mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:25:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: dalmatinček in njegovo vedenje....
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: dalmatinček in njegovo vedenje....  (Prebrano 13622 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ajasŠ
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #15 : sreda, 29.12.2010 : 14:44:15 »

hmm kliker Smiley Smiley zanimiva zgodba, in če jo skrajšam ... sva delala na kliker še v mali šoli.... in potem ( moja napaka ) sem ga pustila na njemu dosegljivem mestu in ga je pojedu Smiley in po tem do sedaj nisem šla še po novega... ker on funkcionira tudi na moj glas, ko mu vsa navdušena rečem BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Smiley se poigrava in je najbolj zadovoljen kuža Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #16 : sreda, 29.12.2010 : 15:13:37 »

Hehe Smiley

Načeloma je seveda nadomestljiv z ustno pohvalo in potem nagrado, a je vseeno zelo fajn pripomoček, ki bi vama mogoče prav prišel. Če se ti da, lahko marsikateri video na to temo najdeš tudi na youtube, mogoče dobiš še kakšno idejo ali dodatno motivacijo Wink na primer poišči kikopup na youtube, tam najdeš precej dobrih nasvetov Wink

Mojemu pikastemu je kliker-delo cel žur za možgane kravžlat, je pa res da nisva imela težav kot vidva, na srečo.

LP
Logiran

ajasŠ
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #17 : sreda, 12.01.2011 : 17:30:15 »

no evo da se še malo oglasim in poročam o najinem napredku...
cviljenje smo vidno/slušno Smiley zmanjšali (čeprav mi starša ko me ni doma povesta da cvili veliko bolj če me ni kot če sem) ... pri hrani sedimo mirno in čakamo, ''vprašamo'' če smemo na kavč/v posteljo sicer je prostor v košari.
ne izsiljujemo božanja kot prej ( vendar je vedno vredno poizkusiti) Smiley. sprehodi pa hm.... nevem kaj naj si mislim.. danes sva srečala na sprehudu najinega starega znanca( ogormnega kužota), ki sta se vedno super igrala, vendar sem iz previdnosti rekla da naj ga raje privežejo pa da vidimo stik in nič se ni spremenilo, moj ga je bil zelo vesel, migal je z repom kot utrgan, zato smo ju spustili in sta se super igrala... nato sva šla dalje ... srečala sva enega ogromnega psa (pasme nevem), midva sva ravno zaključila z enim od trikcev zato sem ga spustila da se lahko poigrava, vendar moja nepazljivost... :S nisem opazila da se bliža ta kuža nama ( bil je privezan ) in moj kuža je stekel tja začel skakati okoli njega da bi se igral... nato sm stekla za njim ga privezala in mu dovolila da se samo malo povohata... in že sem videla da mu ni všeč začel je renčat,dlaka se mu je dvignila... joj joj.. nevem kaj bi bilo če bi bila oba spuščena. zdaj vidim da bova res mogla bit skoz na štrikcu in bom pač laufala z njim.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #18 : sreda, 12.01.2011 : 18:04:04 »

Pohvale za napredke  Smiley

Poznaš sledni povodec ( obstajajo 5, 8, 10 in več meterski ) ?  Smiley To je super zadeva, ga imaš pod kontrolo, in zlaufa se prav fajn.  Smiley
Logiran
ajasŠ
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #19 : sreda, 12.01.2011 : 18:22:33 »

ja imava 10m povodec, ampak je zelo nepraktičen, ker je samo povodec, ni recimo kot flexi ... in potem imam več dela s povodcem kot s psom, uporabljala sem ga samo v namen odpoklica. mogoče bom res poiskusila s tem. hvala za nasvet Smiley
Logiran
ajasŠ
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #20 : sreda, 12.01.2011 : 18:24:11 »

evo še ena slikca od danes Smiley

klik
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #21 : sreda, 12.01.2011 : 22:44:19 »

No saj tako kot pri ljudeh si tudi vsi psi niso všeč, če je pa pes se malo prestrašen ali pa dominanten ipd. mu pa mogoče še malo več psov ni všeč.

Super, da napredujeta Wink
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #22 : četrtek, 13.01.2011 : 09:39:24 »

Če bi bila oba spuščena, vprašanje, če bi bilo kaj. Ko si ga privezala (kar si naredila prav), se je delno počutil ogroženega in še zraven, da sta oba pa zdaj skupaj močna in se je že napihnil... to je moje mnenje. Bolje je, če še kakšnega pasjega učitelja... vprašaš.
Moja dalmatinka je bila podobna. Ko sem jo privezala, se je renčanje začelo (pogostokrat, a ne vedno). Pred tem pa se je lahko brez problema igrala z drugimi psmi. Zelo zelo je pomagalo, da sem, kakor hitro sem opazila znake začetka agresivnega vedenja (nezaželjenega), povzdignila glas in pojačala ostrino z besedo "ne". Če ni zaleglo, sem jo stresla za vratom, da je dojela, da se to res ne sme. In, seveda, se odstranila. Ko se je pomirila, sem jo pohvalila in nagradila.

Super sta! Bere se napredek!  Cheesy Kiss
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: dalmatinček in njegovo vedenje....
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines