mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 15:40:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: Kako narocamo preko amazon.com
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako narocamo preko amazon.com  (Prebrano 44796 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 25.07.2005 : 11:04:18 »

Andi, to je pa zelo cudno. Sama sem ga kupila na A banki, vendar mi je sorodnica, ki dela na banki, zatrdila, da tak sistem zdaj ze poznajo prakticno vse banke.

Citat
Lahko pa preko njih plačaš s čekom, namesto nakazila na transakcijski račun, dobi Amazon ček.
Misliš da je to ok?

Na tak nacin se nisem placala-vedno sem jaz poslala cek, na zadnji strani pa je bil napisan moj email. Po moje je najbolje, da pises direktno na Amazon.

Se mi zdi pa res cudno, da banka tega ne bi poznala. Takrat, ko sem sama narocala, je bila bojda A banka edina.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
tincy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42


« Odgovor #16 : petek, 05.08.2005 : 22:11:42 »

Andi kako si potem poslala ček? Ker jaz imam podobne probleme, kot ti??
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #17 : sobota, 06.08.2005 : 16:09:00 »

Naslednji teden grem v akcijo. Saj pravim, na banki so rekli, da na ta sistem ne delujejo, tako da moram pisati na Amazon.
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #18 : sobota, 06.08.2005 : 16:32:30 »

Sem redna stranka na amazon.co.uk inlahko povem, da se mi je kupovanje prek amazon.co.uk blazno splacalo. Jaz kupujem predvsem DVD-je (naprimerljivo cenejsi kot v SLO). Ce se kaj polomi, poklices in ti posljejo nove - samo meni so kar 4x poslali  - tako da imam  sedaj 5x Pirati s Karibov. 

Tudi ce s posto spadamo pod ostanek sveta, je pa ta razlika, da ni carine.

LP, Barbara
Logiran
tincy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42


« Odgovor #19 : sobota, 06.08.2005 : 18:10:36 »

Andi, sporoči, kaj boš iznedela, ker meni so na banki rekli, da ga bodo oni poslali, kljub mojim pritožbam, da naj bi na zadnjo stran napisala e-mail. Upam, da bo vseeno uspelo.
Logiran
tincy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42


« Odgovor #20 : ponedeljek, 08.08.2005 : 11:55:55 »

Uspelo je!!!Očitno so se na banki malo pozanimali, tako, da so me danes klicali, da sem jim povedala naročniško številko, za na zadnjo stran čeka, tako, da mislim, da naprej nebi smelo biti težav :-) in bom končno prišla do svojih knjig.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #21 : ponedeljek, 08.08.2005 : 16:27:01 »

Katero banko pa imaš?
Logiran
tincy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42


« Odgovor #22 : ponedeljek, 08.08.2005 : 21:09:20 »

Gorenjsko banko.
Logiran
peace
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 2


« Odgovor #23 : torek, 30.08.2005 : 11:55:21 »

Mene pa zanima: ko greste na amazon.com in si izberete knjigo potem pa imaste njihovo ceno lahko pa izberete tudi nove in rabljene izvode od drugih knjigarn. Včasih je cena nove knjige preko druge knjigarne občutno nižja kot pa prvotna cena na amazonu. Zanima kako je s tem? Ali vi ponavadi kupite kar po prvotni ceni ali si izberete cenejši izvod pri drugi knjigarni, ki jo trži Amazon? Tongue

sem nov pri kupovanju knjig prek amazona zato hvala za nasvet Wink
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #24 : torek, 30.08.2005 : 15:09:48 »

Jaz vedno vzamem kar tisto prvotno moznost.

Lp, Barbara
Logiran
Nanook
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #25 : petek, 02.09.2005 : 22:52:52 »

Tudi jaz vedno kupujem nove, kar Amazon. Kar se ostalih knjigarn tice sem v zivo kupovala le v Barnes & Noble, pa se mi (glede moje literature) niso zdeli kaj cenejsi. Sem pa res dobila slovar za samo nekaj dolarjev.

Pri rabljenih (pa tudi pri drugih knjigarnah) bodi pozoren, ce posiljajo tudi preko luze, v Evropo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
peace
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 2


« Odgovor #26 : torek, 13.09.2005 : 13:24:53 »

Na hitro še moja izkušnja z amazon.com, ki je lahko v pomoč novim internetnim nakupovalcem. 1.9. sem naročil tri knjige o kliker treningu, plačal s kreditno kartico in izbral najcenejšo dostavo (za tri knjige je bila 18 USD). Najprej sem bil malce razočaran Undecided, ko sem videl predviden datum dostave 3.10. No danes 12.9. sem že dobil knjige Smiley, torej veliko prej (tri tedne) kot predvideno, plačal pa sem še 1100 Sit ddv (8,5%) in 720Sit posredovalnine carine (grrrrr) Angry. Gospa na pošti mi je dejala, da so po njenih izkušnjah vse pošiljke ki pridejo od amazon.com carinjene ne glede na znesek.

No tolko da veste…sedaj pa šibam prebirat nove knjige Cheesy

Lep dan vsem
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #27 : torek, 13.09.2005 : 14:51:38 »

Carina je, če stvari naročiš na amazon.com - to je v ZDA.

Če pa jih naročiš na amazon.co.uk ali pa amazon.de, pa carine ni.

LP, Barbara
Logiran
fiti
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 58


« Odgovor #28 : četrtek, 06.10.2005 : 15:36:38 »

Knjige narocene iz ZDA, torej tudi z Amazona.com so carine PROSTE...informacijo sem dobil tukaj:http://carina.gov.si/slov/katalog/vpras_odg_dav_car_postopki.htm...Moram povedati da so moje izkusnje z Amazona odlicne...nekoc sem narocil knjigo z najhitrejso varijanto in ni prisla v 4 dneh kot bi morala in so takoj poslali novo..tako, da sem dobil dve Wink...vprasal sem ce jim eno vrnem pa so mi rekli naj jo komu podarim...vedno sem narocal preko kartice in ni bilo nikoli problemov...
lp
fiti 
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #29 : četrtek, 06.10.2005 : 16:28:36 »

umm lahko neja k vprašam ? koliko je poštnina če naročim npr. knigo iz velike britanije .... hvala
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: Kako narocamo preko amazon.com
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines