

Stojiš ali čepiš zunaj ko jo pokličeš? Smiley
Logiran
špela007tomaž
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 01.09.2011 : 13:00:38 »

tudi sama imam to težavo,ko jo pokličem me gleda in pride bližje, ampak ne čisto, vse dokler ne rečem adijo in se naredim da grem...nato priteče za mano. ko pa jo zmoti zunanja okolica ni važno ali kričim, prosim, takrat gre za svojo sledjo in me ne šmirkla pet postov. stara pa bo 5 mesecev.
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #6 : četrtek, 01.09.2011 : 13:18:03 »

sledni povodec špela, tomaž ... to bo rešitev ... pa prebrat kaj več glede tega ...
Logiran
špela007tomaž
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 01.09.2011 : 13:28:49 »

sledni povedec je tisti na daljinec al kako? skoraj ne upam, kaj takšnega namestiti okoli njenega vratu. kolegu je psička šla na pastir lulat in ko jo je spajtlalo je cel dan klupala nanj....
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #8 : četrtek, 01.09.2011 : 13:30:34 »

Definitivno (sledni) povodec in nič prosto po Prešernu, dokler se ne "dogovorite" o tem, da je treba pač ubogat, in vztrajno delo, ker če vaju pri 5 mesecih že takole heca, bo samo še slabše.

Povdec na daljinec? Shocked Huh
Sledni povodec je dolg štrik, dolg 10, 15, 20 ... m (v osnovi se uporablja za sledenje pri treningih), ki ga pes vleče za sabo in ga pohodiš po potrebi, če je pa ful pohajač, ga pa niti iz rok ne spustiš Wink.
Logiran
špela007tomaž
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 01.09.2011 : 13:35:57 »

aiaaa.... Smiley nisem še slišala za ta povodec, verjetno ne bi bilo slabo. bom prebrala kaj več o tej zadevi. se mi zdi, da ona želi biti moja šefica, saj večino časa preživi z mano. sama si izbere relacijo za sprehod ipd... ko pa je on zraven, pa ga uboga....ampak tale odpoklic ji pa ne gre. ko jo pokličeš, te pogleda, kao, ja čula sem....rečem pridi sem, pride malo bližje nato pa gasa novim dogovivščinam naproti. sploh ko je v družbi drugih psov je noro- takrat ne sliši- postane gluha...
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #10 : četrtek, 01.09.2011 : 13:38:41 »

Torej on ima avtoriteto, ti pa ne. Ona si nima kaj izbirat svojih relacij, ti moraš odločat o tem.
No in ko "pride malo bližje in nato gasa dalje", pohodiš povodec. Samo vztrajat je treba, pa ne sme se ti "smilit". Omejitve, pravila, doslednost ... v otroštvu pomenijo (več) svobode pozneje.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #11 : četrtek, 01.09.2011 : 13:39:22 »

Aja, začenjajo se pasje šole. Mala šola v dobri pasji šoli bi bila verjetno zelo dobra naložba.
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #12 : četrtek, 01.09.2011 : 13:41:18 »

ne, če najdeš kdaj kaj takega na daljinec ni to to .. onih na daljinec ne priporočam ... so za druge namene, pa samo za tiste, ki vejo kaj delajo ...

za sledni povodec je najceneje, da ga naredita sama .. greš po primeren štrik v bližnji bauhaus ali karkoli podobnega, odmeriš dolžino, ki jo hočeš ... malo pošiješ pa je ..
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #13 : četrtek, 01.09.2011 : 13:48:02 »

sama si izbere relacijo za sprehod ipd...

Zakaj ji pa dovoliš, da ona odloča? Očitno imata različne poglede na to, kdo je komu šef. S takim prijaznim ravnanjem definitivno pa samo podkrepiš njeno prepričanje, da je ona tvoj, tako ne bo napredka. Na sprehodu ti diktiraš tempo in smer. In domov gresta, ko ti tako rečeš, ne ko ona blagovoli.

Pasje šole so ful fajn stvar. Ti se veliko naučiš, preko tega se nauči tudi pes. Pa če izbereš dobro šolo, je to za psa tudi zelo pozitivno okolje, kjer dobi kak dober zgled in se druži v nekih bolj urejenih pogojih kot je "pasje krdelo na travniku za blokom".
Logiran
špela007tomaž
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 01.09.2011 : 14:20:52 »

se strinjam, mislim da bova še enkrat premislila o pasji šoli. sem opazila, da me res ne smatra kot šefa. sploh danes, ko sem ji uhe umivala, ker ima težave (ne vem ali so garje ali vnetje, se ji pa naredi rjave obarvano sranje not), pa je pričela renčati in šavsati proti meni, ko pa je on zraven stopil je bilo vse ok.in je čakala da končam poslanstvo...
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: ce je zunaj, ne pride zraven
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines