mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:06:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Steklina / kako ukrepati
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Steklina / kako ukrepati  (Prebrano 11941 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
roni
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


WWW
« : torek, 07.12.2010 : 13:35:28 »

Pozdravljeni,

danes je imela naša NO bližnje srečanje z lisico. To se je zgodilo na lastnem dvorišču / pred kokošnjakom.  Do kontaknta (ugriza,...) ni prišlo (mene ni bilo zraven, bila je moja mama) naj bi se pa ovohavali (kar se mi zdi zelo čudno - da lisica ni pobegnila)?

Cepljenje proti kugi je bila lansko leto 9.12.  Glede na vse jo je mami pelajla do veterinarja, le-ta jo je ponovno cepil, vzel vzorec krvi (za raziskavo), nam pa odredil karanteno.

Zanima me kako ukrepati sedaj? Je dejansko kakšna možnost da bi prišlo do okužbe s steklino? (brala sem, da se lahko prenaša tudi z vdihavanjem)?

hvala za odg.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1 : torek, 07.12.2010 : 13:59:43 »

V kolikor vem, je cepivo proti steklini efektivno tri leta (uradno sicer samo eno leto Roll Eyes ), tako da po moje ni panike, sploh če do ugriza ni prišlo Wink
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #2 : torek, 07.12.2010 : 14:00:34 »

PS: cepljenje proti kugi je druga štorija, ne vem zakaj ga omenjaš?
Logiran
roni
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


WWW
« Odgovor #3 : torek, 07.12.2010 : 14:15:42 »

joj, pardon....zaradi povečanega srčnega utripa sem po pomoti napisala kuga...morala bi napisati steklina  sram

s
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #4 : torek, 07.12.2010 : 14:19:07 »

Vse bo ok, nič ne skrbi, z lisico je prav gotovo bilo vse v redu Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #5 : torek, 07.12.2010 : 15:00:54 »

Itak bodo naredili titer, in če je ta dovolj visok je vse OK. Če se je lisica s psom ovohavala, je to vsekakor sumljivo vedenje. S tako lisico vsekakor ni vse v redu (smo imeli podobno srečanje pred precej leti tudi pri nas, lisica je na vsak način skušala priti dio psov, bila je ustreljena, preiskana in pozitivna na steklino. Psi so bili OK.
 Sicer se steklina po zraku ne širi, je pa možna okužba, če pride slina na rano.
Logiran
roni
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


WWW
« Odgovor #6 : torek, 07.12.2010 : 15:21:42 »

Ja, sedaj so rekli da je potrebno počakati na rezultat (par dni); do takrat karantena.
Skrbi me še to, ker je lisica potem pobegnila proč;....kaj če se bo vračala? Zakaj se ni bala človeka / psa?
Skrbi me tudi to, ker se za par sekund ne ve točno kaj se je dogajalo... Roni je letela pred mojo mami k putkam (do kakega ugriza, ni prišlo ker je z njo vse OK nobene rane / nič,  tudi renčnanja ni bilo slišati)....
Kaj naj bo potem na lastnem dvorišču / vrtu privezana (kar je čisto  Lips Sealed )
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #7 : torek, 07.12.2010 : 15:26:45 »

Jaz bi jo po tistem, kar sem prebrala v Lanabelinem postu  sram raje imela notri, če je privezana se niti braniti ne more na primeren način, niti zbežati. Nisem pa pomislila, da je lahko tako obnašanje lisice nenavadno, oprosti.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #8 : torek, 07.12.2010 : 15:40:28 »

Lahko bi bil tudi kakšen radoveden mladič - ampak zdajle mladih lisic ni. Za odraslo pa je tako vedenje sumljivo. Če je v resnici stekla, jo bo v nekaj dneh pobralo in se ne bo mogla več vračati.
Logiran
roni
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


WWW
« Odgovor #9 : torek, 07.12.2010 : 15:48:00 »

Očitno sem ponovno napačno napisala. Na dvorišču ima Roni  velik pokrit, izoliran boks.  Čez zimo je v hiši (drugače ne zdrži – ker ji je hitro prevroče in je tako zelo nervozna da je groza).

Nikakor nisem mislila da bi bila privezana v tem smislu da jo daš na »štrik in adijo«, marveč v tem smislu (glede na to, da je sedaj čez dan veliko časa preživela na vrtu – da bi bila potem na vrtu na povodcu in še to takrat ko je nekdo zunaj); kar bo pač morala biti. Glede na to, da sprehodi do nadaljnjega odpadejo.

Za vnaprej pa bo potrebno poiskati drugo rešitev glede lisic….čeprav mi ni jasno kako/kaj?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10 : torek, 07.12.2010 : 15:52:04 »

ko bo konec karantene, bo lahko zunaj kot običajno. Glede na to, da bo imela izmerjen titer in da je bila dodatno cepljena, vam zaradi lisic ne bo treba skrbeti. po vsej verjetnosti bodo tudi lovci naredili čistko med lisicami - ponavadi vedno jo, ko se prikaže kakšna sumljiva.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #11 : sreda, 08.12.2010 : 07:25:36 »

roni,karantena pri sumu na steklino se izvaja dobesedno tako,da je pes za čas,ko potekajo preiskave izoliran,brez možnosti kontakta z drugimi živalmi,oskrbuje naj ga le ena oseba,z ostalimi člani družine pa naj ne bi imel stikov.SAma preiskava na Favn test traja cca 10 dni.V tem času boste imeli še obisk veterinarskega inšpektorja.Ta vam bo na koncu tudi izdal odločbo o odpravi karantene,če je titer dovolj visok.V kolikor ni,bodo psa še enkrat cepili proti steklini.
Tjaša
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #12 : sreda, 08.12.2010 : 08:41:34 »

Roni, s katerega konca pa si?
Drugač pa brez panike. Smiley
Logiran
roni
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


WWW
« Odgovor #13 : sreda, 08.12.2010 : 08:55:56 »

Naša Roni bo izolirana od drugih živali absolutno; žal tisto drugo kontakt samo enega člana ni/ne bo šlo; kar se tiče pa obiska inšpektorja smo bili obveščeni ja.

Mi je grozno zanjo ko je tako "omejena"; upam, da bodo rezultati kaj prej kot pa cca. 10 dni (mogoče kdo ve kam pošljejo ta vzrorec krvi; oz. ali se daj kaj "zasitnarit" da bi šla zadeva hitreje)?

Smo pa iz Bele Krajine.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #14 : sreda, 08.12.2010 : 12:07:04 »

še sreča, da se lahko dela titre. Prej so bili psi ali usmrčeni ali pa so bili v čisto pravi karanteni, dolgo in zelo drago.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Steklina / kako ukrepati
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines