mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 09:26:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 145742 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #15 : torek, 29.04.2003 : 21:52:06 »


 So ti kar lepo svetovali. To , da ima nekdo velik vrt sploh ni noben podatek. Pes ima lahko ogromen vrt in pa zlat pesjak, pa mu to ne pomeni, če tam životari SAM!!!
 Pes je izredno družabno bitje, zato dobro premisli preden nekemu kužku "uničiš" življenje.

 Čao-Slavi
Logiran
muca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99


« Odgovor #16 : sreda, 30.04.2003 : 06:03:10 »

Nimaš časa in potrpljenja, zato o nabavi živali NESMEŠ razmišljati. Tvoj pogled na psa je že v osnovi zgrešen, hočeš ga imeti samo zato, da lahko rečeš "imam psa". Brez veze!!!
Ob takem razmišljanju nisi primeren človek za psa in upam si trditi nikoli ne boš!
Strinjam se z valvazorjem ne uniči življenja nobenemu psu!!!

LP
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #17 : sreda, 30.04.2003 : 06:21:17 »

Jaz sem tako tezavo s casom nekaj casa resevala tako,da sem hodila v zavetisce,se druzila s drugimi lastniki psov,vcasih katerega tudi peljala na sprehod in pomagala izgubljenim kuzatom.Po tem,ko sem nehala hoditi na vse mogoce dejavnosti,je bilo casa vec in takrat sem kupila Lizo.Ker je res potrebno se VELIKO ukvarjati z vsakim psom,tudi ce je mesancek,sem rajsi pocakala,kot da bi kuza trpel in sameval.Zdaj je pa skoz z nami kamorkol gremo (samo v solo z mano se ne hodi Wink)
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #18 : sreda, 30.04.2003 : 11:55:24 »

Funky...cimvec temboljs!Jaz se z Lizo ukvarjam ves protsi cas,pa tudi,ko delam nalogo je z mano tako,da skoraj nikoli ni sama.Zelo je dobro,ce se VELIKO ukvarjas s svojim psom,ker je potem bolj "vesel" (vecina psov,ki sameva postane zalostnih...)Drugace je pa tudi odvosno od lastnika,kako se odloci;ali se bo s svojim psom vescas ukvarjal (taki ponavadi sodelujejo tudi na agilityu,poslusnotsi in drugih tekmovanjih in kinoloskih aktivnostih) ali pa se bo s psom sam malo manj ukvarjal,pa se bo kdo drug vec....
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #19 : sreda, 30.04.2003 : 13:53:44 »

Na žalost ne. Pomisli kaj bo kuža počel ostalih 21 ur na dan? Sameval v pesjaku? Takole bi ti rekla. Ker sem še študentka imam ogromno prostega časa  Cool, vendar včasih tudi kaj delam, pa predavanja itd. Če grem zjutraj zelo zgodaj od doma, vstanem tudi ob 5, če je treba in sprehodim psičko. In ko pridem popoldne ali zvečer domov crknjena kot konj, greva najprej na dolg sprehod. K sreči tudi vmes ni sama doma, ker je pri starših. Zvečer pa obvezno še dolg sprehod. Ob prostih dnevih pa je psica povsod z menoj...POVSOD! Z menoj pa gre lahko zato, ker sem jo v mladosti toliko socializirala, da je pridna na povodcu, da zna v gostilni mirno ležati pod mizo, da pusti ljudi in druge pse pri miru.
Marsikdo svojega psa ne more nikamor vzeti s seboj ravno zato, ker je razmišljal kot ti. Da je 3 ure na dan dovolj. Preostali čas pa je pes v pesjaku. In takšni kužki so ponavadi reveži, saj ne morejo sodelovati v družinskih zadevah...ker kuža je zame družinski član. Saj marsikateri kuža ne potrebuje ogromno sprehodov ali gibanja, prav vsak pa si želi biti čim več časa s svojim lastnikom, to pa pomeni v hiši, ne v pesjaku. V tem primeru je tudi eno uro dolg sprehod dovolj + 10 minut na dan za nego + 1 uro za igro, ostane pa še čas za crkljanje in podobno. Še enkrat pa si preberi post od Yo! lp
Logiran

Taja_K.
gost
« Odgovor #20 : sreda, 30.04.2003 : 14:36:46 »

Hi.Jaz se čist strinjam s Kajo.Jest mam doma morskega prašička,ki je manj zahteven kot pes pa preživim s njim več kot 2uri in pol na dan,velikokrat pa še več.Psa pa je treba še voziti na sprehode,... Če bi bil pes sam zaprt v pesjaku ali zaklenjen na verigi,bi postal"nervozen".Moji sosedje imajo psa na verigi in če kdo pride mem njega začne ful lajat in se v ljudi zaganat!Žal nima dobrega življenja! Sad    
l.p.Taja
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #21 : sreda, 30.04.2003 : 14:49:43 »

mislm,da je blo v tej temi že dost napisanega...

lahko bi spet nakladala pa ne bom..........sej verjetno si že sama ugotovila,da pes pač res ni zate.aha,pa še tole vprašanje:
če nimaš časa za psa zakaj bi rada imala psa???
razmisli....
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #22 : četrtek, 01.05.2003 : 09:24:30 »

Funky:Po mojem bo res najboljse,da pocakas se nekaj casa,da bos imela vec casa ukvarjati se s psom in bosta oba veliko bolj zadovoljna.Ker je ze tako prevec psov,ki samevajo,sklepam pa,da ti ne bi rada mucila psa.Mogoce je boljse,da si kdaj "isposodis" psa od kaksnega soseda in ga peljes na sprehod ali kaj podobnega.
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #23 : četrtek, 01.05.2003 : 17:21:21 »

FuNkY,
Če se boš slučajno odločila za psa...
Ko pride Shait na vrt prvo vse prebrska, da vse palčke, kosti,... na kup.  Potem malo grize in čez pol ure se usede in se začne dret MENI JE DOOLGČAAAS!!!
Res, da je moja zelo razvajena ampak vseeno ti dalmatinca  odsvetujem  Wink
LP, Saša
Logiran
Taja_K.
gost
« Odgovor #24 : sreda, 04.06.2003 : 16:53:25 »

Hi! Funky,vem,da je težko živeti brez psa jaz že 4leta prosim zanj,pa nič.Morda ga bomo zdaj kupili saj veš,kako je če si za vse sam,jest bi bila.Zato pa,kdor čaka dočaka!Tudi jaz bom in tudi ti boš.Vendar je bolje počakati in potrpeti kot imeti zanemarjenega,osamljenega psa.Svetujem ti,da kupiš kakšno drugo žival,ki bo zahtevala toliko nege kolikor imaš časa.Jaz imam morskega prašička  Kluivertko,treba je le velikokrat očistiti kletko,drugače pa se rada crklja in včasih tudi rada teče po sobi.Vendar ni ne vem kako "športna".                  
Ps:Se opravičujem,ker na forumu od psov govorim od drugih živali,a hočem le pomagati Funky.
lpTaja        
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #25 : sreda, 26.11.2003 : 22:13:29 »

hmm...koliko casa na dan pa pravzaprav imas?ceprav nisem poznavalka psov bi ti zaradi casa bolj svetovala kakega kratkodlakega psa zaradi cesanja pa tega.
p.s samo moje mnenje
Logiran
Kajči
gost
« Odgovor #26 : sobota, 06.12.2003 : 22:20:38 »

Citat
Mene pa samo zanima kera pasma psa je primerna za vzunaj če imaš velik vrt, prostor AMPAK malo časa zanj? Pes naj bi bil srednje velik, ki ne zahteva veliko potrpežljivosti, časa, ...  

Ne razumem!! Huh Shocked
Vsak pes potrebuje veliko gibanja in ne samo vrt!
Če misliš, da bo vrt dovolj velik za gibanje se res motiš.
Pes potebuje veliko gibanja, da si vzameš čas zanj itd.....
Za vsakega psa si moreš vzeti nekaj časa, da ga pelješ na sprehod, se malo igraš z njim, ga vzgajaš......

Ne vem, če je že tako potem ne vem, če ima smisel, da kupiš psa.....

Dobro premisli preden kaj kupiš, pes ni tako kot igračka.....
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #27 : sobota, 06.12.2003 : 22:37:26 »

FUNKY! Pomisli malo.

PES JE ŽIVO BITJE IN NE IGRAČKA!!!

Se podpišem še pod druge poste.

LP, jessy
Logiran
Vanja
gost
« Odgovor #28 : nedelja, 01.02.2004 : 14:39:00 »

Pozdravljeni dragi forumci! Smiley

Odpiram novo temo, ker potrebujem vašo pomoč pri izbiri pasme.
Do zdaj še nisem imela nobenega psa.
Stara sem 15 let, živim v stanovanju (v bloku) in si zelo, zelo močno želim psa.
Zato pa rabim vašo pomoč, da mi pomagate izbrati primerno pasmo za moja leta in tudi glede na to, da živim v bloku.
Rada imam pasme večje rasti npr. tako kot nemški ovčar, lahko je pa tudi manjši.

In sicer pasme, ki so mi pri srcu:

- nemški ovčar
- škotski ovčar
- avstralski ovčar
- bradati škotski ovčar
- beli ovčar
- mejni škotski ovčar

Bi bila katera od naštetih pasem, primerna zame?
Namreč rada imam ovčarje! Je pa še veliko pasem, ki so mi všeč! Smiley

Vesela bi bila vsakega odgovora!
Lepo prosim, svetujte!

Hvala!
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #29 : nedelja, 01.02.2004 : 15:04:23 »

Živjo Vanja!

Vse pasme, ki si jih naštela so primerne za življenje v bloku, saj so zelo družabne in so rade v bližini svojih ljudi. Prav tako vse pasme potrebujejo aktivne sprehode in naloge, da izrabijo vso svojo energijo.

Najbolje je,da poveš še kaj o sebi, kaj pričakuješ od psa, kaj misliš s psom početi,... Tako ti bomo lažje svetovali. O vseh teh pasma so tudi odprte teme na forumu, kjer si lahko o njih prebereš. Obišči tudi kakšno pasjo razstavo in se posvetuj vzreditelji in ljubitelji teh pasem.

Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines