mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 03:40:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Divjad - žrtev prosto spuščenih psov
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Divjad - žrtev prosto spuščenih psov  (Prebrano 6125 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« : torek, 21.12.2010 : 17:33:15 »

Prosim, da lastniki lovskih psov preberete tale članek in o njem razmislite in ustrezno ukrepate.

vir:www.pticarji.si
Avtorica: Andreja Strajnar
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #1 : torek, 21.12.2010 : 17:48:11 »

Menim, da bi to moralo veljati za vse lastnike, ne le za tiste z lovskimi psi. Bi bolj pasalo pod aktualno kot pa v ta podforum.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #2 : torek, 21.12.2010 : 17:52:55 »

Ja, Zoia, se strinjam, samo to še posebej velja za jagre (nekako si ne predstavljam poblaznele čivave, ki preganja srno). Naj pa Jana premakne, če meni, da sodi kam drugam.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #3 : torek, 21.12.2010 : 18:13:03 »

Ja, bo kar koristno, če bodo to opozorilo prebrali tudi (ali celo predvsem) lastniki ostalih psov, ki niso jagri, nimajo odnosa do tega in se niti ne zavedajo, ne vedo tega.

Tudi našim "putpuri" psom se kuglice odpeljejo zdaj v zimskem času v hosti. To ne moreš verjet, ko celo pes, ki nikoli ni pokazal nobenega interesa za vonj in sled divjadi, kar naenkrat poludi. Sneg je en poseben hudič tudi za pasje čute.
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #4 : torek, 21.12.2010 : 19:46:30 »

Citat
Ja, bo kar koristno, če bodo to opozorilo prebrali tudi (ali celo predvsem) lastniki ostalih psov, ki niso jagri, nimajo odnosa do tega in se niti ne zavedajo, ne vedo tega.

Miskica, se strinjam s tabo. Vsi psi imajo izražen plenski nagon (resda nekateri bolj, drugi manj).

Sicer pa dober članek! Agnes, hvala za link.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : torek, 21.12.2010 : 20:03:48 »

Celoten članek je tudi na Divjad - žrtev prosto spuščenih psov, sicer pa tema res spada med splošne o odgovornem skrbništvu, zato jo prestavljam tja.

Upam, da se bo kdo od tistih, ki rad spušča psa prosto tekati po gozdu, ali ga celo spušča, da se tam sprehaja sam, dobro razmislil o svojem početju.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #6 : petek, 18.01.2013 : 14:59:26 »

V preteklem mesecu smo lahko skoraj vsak dan okrog naše hiše občudovali 4 srnice. Danes so prišle okoli samo tri. Ne vem, kaj se je zgodilo s četrto Sad Samo upam lahko, da ni bil vpleten kakšen pes ali kaj drugega zloveščega in bodo že jutri vse štiri prišibale mimo.
Mi z obema psicama hodimo v tem snegu ven tako, da najprej pregledamo, če niso srne kje v bližini, šele potem gredo psice ven.

Lepo prosim, da upoštevate nasvete lovcev, ki pozivajo, da so psi pod nadzorom!

Prosim tudi za ponovno branje članka Andreje Strajner ... Divjad - žrtev prosto spuščenih psov
Logiran

Michael
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 31.07.2013 : 15:25:06 »

Dober članek! Rad bi samo poudaril, da se velikokrat kaj takega zgodi tudi ponesreči. Pes seveda v gozdu ne more biti konstantno na povodcu, niti ne moreš biti prepričan če je res tako nagonsko popadalen do divjadi. Tako da včasih je pač tukaj kurativa-po takem dogodku spoznaš psa in okolje in seveda nujno ukrepaš...
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Divjad - žrtev prosto spuščenih psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines