mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:38:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Fobija pred muhami
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Fobija pred muhami  (Prebrano 4614 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zgaga
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« : ponedeljek, 10.01.2011 : 19:54:35 »

Ja, prav ste prebrali naslov.  Huh Izgleda, da ima moja 7 mesečna mix labradorka fobijo pred muhami. Sicer je histerično smešno, vendar vseeno upam, da bo minilo, saj verjamem, da se ne počuti ok.
Zgleda pa takole; zadnjič, ko je zagledala muho je postala popolnoma panična (zgledalo je približno tako, kot če bi vam nekdo rekel, da vam po glavi leze tarantela ), začela se je panično obračat okrog sebe, če ni slučajno kje na njej, posledično je potem zbežala v svoj boks. Na hrano in njene najljubše priboljške se ni odzivala (halooo, govorimo o LABRADORCU!  butnglavc). prav prestrašena in zaskrbljena je bila. Šele čez cca 30 min se je pomirila.
Ima kdo podobne izkušnje? Kakšen nasvet (razen to,da jo posnamem za skrito kamero)? Kakšna tolažba? Tongue
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 10.01.2011 : 21:20:52 »

Pes od moje tašče se tako panično boji vsake leteče žuželke, od kar ga je pičila osa Undecided.
Logiran
zgaga
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 12.01.2011 : 12:24:22 »

Ja, naša je, ko je bila še mlajša, stopila na čebelo. Je bila seveda cela drama - jok in stok. Ima kdo idejo, kako ta strah prebrodit? SILBA MIA, koliko časa pa že traja pri vas to?
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 12.01.2011 : 14:19:16 »

Ago je zdaj star 9 ali 10 let...ne vem točno. Traja pa osem let, se noben ne sekira preveč. Damo mu pač možnost, da žužku nekam umakne in se pomiri.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 15.01.2011 : 13:56:35 »

Po moje bi bilo najboljše, če bi si kam shrano kako mrtvo muho in za začetek vadil s psico na njej.
Ko vidiš, da je psička mirna, sproščena in pripravljena za delo, nekam po hiši nastaviš kozarec z muho (naj bo na dobro vidnem mestu, npr. na sredi sobe) in naj ga psička sama poišče. Verjetno bo radovedna in bo predmet ter muho začela raziskovati. Če bo ob vsem tem ostala mirna, jo nagradiš z nečim, kar ji je res super fantastično dobro, to zagotovo ni briket (čeprav  obstajajo tudi taki primeri). Potem muho vzameš en in opazuješ reakcije. Če dobiš željene rezultate, otrej, da jo psička zvedavo a MIRNO ovohava, gleda, spet nagradiš. Čez čas, ko bosta tako daleč jo daš psički na hrbet, taco, itd., da se navadi, da lahko tudi po njej kaj leze in da to ni naravna katastrofa.
Ko še ne boš siguren, če bo OK odreagirala na živo muho vedno, ko kako zagledaš, še PREDEN psička opazi, da po sobi nekaj leta, preusmeriš pozornost in se ne ukvarjaš z žuželko.
Potem vlovi živo muho in jo spet postopoma predstavljaj psički, najprej v kozarcu in tako naprej . Ko bosta oba mirna, pa muho veselo spusti in nagrajuj, hvali, kolikor le gre, če se bo psička odzvala, kot si pričakoval. Če bo še vseeno živčna in nervozna, jo nato opozori, ostro jo poglej v oči ali se je hitro, a ČISTO RAHLO dotakni, ravno toliko, da si spet pridobiš pozornost (pes hitrega dotika ne bo pričakoval). A res ne uporabljaj sile, ker se z njo nič ne doseže. Tongue
Vedno imej pripravljene priboljške, ker nikoli ne veš, kdaj lako naletita na kako letečo žival.

Mogoče se ti tisto z mrtvo muho zdi ogabno, ampak ne moreš pričakovat, da se bo kar čez noč navadila na nekaj, kar se premika, če je to njen strah. Raje ji ga predstavi na mirnejši in bolj učinkovi način, naj za začetek vidi, da ji ta stvar, zelo podobna pravi muhi nič noče.

Seveda obstaja še mnogo drugih načinov, jaz sem ti opisala , kako bi ravnala sama. Tongue

Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Fobija pred muhami
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines