mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 05:26:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mačji brki
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mačji brki  (Prebrano 5982 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« : ponedeljek, 27.12.2010 : 12:13:12 »

Sprašujem v imenu znanke, ki pa ni prijavljena na forumu....
Doma imajo muca, starega 5 let, zdrav, je izključno notranji maček in v zadnjih nekaj dnevih so lastniki "našli" par mačjih brk......zgleda, da so mucu odpadli brki.
Lastniki so se ustrašili in želeli od "strica googla" izvedeti kaj več, pa nikjer na netu niso našli nič na to temo, prosim za vašo pomoč......sigurno kdo od vas ima podobne izkušnje.
Zakaj mačku odpadejo brki? Je lahko kaj narobe? Ali je mogoče to čisto normalno?

Hvala vsem za odgovore.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1 : ponedeljek, 27.12.2010 : 12:23:15 »

Od kadar pomnim dobim v stanovanju vsake toliko kakšen mačji (in pasji) brk in res ne vidim razloga za preplah. Odvisno sicer, koliko brkov je temu mucu odpadlo - če veliko, potem kakšen obisk pri vetu ne bi bil odveč.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2 : ponedeljek, 27.12.2010 : 12:24:11 »

Ne vem kako je z mački, ampak mi večkrat najedmo kakšen pasji brk, pa ni s psom nič narobe.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3 : ponedeljek, 27.12.2010 : 12:32:27 »

Brki  in tudi obrvi se, jasno da, obnavljajo, tako kot dlaka. Stari odpadejo, nadomestijo jih novi.
Čudno samo, da tega prej v petih letih niso opazili.
Moj maček je prišel k meni z eno smo belo brko med črnimi, na katero sem bila sila ponosna. Žal je izginila neznano kam po nekaj tednih.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 27.12.2010 : 12:57:49 »

Naj pogledajo še v obraz mucu lepo. Če izgleda brkov oskubljen, potem bi jaz preventivno obiskala veterinarja (sem šla našim štet te ta daljše ravnokar in smo tam cca. 10 - 15 na eni strani)

Sicer pa brki pač odpadajo in lahko, da so čisto slučajno našli 3 skupaj, pa sta eden ali dva odpadla že pred časom Wink
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 27.12.2010 : 18:04:24 »

Hvala vsem.
Logiran
špela007tomaž
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


WWW
« Odgovor #6 : torek, 10.09.2013 : 13:00:40 »

Tudi mene zanima nekaj glede brčic in sicer, ima naša muca okoli brčic takšno ne krastico ampak golo se ji je naredilo. Ne znam drugače opisati, tam kjer brčise rastejo se zelo dobro vidijo luknjice- nekaj brk je izpadlo. Sem klicala veterinarko in ji poslala slikico pa je rekla da zgleda kot vnetje- naj pa preiskusim mazanje z Garamycinom- bilo je neuspešno, obarvalo se je še bolj rdeče in zgleda sveže- prej pa je bilo le suho.
Včeraj pa sem na vratu odkrila še en predel brez dlakic tudi na istem princimu. Takšna suha površina....
Ima kdo podobne izkušnje?
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #7 : torek, 10.09.2013 : 13:05:52 »

To z brki nima povezave, bi rekla. Lahko je kakšna alergija ali mikrosporija - v vsakem primeru pelji muco pokazat veterinarju.
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #8 : torek, 10.09.2013 : 13:50:31 »

Mikrosporija
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #9 : sreda, 11.09.2013 : 18:38:59 »

Peljite mačko k veterinarju, da naredijo test pod Woodovo lučko po potrebi
pa vzamejo tudi vzorec dlake za gojišče. Potem potrebujete primerno
zdravljenje, lahko z mazilom in kopanjem, lahko s sistemskim zdravilom.

Potrebno je tudi dosledno razkuževanje v času zdravljenja.
Logiran
špela007tomaž
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


WWW
« Odgovor #10 : torek, 01.10.2013 : 21:16:02 »

No da vam javim svojo izkušnjo:
Če pogledate datum odkar sem nazadnje pisala in takrat našo maco udi peljala na VP(10.09.2013) do danes nisem izvedela ali ima Mikrosporijo ali ne. Torej na začetku je bilo rečeno da je vnetje, nato alergija, pod lučko se ni svetila značilno za Mikrosporijo- in danes sem dobila klis, da je zraslo na gojišču ne vem kaj.....in da je pozitivna na test. V tem času sem oddala 2 mladi mucki (sem v društvo proti mučenju živali in imam v začasnem domu živali-sedaj sploh mladičke), imam psičko ki se zunaj druži z veliko psmi, imela sem ogromno obiskov.....in tako do danes mogoče okužila veliko bitij. Nisem jezna na veterinarko ampak nase, da nisem bila kljub 99% ne-ju previdnejša dokler nisem dobila rezultatov iz gojišča.....zanimivo pa je to,da midva in ne psička še nismo dobili bolezni...
Drugače pa vsem hvala za namige in nasvete...
Lep večer
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mačji brki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines