mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:28:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 145445 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Taja_K.
gost
« : nedelja, 18.05.2003 : 16:03:28 »

Hi! Kmalu bom dobila psa.Zelo všeč so mi basset hound,bloodhound,kraški ovčar,nova scotia duck tolling retriever,bradati škotski ovčar.Imamo hišo z velikim vrtom pes pa bi živel zunaj,mi lahko prosim svetujete in poveste katera pasma je zame najbolj primerna.
Hvala,Taja
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1 : nedelja, 18.05.2003 : 21:52:11 »

Taja,
Razmisli, koliko časa na dan si pripravljena preživeti s psom (če pes živi zunaj, bo veliko bolj nesrečen, če boš imela kdaj pomanjkanje časa, kot če živi s svojim 'krdelom' v stanovanju.)
Razmisli tudi o tem, kakšne izkušnje že imaš in če boš samo ti skrbela za psa; ali je tvoja starost primerna za to in to pasmo. Se mi zdi, da si dokaj mlada, ni res? Roll Eyes Wink Wink

Vidim, da ti je všeč veliko pasem, ki pa se po značaju razlikujejo (sledar, ovčar, prinašalec...)

Glede baseta: mislim, da ni primeren za zunaj.
Bloodhound bi ob nepravilnem pristopu postal težaven. Upam, da veš posamezne značilnosti in potrebe teh pasem, ki si jih naštela.
Kraševec bi bil mogoče premalo obvladljiv zate. Pa saj mogoče se motim... Roll Eyes Mi je zelo žal kraševcev v naši bližini: 2 živita v naši ulici in sta tako rekoč neobvladljiva. En gospod nosi s sabo na sprehod palico. Zakaj? Zato, da bolje obvlada svojega lepega, a žal podivjanega 'sivčka'. Angry
Glede novoškota; kot je bilo že v temi o njih povedano (se mi zdi), je to delavni pes, pa še v tujino bi morala ponj.
Mislim, da je izmed teh pasem zate najbolj primeren bradati škotski ovčar.



Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #2 : sreda, 21.05.2003 : 20:00:17 »

oj!
Mislm,da je od vseh teh najmanjprimeren basset.zakaj?zato,ker ima basset kratko dlako in bi ga vzunaj zeblo,ter zato ker ima občutljiva ušesa in bi se jih prehladil isto je z očmi.Še enkrat:ne odločaj se po sliki mladička saj so vsi mladiči srčkani a ko enkrat psa dobiš in odraste imaš pa lahko zaradi tega,ker ti je bil kot majhen luškan težave 12let in več.Ne pozabi,da bo pes s tabo okvirno 13let če bo majhen še več.Vse druge pasme so večinoma lovske,zato bo potrebno šolanje,...vglavnem še enkrat temeljito premisli preden se odločiš za psa.mislim,pa da bi bilo bolje če napišeš še kaj podatkov(koliko časa bo sam,ali ga misliš voditi v pasjo šolo,...)
lp,pia
Logiran
Taja_K.
gost
« Odgovor #3 : četrtek, 22.05.2003 : 20:16:11 »

Hi!Pes bi bil sam malo časa,ker sem popoldne doma,zjutraj pa bi ga merkala babica,vsak dan ga seveda tudi mislim peljati na sprehod.V pasjo šolo pa bi gotov tut šu,k drgač je mu stric psa pa dedi,k sta bla prijazna in ubogljiva in bi mi tudi onedva pomagala z nasveti.Drgač sm pa basseta 10let starga vidla že v živo,usak dan ga skorej vidm,k ga ma prijatu od mojga očija,sam ga ma u stanovan.V veliki košari s tremi kovtri de mu je toplo in mehko,kraševca pa je mu dedi,sm  bla pa tut jest velik z nemu.Ampak umru je ene 2let nazaj,takrat sm bila v 4.razredu,zato sevede nism mogla smam z nemu na sprehod(sej je še ubogov a če bi pršla psica al pa drugi psi,je sam dedija ubogov).A je dost podatkov??Taja
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #4 : petek, 23.05.2003 : 18:51:39 »

Taja.še enkrat basset ni pasma za vzunaj!Basset mora biti v hiši!Pa tudi kraševci so lahko ob neprimerni vzgoji napadalni!Samo tole si zapomni:nobena pasma ni za v pesjak!nobena!pes mora biti z ljudmi.Za začetek ti priporočam nemškega ali škotskega ovčarja.
lp,pia
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #5 : petek, 23.05.2003 : 22:27:29 »

Taja, seveda so psi, ki so raje zunaj. Tak primer je že moja rota. Za razliko od druge psice, ki trenutno panča v moji sobi je rottweilerka po svoji volji na balkonu na svojem mehkem ležišču... Grin

Ampak baset pa očitno res ni za zunaj. Če ne druga ima že tako kratko dlako... Uhlja bi bila pa sploh v mrzlih dnevih izpostavljena podhladitvi
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #6 : sobota, 24.05.2003 : 10:52:13 »

Taja,
če nameravaš kupiti psa, ki bo v pesjaku, ti nikakor ne priporočam basseta.Poleg tega pes ni bil nikoli namenjen za čuvaja. Basseti so izredno navezani na družino in kot taki želijo biti v neprestanem stiku z njo.Naj ti namignem, da poznam veliko bassetov, ki celo ne spijo na svojih ležiščih temveč na kavčih in v posteljah lastnikov.Torej bi bilo to, da je pes v pesjaku zanj prevelika psihična obremenitev.Kar se tiče ušes pri bassetih, niso nič manj občutljiva kot pri drugih psih, potrebne pa so čiščenja vsaj 1x tedensko. Z očmi prav tako ni veliko dela, razen pri tistih psih, ki imajo preveč odprto oko.
Pia, tudi basseti so lovski psi, sicer pa je moje prepričanje takšno, da prav vsak pes potrebuje nekaj šole.Vsaj osnovne stvari kot so poleg,sedi, odpoklic, prostor. Sicer pa šolanje ni namenjeno samo učenju poslušnosti, temveč tudi druženju z drugimi pasjimi vrstniki.
LP Tjaša
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #7 : sobota, 24.05.2003 : 11:49:37 »


Citat
Kar se tiče ušes pri bassetih, niso nič manj občutljiva kot pri drugih psih, potrebne pa so čiščenja vsaj 1x tedensko.

V mislih sem imela mrzle dneve (zima Shocked Shocked)
Viseča in velika ušeska so močno izpostavljena podhladitvi!!! Že tako ali tako najprej zmrzujejo ušesa!!!
Zato pa imajo polarni psi vsi zelo majhna ušesa! Grin



Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #8 : sobota, 24.05.2003 : 18:18:43 »

Taja, daj si dopovedat, da baset nikakor ni pes za pesjak. Kar se tiče šolanja, ima močan lovski nagon, zato mora imeti osnove poslušnosti, da ga obvladaš (npr. prav lahko se ti zgodi, da v gozdu najde neko sled in gre "za nosom", lahko si misliš, kako to izgleda, če ne obvlada odpoklica). Vsekakor se pozanimaj pri lastnikih basetov, kakšnega obišči, zbiraj informacije, to pomeni vse pluse in minuse, ki jih ima pasma. Nikoli ne izbiraj psa po videzu (npr. malamutki in huskyji so luštni, karakterno pa niso primerni za vsakega). Ni pomembno to, ali ga zunaj zebe ali ne, pomembno je, da živi s svojo družino (krdelom). Srečen bo tudi v pesjaku, če se boste vi tja preselili  Wink . Pravzaprav so redke pasme, ki raje živijo zunaj kot v stanovanju. Sama imam psičko v pesjaku samo zato, ker starši ne pustijo, da bi bila v stanovanju (zaradi dobre odlakanosti ni problem, tudi če je hladneje). Predvidevam, da ti nisi v takšni situaciji, zato se s starši dogovoriti, kako in kaj ter skupaj izberite pasmo, ki bo NAJPREJ ustrezala vašemu načinu življenja, izkušnjam s psi, možnostim, ki mu jih lahko nudite, šele NATO lahko izmed nekaj primernih pasem izberite tisto, ki vam je po videzu všeč. Lahko je to baset, lahko katera druga pasma, nekaj je psu prirojeno, veliko pa mora pridobiti in to je v celoti odvisno od okolice, kjer živi. Veliko veselja s kužkom!  Wink

Lp
Logiran
mare
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #9 : petek, 06.06.2003 : 12:45:42 »

Oglašam se z zakasnitvijo, ampak kot lastnik basseta moram odločno povdariti, da to ni pasma, ki bi bila lahko od zunaj!!!!
Poleg vseh naštetih potencialnih problemov pozimi, treba izpostaviti to, kar je že načela lunca: basset je izredno socialen pes, vzrejen za sobivanje v večjem krdelu in zato brezpogojno navezan na družino!!!
LP, Mare
Logiran
Taja_K.
gost
« Odgovor #10 : torek, 10.06.2003 : 20:20:13 »

Saša mislim,da se bom odločila kar za kraškega ovčarja,če basset ne more biti zunaj.Ideja s Finsko pa tudi ni tako slaba!
l.p.taja
Logiran
FuNkY
gost
« Odgovor #11 : torek, 29.04.2003 : 14:15:44 »

Mene pa samo zanima kera pasma psa je primerna za vzunaj če imaš velik vrt, prostor AMPAK malo časa zanj? Pes naj bi bil srednje velik, ki ne zahteva veliko potrpežljivosti, časa, ... Grin
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #12 : torek, 29.04.2003 : 14:55:33 »

Psu je najpomembneje, da je s svojim "krdelom"-da se ukvarjajo z njim, mu naklonijo čim več časa, itd. itd. itd.
VEEELIIIIK vrt NI VSE! Oziroma, če je LE  :-/velik vrt, to ni to!
Res premisli o plišasti kreaturci al' pa taki na baterije...
Logiran
kajci
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #13 : torek, 29.04.2003 : 18:23:22 »

Prav noben pes (ali katera koli žival) ne rabi mal oskrbe... Če hočeš da se pes dobro počuti moraš z nim preživeti vvveeellliiikkkooo časa. Če ga nimaš ga rajši ne imet.
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #14 : torek, 29.04.2003 : 20:46:48 »

Mene pa malo zanima, kaj ti bo pes, če nimaš časa zanj?  >:(Bistvo tega, da psa imaš je namreč to, da mu posvečaš čimveč časa...
Malo se mi dozdeva, da potrebuješ čuvaja...ampak ti priporočam, da si nabaviš alarmno napravo, ki je povezana z varnostniki. Cena alarma je približno tolikšna kot stane povprečen pesek, mesečni stroški pa so manjši kot bi sicer porabila za hrano, veterinarja in vse ostalo kar potrebuje pes... Pa za alarm ne potrebuješ časa, je pa zelo sigurna zaščita.
Kar pa se domačih živali tiče...čisto vse potrebujejo tvoj čas in pozornost. Še zlata ribica...jo moraš kdaj pa kdaj tudi nahranit, zamenjat vodo itd...

LP, Eva
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines