mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 15:04:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 146125 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #30 : nedelja, 01.02.2004 : 16:09:05 »

Vanja, lahko poveš še kaj več o tem, koliko časa bo pes sam doma, koliko boš z njim zunaj (koliko gibanja mu boš nudila), kdo bo s psom ob kakšni tvoji daljši odsotnosti, pomembno je tudi, da veš koliko časa boš pripravljena posvetiti negi psa (škotski in bradati ovčar potrebujeta veliko več nege kot ostali našteti), napiši tudi kakšna je vaša blokovska okolica (prevladuje asfalt ali imate blizu kakšne travnike...)

Šele potem ti lahko svetujemo!

Večina pasem, ki si jih naštela je hiperaktivcev in upam, da se tega zavedaš.
LP
Logiran
Vanja
gost
« Odgovor #31 : nedelja, 01.02.2004 : 18:47:45 »

Hojla,

No, bom šla lepo od začetka...
Pes naj bi bil sam doma od 9.00 - 12.00 (tam nekje okoli) dopoldan, ampak to ne vedno, bo tudi moja sestra doma, tako, da ne bo vedno sam.
Čas sprehoda bo približno okoli 45 min.
Zaenkrat v mislih nimam nič, da bi kaj trenirala s psom.
Blokovska okolica ima takoj v bližini polno travnikov in poti ob katerih so dolgi travniki, na katerih se pes lahko nateka in opravi svojo potrebo.

Kako zahtevne pa so te pasme, ki sem jih naštela?

Še vedno pričakujem informacije!

Hvala!
Logiran
vicio
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 205


« Odgovor #32 : nedelja, 01.02.2004 : 20:06:29 »

hm, izbrala si si kar zahtevne pasme za začetnika. moj nasvet: bradati škotski ovčar ali pa škotski ovčar. pa malo podaljšaj sprehode. 45 minut je malo. al pa si kupi kaj majhnega.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #33 : nedelja, 01.02.2004 : 20:16:20 »

Vanja, mora biti nujno ovčar? 45 min dnevno zunaj je res premalo za te pasme. Z nemškim ovčarjem bi po mojem mnenju morala delati poslušnost, prav tako z belim ovčarjem. No ja, z vsemi, vendar sta to kar precej močna psa(psihično in fizično). O bradatih ovčarjih ti lahko pove kaj več Sally, mejnega ovčarja bi ti odsvetovala za prvega psa. O avstralcih ti lahko več pove sirtaki. Res, preberi si opise na forumu od vseh pasem, se pogovori z njihovimi vzreditelji.
Logiran
Maša
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #34 : nedelja, 01.02.2004 : 20:24:50 »

Hojla,

No, bom šla lepo od začetka...
Pes naj bi bil sam doma od 9.00 - 12.00 (tam nekje okoli) dopoldan, ampak to ne vedno, bo tudi moja sestra doma, tako, da ne bo vedno sam.
Čas sprehoda bo približno okoli 45 min.
Zaenkrat v mislih nimam nič, da bi kaj trenirala s psom.
Blokovska okolica ima takoj v bližini polno travnikov in poti ob katerih so dolgi travniki, na katerih se pes lahko nateka in opravi svojo potrebo.

Kako zahtevne pa so te pasme, ki sem jih naštela?

Še vedno pričakujem informacije!

Hvala!

Ojla!
Vanja, mislim, da mejni ovčar ne bi bil prava izbira zate.Za tega psa je premalo 45 min sprehoda na dan.Nujno potrebuje še druge zaposlitve npr. agility, poslušnost, rally obedience,...sicer lahko postane agresiven!Sam si bo poiskal delo, ki pa mislim, da ti ne bo ravno po volji.Začel bo npr. zganjati v črede avtomobile, vse kar se bo premikalo...Skratka postal bo živčna razvalina.
Priporočam ti kakšno manjšo pasmo Wink.
Logiran
Vanja
gost
« Odgovor #35 : nedelja, 01.02.2004 : 20:26:28 »

Hojla, glede sprehodov ni problema lahko jih tudi podaljšam, 45 min sem dala samo primer.
Koliko pa naj bi bili dolgi sprehodi???

Andi, jah najraje bi imela ovčarje!
Logiran
Maša
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #36 : nedelja, 01.02.2004 : 20:29:43 »

Hojla, glede sprehodov ni problema lahko jih tudi podaljšam, 45 min sem dala samo primer.
Koliko pa naj bi bili dolgi sprehodi???

Andi, jah najraje bi imela ovčarje!
Ojla!
Za mejnega ovčarja ni pomembna dožina ampak intenzivnost sprehoda, stalno se moraš ukvarjati z njim, metati npr žogico, ga učiti novih vaj...
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #37 : nedelja, 01.02.2004 : 20:38:14 »

Prav tako avstralski ovčar. Potrebuje vsakodnevno fizično gibanje in psihično "gibanje".
Logiran
vicio
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 205


« Odgovor #38 : nedelja, 01.02.2004 : 20:41:26 »

še vedno ti priporočam samo te dve pasmi. sprehodi mortajo biti najmanj dvakrat dnevno in še olajšanja. ovčarski psi pa rabijo delo. nekaj mu moraš najt. dovolj igre bi blo čisto dovolj. pa učenje raznih fint in trikov.
Logiran
Vanja
gost
« Odgovor #39 : nedelja, 01.02.2004 : 20:41:45 »

Maša, ja mejni škotski ovčar verjetno res ne bi bil primeren zame, ampak kakšen nemški ovčar, beli ovčar, škotski ovčar bi pa bil...
Saj, da ne boš mislila, da sem še čisto ''svež'' začetnik, sploh ne. Imam že tako rečeno ''podlago''.
Ker je mora soseda že bolj stara in težko pelje svojega samojeda ven, ji jaz pomagam in vsak dan peljem ven.
Sem ga tudi naučila osnovne stvari sedi, prostor, poleg, čeprav moram priznati, da je pes kar precej trmast.
Ampak počasi se daleč pride.
Logiran
Vanja
gost
« Odgovor #40 : nedelja, 01.02.2004 : 20:46:36 »

še vedno ti priporočam samo te dve pasmi. sprehodi mortajo biti najmanj dvakrat dnevno in še olajšanja. ovčarski psi pa rabijo delo. nekaj mu moraš najt. dovolj igre bi blo čisto dovolj. pa učenje raznih fint in trikov.

Glede sprehodov ni problema! Psa lahko peljem tudi 4x na dan ven, vsaj dobro se bo natekal!
Tako in tako pa bom psa vpisala v pasjo šolo, tam se bo lahko vse te trike naučil...
Logiran
vicio
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 205


« Odgovor #41 : nedelja, 01.02.2004 : 20:53:04 »

no, Vanja, to je že lepše slišat Wink
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #42 : nedelja, 01.02.2004 : 21:03:25 »

Vanja, super, če bo pes tako malo sam doma!
Če še vedno vstrajaš na ovčarju se mi zdi še najboljša izbira škot.
LP
Logiran
Vanja
gost
« Odgovor #43 : nedelja, 01.02.2004 : 21:36:48 »

 Smiley Smiley Cheesy

Kaj pa nemški ovčar? Bi ta bil?
Logiran
Maša
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #44 : nedelja, 01.02.2004 : 21:40:34 »

Smiley Smiley Cheesy

Kaj pa nemški ovčar? Bi ta bil?
Se mi zdi da bi bil bolj primeren škotski Wink
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines