mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 06:48:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: napihnjenost
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: napihnjenost  (Prebrano 5118 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sandra20
novinec
*
Sporočil: 8


« : sreda, 12.01.2011 : 13:38:47 »

Pozdravljeni!

Moj mops ima že drugič v dveh tednih napihnjen in boleč trebuh. Pred dvema tednoma se je skrival in se držal v neme čudnem položaju (kot v krču-hrbtenica ovita navzgor, rit in glava pa dol- značilen položaj za zaprtost).Na stranišče je hodil normalno, brez driske in kakšnih drugih posebnosti. To se je dogajalo samo par uric na dan, zvečer je bil kot nov. Čez tri dni pa se mu je pojavila močna driska (več kot 24 ur je vsako uro driskal) enkrat je tudi bruhal. Ko sem ga odpeljala k veterinarju mu je dal antibitike, proti bruhanju, proti driski in proti zastrupitvi. Do sedaj je bilo vse ok, sedaj pa že spet dva dni hodi tako okrog- spet samo urco do dve na dan. Apetit ima normalen, pije tudi. kaj bi to lahko bilo?

Hvala za pomoč
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #1 : sreda, 12.01.2011 : 13:57:46 »

Čisto laično in na podlagi lastnih izkušenj: pri nas je bilo enkrat krivo vnetje črevesja (je pa pes takrat imel v blatu tudi zelo temno kri), ki sem jo lahko povezala edino s tem, da je jedel travo okrog blokov (za katero obstaja možnost, da je bila s čim poškropljena).
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #2 : sreda, 12.01.2011 : 14:21:09 »

še eno laično - mogoče razširitev želodca? .. malo pogooglaj diletacija, torzija želodca za več o tem

pa jaz bi šla še po kakšno drugo veterinarsko mnenje ... 
Logiran
sandra20
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #3 : sreda, 12.01.2011 : 14:31:35 »

Jst -  nima krvi med blatom in sploh nikoli v življenju še ni jedel trave. Na sprehodih in tudi drugače ga vedno gledamo, da ne poje česar ne sme
Laeja - o tem sem že brala ampak ni takih znakov (bruhanje ali siljenje na bruhanje, ni nemiren, prestrašen, tudi diha ne težko) . res ne ve kaj bi lahko bilo. Mogoče je res kako vnetje črevesja, ki se prejšnjič ni pozdravilo tako kot bi se moglo.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #4 : sreda, 12.01.2011 : 14:54:03 »

Jst - nima krvi med blatom in sploh nikoli v življenju še ni jedel trave. .

Trava sicer na splošno ni škodljiva in jaz je mojemu psu ne prepovedujem. Prepovedujem edino "mestno" travo okrog blokov oziroma tisto, za katero obstaja nevarnost, da so jo s čim potresli (kakšna sredstva proti polžem in podobni strupi).

Se mogoče ta težava pojavi kmalu po obroku? 
Saj ne, da bi ti jaz znala pomagati, ampak to morda je ena od zadev, ki bi pomagala pri diagnozi.
Logiran
sandra20
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #5 : četrtek, 13.01.2011 : 11:46:25 »

Tudi jaz mu je ne prepovedujem, ker naj bi bila zdrava za psa ampak je enostavno ne je. Živimo pa na obrobju mesta tko da mamo dost blizu travnike, itd. Težave pa se pojavijo tam nekje okrog 12ih vsak dan. Sicer je danes ok, malček ga boli ampak ni takoo hudo kot je bilo. Upam samo, da ne bo imel spet driske. Ali je mogoče, da ima gliste? Čeprav sem mu 14 dni nazaj dala eno tableto in danes naj bi mu dala še eno...bomo videli kakšno stanje bo potem.
Logiran
sandra20
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #6 : sobota, 15.01.2011 : 10:57:05 »

Včeraj smo bili na pregledu pri veterinarju. Dali smo mu pregledat vodo. S psom je vse ok, edino hrano mu moramo menjati, ker ima preveč proteinsko in jo pes ne prebavlja dobro. Upam da se mu bo prebava uredila in ne bo več napihnejn.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: napihnjenost
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines