mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 20:31:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: SEN, po domače Binky (še prej pa Senna, po domače Mauči)
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: SEN, po domače Binky (še prej pa Senna, po domače Mauči)  (Prebrano 65143 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #75 : nedelja, 13.05.2012 : 18:01:15 »

Ali pa svež brusnični sok iz lekarne, pa po brizgi, to sem jaz delala.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #76 : nedelja, 13.05.2012 : 20:00:43 »

Maja01, saj so lahko tudi brusnice kot brusnice, a ne?

K
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #77 : nedelja, 13.05.2012 : 20:17:21 »

Maja01, saj so lahko tudi brusnice kot brusnice, a ne?

K

Na spletu, v vet. temi sem prebrala, da so takšne še najboljše, pa ne samo zaradi pH-ja,
predvsem zaradi zaščitnega filma, ki ga naredijo, da se bakterije, če so, težje lepijo.

Žužka, če hočeš me lahko pokličeš na 051 60 66 44, sva zadnjič z dr. Pavlinovo kar precej
časa debatirali o takih in drugačnih možnostih in vrstah kamnov, pa te mogoče še na kakšno
stvar spomnim, da boš na kontroli lahko vprašala  Wink
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #78 : nedelja, 13.05.2012 : 20:26:47 »

Na spletu, v vet. temi sem prebrala, da so takšne še najboljše, pa ne samo zaradi pH-ja,
predvsem zaradi zaščitnega filma, ki ga naredijo, da se bakterije, če so, težje lepijo.

O kul, ker pri nas jih jemo (vsi) kot bonbončke. Smiley
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #79 : nedelja, 13.05.2012 : 20:32:22 »

Lahko, samo s suhimi ne pretiravat, ker imajo prevec sladkorja.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #80 : nedelja, 13.05.2012 : 20:50:18 »

Lahko, samo s suhimi ne pretiravat, ker imajo prevec sladkorja.

aha, tenks, nabavljam ene iz "bio" predelave in nimajo ničesar dodanega ampak seveda tudi s temi ne pretiravamo.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #81 : ponedeljek, 14.05.2012 : 00:42:03 »

Sem dajala majhno količino suhih brusnic (tudi bio, pa imajo vseeno dodan sladkor), ampak sem v kakcu našla eno celo, niti malo prebavljeno. Potem sem šla pa rajši po humane tabletke brusnica + probiotik. So veti rekli, da so ok, samo ne hraniti istočasno z antibiotikom.

Čarka, hvala, ampak sem šele zdaj videla tvojo pomoč, jutri imava pa veta že ob 8ih. Bom povedala še za Pickota, drugače bom pa videla kaj bodo rekli... Verjetno bo treba spet s katetrom urin jemat. Sad Potem pa mogoče "tapava" analiza? Da bi vsaj bolj sigurno vedeli?
Aja, ph je bil do sedaj vedno nizek, danes pa je rahlo povišan, ampak še ne čez 7. Hrane nisem spreminjala, ima še vedno enako dieto + juho (po receptu za nižanje ph).

Naša mati pravijo, da je antibiotik mogoče deloval preveč enostransko in se je spet razpaslo vnetje. Mene bolj skrbi napačna diagnoza kamnov in posledično nastajanje novih, ki uživajo v kislem urinu. Undecided
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #82 : ponedeljek, 14.05.2012 : 08:31:59 »

Tudi če je bila diagnoza čisto prava za tiste konkretne kamne, še ne pomeni, da ne morejo nastajati novi, tisti "z druge strani lestvice". ŽAL. sram
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #83 : ponedeljek, 14.05.2012 : 15:44:16 »

Takole smo pa zdaj...


Operiran zaradi zagozdenega kamna(-ov). Ni šlo s spiranjem, so pa probali. Napačni ph, pesek je izginil, nastali pa veliki kamni... Sedaj ima luknjico skozi katero bo lulal naslednji mesec (ali dlje, ali vedno). Danes ima pa še kateter, da se malo poceli in kanilo za "tamočne" droge. Na analizo sta zdaj končno šla 2 kamna, enega od njih je revež celo zjutraj izlulal.
Zaenkrat pa nazaj na prvotno dieto, dobro, da nisem še podarila žaklja briketov. Medtem pa grem prodati svojo ledvico, če kdo pozna koga... Lips Sealed
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #84 : ponedeljek, 14.05.2012 : 15:48:00 »

Ojoj, lubček mali  Kiss... Sad
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #85 : ponedeljek, 14.05.2012 : 15:49:54 »

Joj, Senčko, revček ti ... Kiss
Žužka, saj ne vem, kaj naj napišem v tolažbo Sad Mora it na bolje, mora!  Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #86 : ponedeljek, 14.05.2012 : 15:59:45 »

Ojej...Hitro okrevanje želimo - in to za zmeraj! Kiss Kiss Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #87 : ponedeljek, 14.05.2012 : 16:00:45 »

pri meni so kamni neozdravljiva presnovna motnja. sčasoma se navadiš, da te vsake tolk cajta štihne, si privoščiš gurmanske presežke v ukc in stalno vlačiš s seboj naklofene, ketonale in podobne zadeve.

blaga vnetja ob pojavu peska dokaj uspešno porihtam z Rowatinexom.
pri nas je na recept, v avstriji pa ne.

če ga tudi pesoti lahko jedo, se splača probat s tem.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #88 : ponedeljek, 14.05.2012 : 16:06:59 »

Imaš slučajno cystinurio (cistinske kamne), rava? To je zadnja diagnoza pri Piciju (Binkyjevemu bratcu) in Fani (ki je iz iste familije). Binky, fajn okrevaj ... Na žalost poznano Sad.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #89 : ponedeljek, 14.05.2012 : 16:40:19 »

Imaš slučajno cystinurio (cistinske kamne), rava? To je zadnja diagnoza pri Piciju (Binkyjevemu bratcu) in Fani (ki je iz iste familije). Binky, fajn okrevaj ... Na žalost poznano Sad.
Zelo verjetno, da ima te tudi Binky. Sad Čeprav so veti še zmeraj zmedeni in pravijo, da je neka čudna kombinacija.  Shocked Bomo videli po analizi... Zdaj sem moram počasi lotiti misije odpiranja katetra. Lips Sealed

Hvala vsem ljubezen
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: SEN, po domače Binky (še prej pa Senna, po domače Mauči)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines