mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:54:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Dogo argentino-problemi s prehrano
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dogo argentino-problemi s prehrano  (Prebrano 10737 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #15 : torek, 18.01.2011 : 21:13:30 »

Opazam, da imajo alergije predvsem notranje ziveci D.A...a je vasa v stanovanju? Ker se lahko koza negativno odzove tudi na razne praske itd., sploh ni mus da je hrana.

Druga varianta za probat je pa surova hrana, torej meso. Pri nas sicer niso zgolj na mesu ampak je vecinoma briketirana hrana, se mi pa zdi da v obdobju ko jedo veliko mesa najboljse izgledajo (dlaka, zobje, telesna forma).

Poznam dogose pri katerih nikoli z nobenimi testi niso dejansko ugotovili na kaj so alergicni, alergija se pojavi v dolocenih obdobjih, ena prijateljica takrat zdravi s homeopatijo in pravi da da rezultate, so se pa nekako navadili zivet s tem.

Poznam tudi eno psico ki ji ne pase mleko (kar se same prebave tice ja), pojavi se rdecica in zacne se praskati ko nora. Ena nasa mladinka je pa slive (samo so drugacne od slovenskih) kradla iz drevesa samo res ni bila zmerna v tem in se je zacela grizti po repu. Odkar sem obrala vse slive na spodnjih vejah ne doseze vec in se je zadeva umirila, ponovno na pogrizenem mestu raste dlaka. Pa to slive, ko res nebi pricakovala.

Hudic je s to belo dlako, pri nas na sreco zaenkrat ni nobenih tezav s tem. Mladici pa se ze v leglu navajajo na zelo raznoliko hrano.
Logiran
manch
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #16 : sreda, 19.01.2011 : 09:15:48 »

Psička ni vseskozi v stanovanju, je veliko tudi zunaj ,je pa čisto možno, da so alergije tudi posledice tega....
Ker kar se hrane tiče, razen briketov in priboljškov za učenje v pasji šoli ni bila deležna...No, bomo videli, kako se bo razpletlo:)

Psička ima 38kg. Bomo poskusili z dieto..In če ne bo bolje, pa kaj drugega..Da bo le spet OK! Wink
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #17 : sreda, 19.01.2011 : 09:25:34 »

Veliko člankov pravi o tem, da bi bilo zelo dobro, če bi psi res jedli izključno surovo meso in kosti, ker je to najbolj naravna hrana in pa, ker je v briketih preveč ogljikovih hidratov, ki jih psi v taki veliki meri niti malo ne potrebujejo.
Obroki naj ni nili sestavljeni iz 60% mesa  (surovega)
20% kosti
ostalo pa se porazdeli malo sadje in zelenjava ter ogljikovi hidrati
To naj bi bil po mnenju nekaterih najboljši način hranjenja psa, čeprav ne vem, koliko je ta hrana tudi dejansko uravnotežena   Undecided,  vsaj tista industrijska je.
Ne vem , to je stvar posameznka, kako se bo odločil, čeprav jih velika večina seveda še vedno ostaja pri industrijsko predelani hrani, to je konzerva, briketi, raznorazni priboljšli ...
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Dogo argentino-problemi s prehrano
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines