mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:34:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: kuža ne mara drugih
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: kuža ne mara drugih  (Prebrano 16987 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #15 : sreda, 13.03.2013 : 11:36:35 »

kakšna je pa tvoja reakcija, ko začne to počet??

ne samo, da ga daš na drugo stran ... tudi vse ostalo, si tiho, kaj rečeš, kretnje, karkoli??
Čist odvisno.
Če ima Jaka enega tistih dni oz.momentov, ko že na daleč enga reveža nalaja in ne odneha še 2 minuti po tem, ko psa že nikjer več ni, takrat se ustavim, ga malo cuknem da me pogleda in ful grobo in glasno rečem: TIŠINA ali pa NE SME, TIHO.
Če pa je en tistih momentov, ko Jaka ni najbolj prepričan al bi on lajal ali ne, pa ga ful in zelo in oh in sploh pohvalim in rečem: PRIDEN in potem je itak cela njegova pozornost usmerjena le v mojo roko, ker čaka, ali bom le kaj iz žepa potegnila.  Grin
Ampak to ne morem vedno prakticirat, ker je čist odvisno od tega, koga srečava.......pri nekaterih psih se mi zdi, da se mu prav "utrga", pri nekaterih pa še sam ne ve kako se naj obnaša.  Undecided
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #16 : sreda, 13.03.2013 : 11:37:10 »

haha, sem se prav naglas nasmejala. To je pa vpliv nemške šole al kako. Grin
Tko nekak, ja...  Kiss Kiss
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #17 : sreda, 13.03.2013 : 12:39:15 »

Čist odvisno.
Če ima Jaka enega tistih dni oz.momentov, ko že na daleč enga reveža nalaja in ne odneha še 2 minuti po tem, ko psa že nikjer več ni, takrat se ustavim, ga malo cuknem da me pogleda in ful grobo in glasno rečem: TIŠINA ali pa NE SME, TIHO.
Če pa je en tistih momentov, ko Jaka ni najbolj prepričan al bi on lajal ali ne, pa ga ful in zelo in oh in sploh pohvalim in rečem: PRIDEN in potem je itak cela njegova pozornost usmerjena le v mojo roko, ker čaka, ali bom le kaj iz žepa potegnila.  Grin
Ampak to ne morem vedno prakticirat, ker je čist odvisno od tega, koga srečava.......pri nekaterih psih se mi zdi, da se mu prav "utrga", pri nekaterih pa še sam ne ve kako se naj obnaša.  Undecided

Začetni del ti je odgovor na spodnji Wink
Prekinit tako ali drugače in psu povedat kaj želimo od njega. Še boljše je pa, da do ne pride do "živciranja", se pravi preprečit že v kali in potrjevat zaželeno.
Cilj je verjetno miren pes, ki je pozoren na vodnika Smiley

Lepo odločno in mirno in če pes ne ve kaj bi, mu pomagaš. Samo brez panike Cheesy
Najvažnejša je pa itak doslednost. Tongue
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 14.03.2013 : 14:26:11 »

Tudi pri nas so takšni problemi in od vseh mogočih metod res ne vem, kaj naj... (pa to ne kar naenkrat, ampak že kar nekaj časa) Imel je slabo izkušnjo, ko ga je napadel pes in od takrat je, čeprav je minilo že precej časa napadalen do psov - ampak ne do vseh (večine pa Sad ), posebej majhnih ne mara, ampak ni to enotno pravilo. Bi pa, če bi ga do psa pustila verjetno tudi napadel, ni tisto da bi samo lajal in se potem ustavil.

Zdaj delam tako: če je možnost za umik dokler moj drugega še ne opazi se umakem na takšno razdaljo, da vem da bo v redu in potem nagradim ko je priden - ampak možnosti za umik večinoma ni. Če smo na kakem pločniku ga pač dam na kratko in mimo, pa naj dela kar hoče (se razume da potem brez besed na kratko še nekaj časa naprej). Če je pa na slednem povodcu pa mu (če lastnik drugega dovoli) pustim k drugemu psu, ker se mi zdi da je bolj sproščen, ko je na slednem - ampak spet ni pravilo. Roll Eyes Ko pa ni tako zelo razbujen - imava vsaj nekaj razdalje, ali pa psa zasilno tolerira, pa mu poveljujem tiho in uboga - ampak spet če sva na razdalji (tudi za preusmerjanje je potrebna razdalja).
Kaj pa vi priporočate? Sicer pa ima pasje prijatelje, ki jih obožuje, če ga vzamem sabo na razstavo/agility tekmo pa je tudi priden (edino na celi prireditvi si zbere le enega ali dva psa in ko jih zagleda se mu utrga Angry ). Ali mislite, da bi pomagalo že, če greva pogosto na razstave gledat (saj sama hodim, a ga običajno ne vzamem s sabo), da greva na sprehod s čim več različnimi psi, da dobi pozitivne izkušnje? Saj tudi če psa ne mara in gremo skupaj na sprehod se ga čez nekaj časa navadi in se potem tudi igrata - ampak žal za vse ki jih srečamo ni te možnosti.

Se pa bojim, da če bi psa fizično kaznovala ko laja (no razen cuka za povodec ko ne upošteva povelja tiho, kar že delam), bi potem to povezal z drugim psom in bi bilo vse še bolj narobe. Seveda pa je tukaj veliko spuščenih psov (''moj ne bo nič naredil'' ali brez lastnika) in potem ti taki itak porušijo vse, kar si s psom uspel narediti.

V šolo pa greva (skupinsko), v nedeljo prvič, bom tudi povprašala inštruktorico o tem, ampak bi rada vseeno slišala še kako mnenje (po pravici povedano tej inštruktorici zaenkrat še ne zaupam 100% - drugih možnosti pa nimam). Tistih psov v skupini se bo pa itak navadil...

Še to pa se mi zdi zelo pomembno: čim več delam na sebi - da sem mirna, odločna, se ne bojim drugega psa, nisem jezna... Ampak me čaka še veliko dela... Roll Eyes
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #19 : četrtek, 14.03.2013 : 14:44:59 »

Ariedale - delaš prav:
-kadar je mogoče, ostaneš na taki razdalji, da se pes še ne vznemiri in nagrajuješ mirnost.
-kadar se ni mogoče izogniti, psa primeš na kratko ion greš naprej ne da bi se zmenila za njegovo razgrajanje
-kadarkoli je mogoč skupni sprehod z tujim psom, je to vredno izkoristiti. Najprej hodita vsak ob svojem lastniku privezana, za morebitne izpade se ne zmeniš, ko se sprostita, se spusti najprej neproblematičnega, potem še drugega (ki vleče za vsak slučaj za sabo vrvico). Tudi če gre skupaj več psov velja: ko je v skupini en problematičen pes, morajo biti vsi ostali skulirani in z dobrim odpoklicem. Ne spuščati skupaj več problematičnih psov ali več psov z slabim odpoklicem.
-razstave niso najboljše za socializacijo psov, ker je gneča veliko prevelika in nimaš nobenega prostora za sprostitev. Agi tekme so precej boljše.
-zelo dobra varianta so srečanja, na katera pride veliko psov navajenih na družbo in so pod nadzorom spuščeni na ograjenem prostoru (v stilu srečanj polarčkov). Tudi v tem primeru velja, da je v skupini psov lahko naenkrat spuščen samo en problematičen pes.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #20 : petek, 15.03.2013 : 11:22:42 »

V zadnjih nekaj dnevih Jako opazujem bolj kot ponavadi in ugotovila sem, da me ima "skos na očeh"  Huh........ to pomeni, da hodi dokaj tesno ob moji nogi (čeprav se tega nisva učila  Tongue) in večino časa pogleduje navzgor proti mojemu obrazu (kot da bi preverjal, če je vse ok).
Če sva na sprehodu s sosedom - pes, ki ga Jaka od malega pozna, me "čuva na tak način", da sosedu ne dovoli, da bi se mi preveč približal (čeprav soedovega psa vedno, ko se srečamo, pobožam, zdaj pa Jaka kar naenkrat tega ne odobrava Sad).
Imam občutek, kot da se ful boji zame.....kot da me nenormalno ščiti......pa nisem imela pred kratkim nobene poškodbe, nisem bila bolana, nič narobe.......kaj bi lahko bil temu vzrok?
Verjetno tudi zato vse pse nalaja, ker jim "ne dovoli", da bi prišli preblizu mene?
Ima kdo podobno izkušnjo?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #21 : petek, 15.03.2013 : 11:48:16 »

Si njegova lastnina, ki jo je treba zaščititi pred drugimi vsiljivci.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #22 : petek, 15.03.2013 : 12:13:42 »

Si njegova lastnina, ki jo je treba zaščititi pred drugimi vsiljivci.
Saj sem "njegova" že 4 leta......  Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #23 : petek, 15.03.2013 : 12:16:02 »

A taka dejanja dovliš/odobravaš? 

Mislim, da nimamo psa za to, da bi nam določal s kom se lahko družimo  Tongue
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #24 : petek, 15.03.2013 : 12:24:28 »

Moje mnenje po vsem povedanem je, da je Jaka vso tvojo dodatno skrb in ukvarjanje z njim "prevedel" v tem smislu, da je njemu enostavno zrasel grebenček.
Zdaj. Če ti je to ok, potem nimata problema.  Wink

Drugače začni takoj izvajat tista zlata pravila "nič ni zastonj".
Pa dogovori se s kakšnim inštruktorjem, ki mu zaupaš.

Je pa to rezultat tega, da si zdaj ti drugačna. Jaka se je pač "prilagodil" spremembi v tebi.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #25 : petek, 15.03.2013 : 12:40:15 »

V nadaljevanju ti pošiljam link na uporaben prispevek s strani gospoda Simončiča.
Naj te ne moti, da se veže na vzgojo posvojencev.
Osnovni princip določanja mesta v družini je enak za čisto vse kosmatince.
Srečno!  t. Kiss Kiss
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1034
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #26 : petek, 15.03.2013 : 12:45:19 »

Jaz čuvanja mene NE DOVOLIM. Smo že davno razčistili, kdo koga čuva, kadar je to potrebno Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #27 : petek, 15.03.2013 : 12:46:56 »

Dober članek.  Smiley

Se mi vedno bolj dozdeva, da kakšen pogovor v živo z inštruktorjem, ki mu zaupaš ali s kakšno drugačno osebo za katero misliš, da ti lahko pomaga, da prekinete začarani krog.
Smotano je, ko se čutimo ujeti v kakšnem vedenju in ne znamo narediti prvega koraka...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #28 : petek, 15.03.2013 : 12:47:19 »

Saj sem "njegova" že 4 leta......  Smiley
Samo zamenjajta vlogi, pa bo vse ok.
Ja, vem, se sliši enostavno, ampak brez pomoči ne bo šlo.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #29 : petek, 15.03.2013 : 13:08:33 »

A taka dejanja dovliš/odobravaš? 
Mislim, da nimamo psa za to, da bi nam določal s kom se lahko družimo  Tongue
Jaz čuvanja mene NE DOVOLIM. Smo že davno razčistili, kdo koga čuva, kadar je to potrebno Wink
Seveda ne odobravam niti ne dovolim, ampak njemu je res grebenček zrasel (čeprav ne vem točno zakaj).
Pa mal težko je opisat, ampak to "čuvanje" ni agresivne narave..........saj on nikomur nič ne naredi.......ampak če jaz kakega psa pobožam ali pa se "predolgo" s kom pogovarjam, najprej malo milo zajamra in nakaže da želi nadaljevat sprehod, če to ne pomaga, potem skoči na mene (na zadnji dve tački), če pa jaz slučajno čepim in božam kakega psa, pride in mi začne delit poljubčke da je veselje.  Kiss
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: kuža ne mara drugih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines